ما عصبانی نیستیم، فهمیدین؟!
طنزیات

ما عصبانی نیستیم، فهمیدین؟!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

متاسفانه اخیرا یک چیزی بین محققان باب شده است که می‌آیند ملل دنیا را می‌ریزند روی داریه و بعد رتبه‌بندی می‌کنند که مثلا «کی از همه غمگینتره» یا «کی از همه خوشگلتره»، یا «کی از همه باهوش‌تره» و الخ. در جدیدترین رتبه‌بندی هم محققان، ملل دنیا را از نظر عصبانی بودن رتبه‌بندی کرده‌اند که نکته قابل توجه این‌جاست که ما ایرانی‌ها را جزو عصبانی‌ترین مردم دنیا برشمرده‌اند. حالا من از شما می‌پرسم ما عصبانی‌ترین هستیم؟ نه، ما عصبانی هستیم؟ اصلا شما به چه حقی ملت‌های دنیا را رتبه‌بندی می‌کنید؟ اصلا شما کی هستید که اجازه این کار را به خودتان می‌دهید؟ بیاییم همان جا صدر و ذیل لیست‌تان را یکی کنیم؟

پس ببینید این حرف که ما آدم‌های عصبانی‌ای هستیم اصولا حرف نادرستی است، در ادامه این موضوع را برای‌تان می‌شکافم و اثبات می‌کنم.

مثلا شما فکر کنید که توی این کشور دو عدد اتومبیل با هم تصادف می‌کنند. خب وسیله آهنی این چیزها را نمی‌فهمد و پیش می‌آید دیگر، سر صفحه کلاج‌تان سلامت. حالا به نظرتان اگر ما ایرانی‌ها با هم تصادف کنیم از خود عصبانیت نشان می‌دهیم؟ به نظرتان ما قفل فرمان در می‌آوریم می‌دویم به طرف همدیگر؟ قطعا خیر. ما ایرانی‌ها اگر تصادف کنیم نهایتا می‌آییم پایین حال خانواده هم را می‌پرسیم. من توی یک فیلم دیدم که دو نفر با هم تصادف کردند و فردایش با هم ازدواج کردند. پس می‌بینید که ما دنبال صلح هستیم و عصبانی هم خود آن محققان هستند و هفت جد و آبادشان. یک بار دیگر ما را جاج کنند ما آن‌ها را جوج می‌کنیم با نوشابه قورت می‌دهیم.

یا فکر کنید اگر شما توی محیط مجازی بگویید من عاشق آسمان آبی یا عاشق گل سرخ هستم. خب می‌بینید که سیل عظیمی از مردم همیشه آنلاین می‌آیند عدد شش و چهار را بهتان نشان می‌دهند و می‌گویند ما چهارتا و شش‌تا دوستت داریم و شما را به خاطر طرفداری از یک رنگ خاص مورد محبت قرار می‌دهند. یا شما را دعوت می‌کنند بروید با هم حمام عمومی و رفیق گرمابه گلستان شوید تا برایتان لُنگ‌تان را از پشت ببندند یا پشت‌تان را کیسه بکشند. مثلا کامنت می‌گذارند: «قربانت بروم، عزیز آبیِ من، من هم طرفدار قرمز هستم. بیا با هم دوست باشیم» بعد محققان می‌گویند ما عصبانی هستیم؟ اصلا کسی آدرس صفحه مجازی این محققان را ندارد بریزیم بهشان محبت کنیم؟

یا مثلا اگر یک آشغال خودش را ناغافل از دست یک ایرانی برهاند و توی خیابان بیفتد به نظرتان اگر بروید جلو و به آشغال تذکر بدهید، آیا آن طرفِ صاحب آشغال از تذکر شما به آن آشغال عصبانی می‌شود؟ ما یک دفعه یک آشغال را رفتیم توی خیابان دعوا کردیم که چرا دست صاحبت را رها کردی، صاحب آشغال آمد، آشغال را تنبیه کرد و انداخت توی سطل زباله و بعد هم صورت ما را بوسید و گفت: «شهر ما، خانه ما، همشهری ما، خانواده ما» بعد ما چیزی نمانده بود برویم با خانواده‌شان وصلت کنیم که نشد. فوقع ما وقع. پس شد آنچه که شد.

 

برچسب ها
یادداشت طنز
عصبانی ترین مردم دنیا
جایگاه ایران در عصبانیت
نظرات کاربران
کد امنیتی
لیلی
لیلی
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
جالب بود و متفاوت
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
درود بر شما :)
خاتون گیس گلابتون :)
خاتون گیس گلابتون :)
٩٦/٠٤/٠٤
١
٠
هوم!
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
مرسی استاد :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٤/٠٥
٠
٠
خواهش می‌کنم. استاد هم خودتی ضمنا. :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/٠٥
١
٠
سر صفحه کلاج‌تان سلامت :))) همشهری ما خانواده ما جاج و جوج :))) خیلی خوب مثل همیشه
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
همچنان خوشحالم که نظر لطف شما برقراره.
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/٠٥
١
٠
خخخخخخ باحال بود
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
در پاسخ به یک خط و نیم اول: من من من! البته دوتای آخری فقط! :) خیلی هم خوب و کلا ما خیلی باحالیم، خیلی!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
خیلی (همراه با فشار ممتد حرف ی) :)