از گاو قهوه ای تا گربه کالباسی!
طنزیات

از گاو قهوه ای تا گربه کالباسی!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

در خبرها خواندم که طبق تحقیقات مشخص شده 7 درصد بزرگسالان آمریکایی (چیزی حدود 16.5 میلیون نفر) فکر می‌کنند شیرکاکائو از گاوهای قهوه‌ای به دست می‌آید و واقعا شوخی هم ندارند. می‌بینید که این هفت درصد آی کیوشان در چه حدی است؟ یعنی با این شرایط که ما می‌بینیم لابد معتقد هستند که قاعدتا شیرموز هم از میمون به دست می‌آید. البته خب آن‌جا خارج است و قضیه‌اش فرق دارد، در صورتی که اگر شما کشور خودمان را در نظر بگیرید واقعا شگفت زده خواهید شد که چطور ممکن است از چه چیزی، چه چیز دیگری به دست بیاید. در واقع توی ایران قضیه خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست.

از معروف‌ترین نمونه‌اش شروع کنیم مثلا شما همین سوسیس و کالباس را در نظر بگیرید. به نظرتان سوسیس و کالباس از گوشت چه نوع گربه‌ای تهیه می‌شود؟ یعنی در این‌که از گوشت گربه استفاده می‌شود همه‌مان اتفاق نظر داریم و صحبت روی نوع گربه‌اش است. جالب است بدانید که 7 درصد مردم ایران فکر می‌کنند سوسیس و کالباس از گوشت گربه‌های خیابانی تهیه می‌شود اما جالب است بدانید که این محصول از نژاد مخصوصی که به گربه کالباسی معروف است تهیه می‌شود و واقعا این به دور از انصاف است که فکر کنیم اگر از گربه‌های دیگر قاتی داشته باشد وزارت بهداشت اصلا فکر مجوز دادن به این محصولات را به خودش راه می‌دهد.

 یا در نظر بگیرید که هلیم در کشور ما از چه چیزی درست می‌شود؟ خب احتمالا نود و سه درصد از ایرانی‌های خوش خیال فکر می‌کنند از گوشت شتر، گوسفند یا گاو و در بدترین حالت از گوشت اسب و گورخر استفاده می‌شود اما جالب است بدانید در این مورد هم ما ایرانی‌ها مرزهای ابتکار را درنوردیده‌ایم و به تازگی مشخص شده است هلیم را از پشم گوسفند و پنبه درست می‌کنیم. یعنی خود گوسفند هم بفهمد پشمش را برای هلیم استفاده می‌کنند پشم‌هایش فر می‌خورد. البته اخیرا یکی از مسئولان وجود پنبه در هلیم‌ها را تکذیب کرده است گویا همه‌اش پنبه نیست و نایلون هم قاتی دارد که باید بیشتر بررسی شود.

یا در نظر بگیرید همین چند ماه پیش بحث آبلیموهای تقلبی مطرح شده بود که گفته می‌شد برخی کارخانه‌های تولید آبلیمو تا حالا رنگ لیمو را به خودشان ندیده‌اند و آن را از اسید تهیه می‌کنند که حسنش در این است که خیلی خوب و مردانه می‌شویَد و می‌برد پایین. یعنی این آبلیمو را توی سالاد شیرازی روی گوجه و خیار بریزی طفلکی‌ها جیغ می‌زنند می‌گویند خشونت علیه گوجه خیارها را متوقف کنید و ما را مورد حمله اسیدپاشی قرار ندهید!

برچسب ها
یادداشت طنز
تهیه شیر کاکائو از گاو قهوه ای
شیر کاکائو چطور درست می‌شود
کالباس غیر بهداشتی
پنبه در حلیم
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/٠٣/٣٠
٠
٠
مطلب خوبی بود فقط... حلیم درسته نه هلیم:) هی با خودم خدایا هلیم یعنی چی؟!
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/٠٣/٣٠
٠
٠
*هی با خودم میگم خدایا هلیم یعنی چی؟
mobina
mobina
٩٦/٠٣/٣٠
٠
١
در ادبیات فارسی هلیم درسته
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٣/٣١
٠
٠
رجوع کنید به لغت نامه دهخدا و همچنین معین.
بهرام
بهرام
٩٦/٠٣/٣١
٠
٠
هلیم اسم یک گازه ! حلیم درسته : مراجعه به فرهنگ فارسی عمید( به فتح حا و کسر لام )
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/٠٢
١
٠
اون هلیومه :))
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٦/٠٤/٠٣
٠
٠
ابليمو اسيدي:/ خوبه ديگه خواستيم يكي رو تحديد كنيم ميگيم ابليمو ميپاشيم روت!!!