پیامبران دروغین در اینستاگرام!
وقتی ادعای امام زمان بودن به تلگرام و اینستاگرام هم می‌رسد

پیامبران دروغین در اینستاگرام!

نویسنده : سیده نعیمه زینبی

دوست قدیمی‌ام به سراغم آمد تا به گمان خودش هدایتم کند. برای چه؟ بشارت برای ظهور یمانی! خیلی وقت بود صفحه‌اش را ندیده بودم. تمام پست‌های اخیرش تبدیل به تبلیغ برای یمانی نوظهور شده بود. مانده بودم چه می‌کند؟ گفت معلوم است که چه می‌کند، روشن‌گری! کانال تلگرام و آدرس صفحه و چند جلد کتاب پی‌دی‌اف برایم فرستاد تا بخوانم و عضو گروه‌شان شوم. باور نمی‌کردم یک فرد تحصیل کرده به ظاهر منطقی وارد این وادی شده و با این تعصب طرفدار شیادی شده که خودش را یمانی می‌نامد. ادعا و طرفداری که در سال 2017 و با این پیشرفت تکنولوژی شاید به نظرمان عجیب بیاید، اما در دنیایی که داعش هنوز طرفدار دارد هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست.

 

ادعای دیدار آنلاین با امام زمان 

«عصر تکنولوژی است و بعید نیست امام زمان هم صفحه اینستاگرام پیدا کنند و هر شب آنلاین شوند و پیام‌ها را بخوانند. استوری بگذارند و کامنت‌ها را پاسخ بدهند. کسی که اغلب غذاهایش از بهشت برایش نازل می‌شود حتما این سعادت را هم دارد که هر روز امام را ببیند.» این ادعای شخصی است که می‌گوید همان سید یمانی است که در روایات آمده قبل از ظهور برای حضرت قیام می‌کند. فتاوایی مثل حرام بودن نارنگی و فست فود می‌دهد و البته فوتبال را بازی شیطانی می‌داند که نباید در جامعه اسلامی رواج داشته باشد. فالوئرهایش متوسل به این صفحه می‌شوند تا حاجت بگیرند. هزاران نفر دنبال کننده و نامه‌هایی که هر شب برای امام زمان نوشته می‌شود حکایت از بی‌اطلاعی عجیبی است که دامن افراد ساده را می‌گیرد.

 

خدای مستاجر!

به خانه‌اش می‌رفتند و پای درسش می‌نشستند. گمان کرده بودند می‌شود با خدا روی زمین در همین خانه‌های معمولی خودمان نشست و با او مستقیم ارتباط گرفت و اگر حاجتی هست چشم در چشم خواست. خدای تازه، جلیقه مشکی روی پیراهن راه راهش می‌پوشد و موهای سرش را می‌تراشد و حتی اجاره خانه پرداخت می‌کند. بعضی هم قبول کرده‌اند که این خدا در شمایل حضرت موسی بر آنان نازل شده و اگر از دستوراتش اطاعت نکنند عذابش بر آنان فرود خواهد آمد. درست است که خدا این قدر پایین آمده که دارد بیخ گوش آن‌ها به رتق و فتق زندگی‌اش می‌پردازد ولی قرار نیست که عذاب نداشته باشد! کسی هم از خدای جدید‌الورود نمی‌پرسد که چرا پاکدشت را انتخاب کرده‌ای و تا سن میانسالی کجا بودی که سال 95 یک دفعه خدا شدی؟

تا این‌که خبر ظهور این خدا قلابی به گوش نیروی انتظامی شهر می‌رسد و او را دستگیر می‌کنند. مردم تازه آن وقت می‌فهمند که می‌شود خدا تقلبی را هم محاکمه کرد و در دادگاه احضارش کرد. این فرد شیاد در بازجویی‌هایش می‌گوید: «عذاب سختی در انتظار همه کسانی است که از دستورات من سرپیچی کنند. همه باید از من اطاعت کنند. من خدا هستم که در شمایل حضرت موسی به زمین آمده‌ام تا مشکلات کشورهای مختلف را حل کنم.»

 

همسری برای امام

ماجرای این مدعی ظهور با بقیه کمی متفاوت است، او ادعای امام زمان بودن نکرده، بلکه گفته قرار است زن امام بشود! او مردم را دور خودش جمع می‌کرده و می‌گفته «امام زمان خودش گفته که من نمی‌توانم بیایم. چون اگر بیایم باید بکشم پس نمی‌آیم تا نکُشم.» وقتی مردم ساده را خام کرده دروغ‌هایش را پر و بال داده تا آن‌جا که مدعی شده امام گفته که اگر سه نفر مثل او داشت می‌آمد.

بعد از دو بار ازدواج ناموفق در حالی‌که با همسر سومش زندگی می‌کرده مدعی می‌شود امام زمان وعده ازدواج بعد از ظهور به او داده و با او ارتباط مداوم دارد و به او گفته که اهل بیت بارها از خانمی و بزرگی او تعریف کرده‌اند. چهل سال ظهور حضرت حجت را جلو انداخته است و به این خاطر امام ممنون‌دارش است. می‌خواهد حسینیه‌ای در قم برای امام بسازد تا حضرت حرکتش را از آنجا شروع کند. اما چون زمین‌های قم گران است در یکی از روستای شازند اراک می‌سازد که امام بی‌جا و مکان نماند. کتابی چاپ کرده تا پیام‌های امام زمان را به گوش مردم برساند. 

این زن شیاد در حبس هم ادعاهایش را تکرار می‌کند. انگار خودش بیش از همه باورش شده که نسبتی با امام زمان دارد. سخت است سی سال با توهم و به دروغ با حضرت در ارتباط باشی بعد قبول کنی همه‌اش دروغ است. 

 

کار دشوار یک پیامبر

هر چقدر مدعیان امام زمان بودن و نمایندگی و ارتباط با ایشان کارشان راحت است، مدعیان پیامبری کارشان سخت است. چون آن‌ها باید از این‌که همین الان در فکر یک نفر چه می‌گذرد و توی جیب‌شان چه چیزی مخفی کرده‌اند یا این‌که اسم دختر حضرت آدم چه بوده اطلاع داشته باشند. سوالاتی که مردم از پیغمبر تقلبی آخرالزمان می‌پرسیده‌اند تا ادعای او را به اثبات برسانند.

پیامبر آخرالزمان نمی‌داند اسم کیبورد چیست و از همراهش می‌پرسد ولی کامپیوترش به مرکز وصل است و با زدن دکمه‌ای، اطلاعاتی که باید بداند روی مانیتورش می‌آید!

موهای بلند و محاسن سیاه مجعدش حکایت از مبعوث شدن در جوانی دارد و پوشیدن لباس بلند سفید و استفاده از کمربند روی آن می‌گوید که می‌خواهد شبیه به تصاویر ذهنی‌اش از پیامبر لباس بپوشد که شاید ادعایش بیشتر قبول شود.

چه فرقی دارد 37 ساله باشی یا بیشتر. وقتی ادعای پیامبری دروغین به دردت نمی‌خورد و نهایتا نیروی انتظامی دستگیرت می‌کند. هر چقدر ادعای پیامبری سخت باشد ولی باز هم افرادی هستند که سختی‌های آن‌، دستگیری و محاکمه را به جان بخرند و کسانی هستند که متاسفانه ادعای آن‌ها را بپذیرند!

 

چرا باور می‌کنیم؟

ادعاهای کذب در مورد امام زمان بیش از بقیه مسائل دست‌آویز آدم‌های سودجو می‌شود شاید چون ظهور منجی آخرالزمان امری است که اعتقاد عمومی مردم است و راحت‌تر پذیرفته می‌شود. البته تصور شیرینی است که بتوانی با امام زمان با‌ واسطه یا بی‌واسطه مرتبط باشی و نظر ایشان را در موارد مختلف بدانی اما طبق روایات هر کسی ادعایی در مورد دیدن یا ارتباط با امام زمان بکند دروغگو است و تکلیف این تصور شیرین ختم به خیر نمی‌شود.

آمار می‌گوید که اغلب افراد مدعی یا دیوانه هستند و مشکل سلامت روان دارند و تعدادی هم سودجو و کلاهبردار هستند و می‌خواهند پولی به جیب بزنند. اما ادعاها تا کجا ادامه پیدا می‌کند که پیامبر و خدا هم مستثنی نمی‌شوند. فرقه بهایی حاصل ادعای پیامبری و خدایی «بهاء‌الله» است که الان حدود 8 میلیون نفر طرفدار دارد.

البته باورش سخت است که در عصر تکنولوژی که اطلاعات در دسترس است و با یک تلفن می‌شود به نظر عالمان دینی دست پیدا کرد، هنوز وقتی فردی ادعای امام زمان بودن، پیامبری یا خدایی می‌کند عده‌ای باور می‌کنند و مریدشان می‌شوند. وقتی کسی ادعای یمانی بودن می‌کند و در اینستاگرام چندین هزار نفر دنبال کننده دارد و صفحات زیادی با هدف حمایت از آن فرد تشکیل می‌شود، سوالی که پیش می‌آید این است که چطور ما هنوز علاقه‌مند به پیروی از خرافاتی هستیم که اثبات کذب بودنش چندان کار سختی نیست؟

برچسب ها
صفحه اینستاگرام امام زمان
ادعای ظهور
ظهور یمانی
پیامبران دروغین
نظرات کاربران
کد امنیتی
i_banu69
i_banu69
٩٦/٠٣/٢٥
١
٠
این فجایع تاسف بار حاصل کم کاری و کوتاهی و دنیاخواهی یک سری از مدعیانی هست که به جای عمل به وظیفه ذاتیشون فکر پست و مقام و تدریس و پول هستند که نمیشه اسمشون رو مستقیم آورد.....گناه این جهالت بیشتر متوجه اوناست....
سیده نعیمه زینبی:)
سیده نعیمه زینبی:)
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
متاسفانه این هست...عده ای زود باور هستندکه باور میکنند...
i_banu69
i_banu69
٩٦/٠٣/٢٥
١
١
این فجایع تاسف بار حاصل کم کاری و کوتاهی و دنیاخواهی یک سری از مدعیانی هست که به جای عمل به وظیفه ذاتیشون فکر پست و مقام و تدریس و پول هستند که نمیشه اسمشون رو مستقیم آورد.....گناه این جهالت بیشتر متوجه اوناست....
سیده نعیمه زینبی:)
سیده نعیمه زینبی:)
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
ممنون از نظرتون
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/٢٧
٠
٠
درمورد مطلبت باید بگم تامل برانگیز ؛ رقت انگیز و تاسف بار !!! من هنوز نمیتونم هضم کنم چطور یه سری به داعش ملحق میشن و وعده اینکه عامل انتحاری مستقیم به بهشت و به آغوش 72 دوشیزه میره رو باور میکنن خخ (به قول همسرم نقد رو ول میکنن نسیه رو میچسبن خخ)اونوقت شنیدن اینکه یه عده اینقدر ساده لوح هستن واقعا سخته!!! خدا به هممون عقل سلیم عنایت کنه انشــاءالله
سیده نعیمه زینبی:)
سیده نعیمه زینبی:)
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
ممنون که مطلب رو با دقت خوندین..واقعا من هنوز باورم نمیشه هستن اینجور ادم ها....
صالحه
صالحه
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
شاید اگه یه ذره معرفتمون رو بیشتر کنیم خام خرافات یه عده نمیشیم! خدا خودش هدایتمون کنه
سیده نعیمه زینبی:)
سیده نعیمه زینبی:)
٩٦/٠٣/٢٨
٠
٠
خدا خودش هدایت کنه هممون رو...ممنون که مطلب رو خوندی...
لیلی
لیلی
٩٦/٠٣/٢٩
٢
١
جمعه ها ساعت9 شخصا انلاین میشوند خخخ