پاوربانک چی بخریم؟
معرفی کاربردی‌ترین پاوربانک های بازار ایران

پاوربانک چی بخریم؟

نویسنده : محمد حسین وکیلی

در بازار ایران پاوربانک هایی از ظرفیت 5000 تا 25000 mAh (میلی‌آمپر ساعت) پیدا می‌شود. اما پاوربانکی که مناسب شما باشد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

1- ظرفیت مناسب: ظرفیت پاوربانک مناسب شما وابسته به دو نکته است اول، اگر زیاد در سفر هستید طبیعتا باید بالاترین ظرفیت ممکن را انتخاب کنید و به کم‌تر از آن قانع نشوید و دوم، اگر مصرف معمولی دارید ظرفیت باتری گوشی‌شما (یا هر وسیله الکترونیکی) تعیین کننده است. در حال حاضر ظرفیت باتری‌های گوشی از 2000 تا 4500 میلی‌آمپر متغیر است. یک پاوربانک به درد بخور باید توانایی 3 الی 4 بار شارژ باتری گوشی شما را داشته باشد. فراموش نکنید که ظرفیت پاوربانک‌ها اسمی است و در عمل کم‌تر از آن‌چه گفته شده، ظرفیت دارند.

2- شدت جریان ورودی و خروجی: سرعت شارژ گوشی شما وابسته به شدت جریان است. پاوربانک‌‌های معمولی میزان خروجی‌شان یک آمپر است که به درد گوشی‌های با ظرفیت پایین و قدیمی می‌خورد. اما اگر قصد دارید تبلت و یا اسمارت‌فون‌های جدید را شارژ کنید حتما پاوربانکی با خروجی 2.1 آمپر به بالا تهیه کنید. برخی پاوربانک‌ها قابلیت  Quick Charge 3‏را هم دارند که دیگر نورعلی نور است.

درصورتی که جریان ورودی به پاوربانک یک آمپر بود می‌توانید زیاد سخت نگیرید ولی اگر حوصله انتظار برای شارژ شدن پاوربانک‌تان را ندارید، وقت خرید به جریان ورودی هم توجه کنید.

برای ساده‌ شدن کار شما چند پاوربانک پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید وقت زیادی تلف نکنید.

 

Xiaomi Mi 5000mAh  / بهترین ارزان بازار

قیمت: از 45 تا 70 هزار تومان

وزن: ۱۵۶ گرم

جنس بدنه: آلومینیوم

خروجی: یک پورت 2A

مدت زمان لازم برای شارژ شدن: ۳ ساعت

ظرفیتش پایین‌تر از حد معمول است اما کیفیتی خوب و قابل قبول دارد. اگر به دنبال پاوربانکی مطمئن و ارزان هستید، بهترین انتخاب است.

 

 XIAOMI Mi 20000mAh/ مطمئن و کار راه انداز

قیمت: از 120 تا 180 هزار تومان

وزن:34۰ گرم

جنس بدنه: آلومینیوم

خروجی: دو پورت 2A

مدت زمان لازم برای شارژ شدن: کم‌تر از 7 ساعت

این مدل، برادر بزرگ‌تر پاوربانک قبلی محسوب می‌شود. تمامی پاوربانک‌های شیائومی خروجی 2 آمپر دارند و مزیت خوبی است برای پاوربانک‌هایی که دو خروجی دارند و می‌توانند هم‌زمان دو گوشی را شارژ کنند. خوش‌دستی و کیفیت بالای ساخت این محصول باعث شده یکی از محبوب‌ترین پاوربانک‌های بازار باشد. البته شیائومی با همین شکل و کیفیت پاوربانک‌هایی با ظرفیت 16000 و 10000 هم دارد که قیمت کم‌تری دارند.

 

ADATA P20000D/ قیمت مناسب و با ظرفیت!

قیمت: از 105 تا 135 هزار تومان

وزن:450 گرم

خروجی: دو پورت 2.1A

همین‌که با چراغ میزان شارژ را نشان نمی‌دهد یک مزیت محسوب می‌شود. بدنه یک دست و زیبایی دارد که در انتهایش دو خروجی 2.1A و ورودی 2A قرار گرفته است. قیمت مناسب، طراحی خوب و کیفیت ساخت قابل قبولش نسبت به افزایش جریان بیش از حد برق و دما باعث شده این مدل محبوب‌ترین پاوربانک ADATA در بازار ایران باشد.

 

ROMOSS Sense 6P V2.0 / رقیب جدی و قدرتمند

قیمت: از 115 تا 130 هزار تومان

وزن:460 گرم

خروجی: دو تا، 1A و 2.1A

مدت زمان لازم برای شارژ شدن: 7 ساعت

روموس برند شناخته‌ شده‌ای برای مردم نیست اما انصافا پاوربانک‌هایش کیفیت قابل قبولی دارند. ویژگی‌هایش تقریبا با نمونه قبلی یکی است به جز یکی از خروجی‌هایش که 1A است. رضایت از این پاوربانک‌ هم بسیار بالاست پس اگر به خاطر اسم برند قصد خرید پاوربانک ADATA را دارید در تصمیم‌تان تجدید نظر کنید و از این مدل به راحتی عبور نکنید.

 

AUJEY PB-T10/ بیشترین سرعت با بهترین قیمت

قیمت: از 150 تا 160 هزار تومان

وزن:390 گرم

خروجی: 2 پورت  تا 3A (با توجه به باتری تلفن همراه شما)

ظاهرش اصلا دلربا نیست اما قابلیت‌هایش بسیار راضی کننده است. خروجی2.4A  دارد که با توجه به نسل سوم شارژ سریع، تا 3A هم می‌رسد. وزنش زیاد نیست و ورودی 2Aاش راضی کننده ‌است. در مجموع می‌توان به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های بازار انتخابش کرد.

 

Adata PV120/ فانتزی و بامزه

قیمت: از 65 تا 100 هزار تومان

وزن:120 گرم

خروجی: دو تا، 1A و 2.1A

مدت زمان لازم برای شارژ شدن: 2 ساعت

اگر دنبال یک پاوربانکی ‌می‌گردید که خاص و خوش رنگ‌ و لعاب باشد و از کیفیتش هم مطمئن باشید؛ این مدل گزینه خوبی است.

برچسب ها
بهترین پاوربانک بازار
پاوربانک شیائومی
پاوربانک قیمت مناسب
پاوربانک چیست
پاوربانک روموس ارزان
خرید پاوربانک
نظرات کاربران
کد امنیتی