پنبه‌ها رو نریزین تو حلیما!
طنزی پیرامون حاشیه‌های حلیم پنبه‌ای

پنبه‌ها رو نریزین تو حلیما!

نویسنده : ناصر جوادی

هر ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، و رونق دوباره هنر و صنعت حلیم پزی و به دنبال آن حلیم فروشی و حلیم خری و حلیم خوری، و تغییر کاربری ۹۰ درصد مغازه‌ها و فروشگاها به حلیم فروشی (۱۰ درصد مابقی مشغول پخت و عرضه سوپ و آش هستند!) سوال مهم و فلسفی «حلیم رو با نمک می‌خوری یا با شکر» به پر تکرارترین سوال جمع‌های حقیقی و مجازی ما ایرانی‌ها بدل می‌شود، امسال هم هموطنان‌مان به رسم هر ساله مشغول سوال و جواب پیرامون این مسئله مهم و حیاتی بودند که به یک باره انتشار فیلمی در فضای مجازی جامعه حلیم خور را در شوک فرو برد و حلیم را به کام‌شان تلخ کرد!

بعد از انتشار این فیلم سوال «حلیم را با نمک می‌خوری یا با شکر» تبدیل به یک مجموعه سوالات طبقه بندی شده حلیمی شد!

سوالاتی از قبیل این که «اصلا از این به بعد حاضری حلیم بخوری؟» حالا اگر حاضر به خوردن حلیم شدی «حلیم رو با پنبه میخوری یا با گوشت؟» یا «حلیم پنبه‌ای رو با نمک می‌خوری یا با شکر» و خلاصه ماجرای حلیم برای خودش تبدیل به داستان طول و دراز و پرحاشیه‌ای شد.

اما انتشار این ویدئو عده‌ای را هم خوشحال کرد و آن‌ها کسی نبودند جز جمعیت گیاه خواران هم وطن، آن‌هایی که واقعا گیاه خوار هستند خوشحال بودند چون بالاخره می‌توانستند طعم حلیم را بچشند و آن‌هایی که ادای گیاه خواری را در می‌آورند هم خوشحال بودند چون از این به بعد اگر کسی آن‌ها را هنگام سر کشیدن سطل حلیم دید، می‌توانند بگویند حلیم پنبه‌ای می‌خورند! محل‌های عرضه حلیمی هم بودند که بلافاصله برای جذب گیاه خواران حالا حلیم خور اقدام کردند.

اما اندکی از این حاشیه‌های حلیمی نگذشته بود که هم وزارت بهداشت و هم رئیس اتحادیه کبابی و حلیم قویا وجود حلیم‌های پنبه‌ای را رد کردند. و سوال «پس این فیلم و عکس‌های حلیم پنبه‌ای چیه؟» به مجموعه سوالات حلیمی ما اضافه شد!

از آن‌جایی که نمی‌شود از خیر حلیم گذشت ما هم سعی می‌کنیم تا زمانی که پنبه لای دندان‌مان گیر نکرده حرف وزارت بهداشت و رئیس اتحادیه کبابی و حلیم را باور کنیم و در حین نمک پاشیدن توی حلیم برای میل کردنش بگوییم این شایعه‌ها همه‌اش زیر سر آن ۱۰ درصد آش فروش است!

راستی شما حلیم رو با نمک می‌خورین یا با شکر؟!

برچسب ها
حلیم پنبه ای
پنبه در حلیم
حلیم غیر بهداشتی
فیلم پنبه در حلیم‌
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
ای بابا.. گفتین حلیم داغ دل ما تازه شد. این همه روز از ماه رمضان گذشت من هنوز حلیم نخوردم با این وضع حلیمای پنبه‌ای هم اشتهایی نمی‌مونه واسمون که! اما شما ساعت ۷ برید حلیم بهارستان ، مردمی ان که با سطل و قابلمه و تابه تو صف حلیم ایستادن و به هیچ وجه از خرید حلیم کوتاه نمیان!
amirpour_24
amirpour_24
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
آفرین! آفرین! آفرین! همین.
n_dahji
n_dahji
٩٦/٠٣/٢٣
١
٠
وای نگین, حالم بهم خورد,من امسال حلیم خوردم😭نگین پشم داشته,خیلی کش میومد که😐😐😐