اسپایکر؛ بزرگترین و خشن ترین جنایت داعش
به بهانه سالروز حمله به اسپایکر که دنیا از آن بی خبر ماند

اسپایکر؛ بزرگترین و خشن ترین جنایت داعش

نویسنده : فرانک باباپور

نزدیک‌ترین مواجهه من با حمله‌های تروریستی مربوط به اتفاقی بود که نه برای خودم بلکه برای همکلاسی‌ام افتاده بود، همکلاسی دوران دانشگاهم، اهل سیستان و بلوچستان. می‌گفت در اتوبوسی بوده که گروه تروریستی ریگی به آن حمله کرده و یک تیر هم خورده. از آن ماجرا سال‌ها گذشت تا همین حمله داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره)، هر چند از بین قربانی‌ها کسی را نمی‌شناختم، اما از همان شروع ماجرا پیگیرش بودم و فیلم‌هایش را دنبال کردم. دلم برای کارکنان و مراجعه کنندگان می‌تپید، لعنت می‌فرستادم به داعش و سرکرده و حامیانش و برای موفقیت نیروهای سپاه دعا می‌کردم. 

گروه داعش تا به حال حملات تروریستی زیادی انجام داده، از حمله به دفتر روزنامه شارلی ابدو در فرانسه و زنده سوزاندن خلبان اردنی گرفته تا حمله به لاندن بریج و کنسرت منچستر و کابل و نیس فرانسه و هند و این آخری هم تهران. از همه این‌ها به طور مفصل در اخبار و رسانه‌های ایران و جهان مطلع شدیم، هر اتفاق تروریستی که می‌افتاد، عکس و فیلم حمله کنندگان منتشر می‌شد، بعد دنبال شناسایی‌شان بودند و ناگهان داعش بیانیه‌ای می‌داد و مسئولیت حمله را بر گردن می‌گرفت. اما چیزهایی که ما در رسانه‌های جهان می‌بینیم تمام جنایت‌های داعش نیست، وگرنه به همان اندازه که کشته شدن یک نفر روی پل لاندن بریج در بوق و کرنا شد، کشته شدن بیش از 1700 دانشجوی غیر مسلح پایگاه هوایی عراق هم باید سر و صدا به پا می‌کرد! که البته این‌طور نشد و خود من هم چند روزی است که از این کشتار با خبر شده‌ام! فردا سالگرد حمله داعش به پایگاه هوایی اسپایکر عراق است، حمله‌ای که کشته شدگانش بیش از هر حادثه‌ای بود، ولی خاموش ماند.

 

روایت تلخ کشتار اسپایکر

در روز 11ام ژوئن سال 2014 بود که داعشِ یکصد نفری با اسلحه و تجهیزات، به دانشکده نیروی هوایی پایگاه نظامی اسپایکر در استان تکریت عراق حمله می‌کند، به 4 تا 11 هزار دانشجوی نظامی غیر مسلح. از بین‌شان 1700 نفری که شیعه و غیر مسلمان بودند جدا می‌کند، بعد با ده‌ها کامیون منتقل‌شان می‌کند به بیابانی که کسی در آنجا نیست، نه لنز دوربین خبرنگاری هست، نه گوشی موبایل رهگذری و نه نیروی نظامی مسلحی. از کامیون پیاده‌شان و به خط‌شان می‌کند برای رسیدن به محلی که توی نقشه‌شان بوده. همه با صف و دوان دوان از جلوی دوربینی که دست یک داعشی است رد می‌شوند. 

کنار هم دراز می‌کشند روی زمین و بعد داعشی‌ها، انگار که آمده باشند تمرین تیراندازی، آن هم از فاصله یکی دو متری، اسلحه‌ها را نشانه می‌روند و به یکی و دو تیر هم راضی نمی‌شوند. این دسته را که می‌کشند، با خودشان فکر می‌کنند تا راه دیگری پیدا کنند برای کشتارشان که حتی جنازه‌ای هم نماند روی خاک...

اینجاست که شیطان مثل وقتی که فرود آمد بر عمر بن زیاد تا به صف نماز امام حسین(ع) و یارانش تیر و نیزه ببارند، بر داعشیان هم فرود می‌آید و پیشنهاد راه دیگری می‌دهد، راهی که از شر اجساد هم خلاص شوند. این طور می‌شود که یکی یکی می‌آورندشان لب رود و تیری می‌زنند توی سر و بعد هم هولشان می‌دهند توی آب...

داعش نه تنها مسئولیت اسپایکر را به گردن گرفته، که فیلمبرداری هم کرده و فیلمش را هم در سایت خودش منتشر کرده. من هم شرح ماجرا را از همین فیلم دلخراشی که به هیچ عنوان دیدنش را توصیه نمی‌کنم، نوشته‌ام. گاهی وسط فیلم بالای سر اسیران رفته و حرف‌های‌شان را هم ضبط کرده و یا اسیرانی را نشان داده که به گلوله تفنگ نرسیده‌اند و پشت کامیون، زیر دست و پا جان داده‌اند.

محل کشتار اسپایکر و ادای احترام نظامیان و مردم عراق

20 جنازه که یک سال بعد از کشتار اسپایکر پیدا شده‌اند. 

نقاشی عمار الرسام از حادثه اسپایکر

 

جنایتی که خبرش به گوش کسی نرسید

حالا کافیست عبارت «worst terror attacks in the world»  یعنی «بدترین حملات تروریستی جهان» را در گوگل سرچ کنید و با بدترین اتفاقات تروریستی جهان آشنا شوید. بمب گذاری در اتوبوس و قطار کشورهای اروپایی، حوادث تروریستی انگلیس و فرانسه، حوادث تروریستی در آمریکا، از همه این‌ها می‌شود چیزی پیدا کرد ولی خبری از اسپایکر نیست. اگر بنا بر تعداد کشته شدگان هم باشد این حادثه بعد از ماجرای 11 سپتامبر که نزدیک به 3 هزار نفر قربانی داشت جزو بزرگ‌ترین حوادث تروریستی دنیا بوده است، ولی برعکس حادثه 11 سپتامبر جایی در ذهن مردم دنیا ندارد. انگار باز هم باید قبول کنیم که در این دنیا خون بعضی‌ها از دیگران رنگی‌تر است.

 

برچسب ها
حملات تروریستی داعش
کشتار اسپایکر
ماجرای حمله به اسپایکر عراق چه بود
بدترین حملات تروریستی دنیا
نظرات کاربران
کد امنیتی
گل گلی خاتون :)
گل گلی خاتون :)
٩٦/٠٣/٢١
١
٠
لعنت به همه شون...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
الهی آمین...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٣/٢١
٠
٠
خدا لعنتشون کنه... اینا از گرگ که برای تفریح کشتار میکنه هم وحشی ترن...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
خدا لعنتشون کنه...
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
گرگ مگر اینطوریه؟
حسین
حسین
٩٦/٠٣/٢٥
٠
٠
با سلام جهت اطلاع باید عرض کنم گرگ برای تفریح کشتار نمیکنه. این طبیعت و دوراندیشی این حیوان هست،گرگها وقتی به گله میزنند شروع به کشتن شکار تا حد توان میکنند چون میدونن انسانها گوشت مردار نمیخورند و بالاخره مجبور هستند حیوانات کشته شده را رها و یا حداکثر در جایی دفن کنند،لذا برای ذخیره غذایی و اطمینان از تامین غذا در آینده این کار را میکنند.
f.farzad
f.farzad
٩٦/٠٣/٢٢
١
٠
خدا لعنتشون کنه... پس کی میخواد جنگ و خونریزی تموم بشه!؟ کی زمین رنگ صلح و آرامشو به خودش میبینه؟ خدایا برسون صاحبمونو :( با اینکه مطلب دلخراشی بود ولی من الان نگران حال روحی خودتم! لازم نبود فیلمی ببینی! به اندازه کافی خودمون میدونیم با چه حیوونایی رو به روییم. حیف اسم حیوان که بخواد رو اینا گذاشته بشه! خداقوت خواهری :* دمت گرم
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
الهی آمین... خواستم چیزی که مینویسم با اطلاعات کامل باشه و بتونم چیزی رو که بوده با قلمم نشون بدن. که البته بازم نتونستم و اونا بدتر از این بودن. ممنون عزیزم :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٣/٢٣
١
٠
ای وای من. قلب آدم از این همه رذالت و قساوت به درد میاد. خدایا هیچ وقت نذار قساوت جای محبت رو بگیره. چه جنایت وحشتناکی بوده و حتی اسمش رو هم نشنیدیم. لعنت بهشون..
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
دقیقا... حتی اسمشم نشنیدیم! :(
مائده کاشیان
مائده کاشیان
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
چقدر دردناک :( من میترسم،من از این حجم وحشی گری و آدم کشی تو کل دنیا میترسم...یه روحانی میگفت من تا حالا ندیدم کسی برای داعش دعا کنه!بدم نمیگفت،خدایا اگر قابل هدایت شدن هستن هدایتشون کن،اگر نه امیدوارم زودتر شرشون از کل دنیا کم بشه.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
آره اگه راه هدایتشون هست ان شاالله که هدایت بشن... نامردا یه جوری روشون کار میکنن که خودشونم دلشون از مرگ بقیه نمیسوزه!! انسانیتشو مرده اصلا انگار!
asal_sadeghi
asal_sadeghi
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
منم فیلمشو قبلا دیده بودم ولی نمیدونستم راجع به چه افرادیه.واقعا که دنیا چه جای وحشتناکی شده😳😳☹
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
اینم ضعف رسانه های ما رو نشون میده
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
بله متاسفانه... من نه دیده بودم نه شنیده بودم و نه هیچی... خیلی بد بود.... خیلی 😔
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
منم فیلمش رو توی مستند "ایرانی های مرتد" دیدم و حسابی منقلب شدم... خدا به قلب امام زمان آرامش و صبر بده ...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٦
٠
٠
واقعا... الهی آمین :)