سرمای مسکو حس می‌شود
بررسی بازی ایران و ازبکستان و شرایط صعودمان به جام جهانی

سرمای مسکو حس می‌شود

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

تجربه نشان داده است صعود به جام جهانی در شرایط سخت و در بازی آخر و با وجود حادثه‌های تکرار نشدنی برای ما ایرانی‌های احساسی لذت بیشتری دارد و خوشحالی‌های‌مان از ته دل بوده است. اما امسال برای اولین بار است که ما شانس این را داریم که دو بازی مانده به پایان مسابقات انتخابی به جام جهانی صعود کنیم و این بار به جای آن شادی‌های از سر ذوق زدگی، شادی‌هایی از جنس غرور و اقتدار داشته باشیم. بازی ایران و ازبکستان مثل تمام مسابقات فوتبال فقط سه امتیاز دارد اما این سه امتیاز پای حکمی را امضا می‌کند که مجوز حضور ایران در جام جهانی را می‌دهد.

این برد برای تیمی مثل ایران که تا به حال در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه گلی نخورده سخت نیست. ایران تمام مهره‌هایش را در اختیار دارد. لژیونرها در بهترین شرایط هستند و بازیکنان داخلی هم در فرم ایده‌آل قرار دارند که همین موضوع باعث شده کی‌روش در هر بازی چیدمان جدیدی از بازیکنان را روانه بازی کند. او به تمام بازیکنانش اعتماد دارد (حتی آن‌هایی که تیم باشگاهی ندارند و حتی آن‌هایی که تازه از مصدومیت رهایی یافته‌اند) و بنا به نوع سیستم و سبک بازی حریف به بازیکنانش بازی می‌دهد و به این موضوع که نباید به نفرات تیم برنده دست زد اعتقادی ندارد.

درست است که بازی‌های تیم ملی زیبا و به نوعی تماشاگر پسند نیست اما همان تماشاگران در پایان بازی با رضایت از نتیجه به خانه‌های‌شان می‌رود و به این سبک بازی از تیم کی‌روش عادت کرده‌اند. البته نباید این را فراموش کنیم که ما در دور قبل همین مسابقات در تهران به ازبکستان باختیم و یعنی غرور و دست کم گرفتن حریف می‌تواند کار دست‌مان بدهد و البته ازبکستان تیمی نیست که کسی آن را دست کم بگیرد.

به طور حتم سردار آزمون تاب و تب بالاتری نسبت به سایر بازیکنان برای رفتن به جام جهانی دارد چون او آخرین بازیکنی بود که در دور قبلی مسابقات جام جهانی از لیست تیم ملی خط خورد و حالا می‌خواهد در این بازی قدرتش را به رخ بکشد و بغض چهارساله‌اش را بشکند و صعود به مسکو را فریاد بکشد و سایر بازیکنان هم پای به پای او برای رسیدن به این هدف تلاش خواهند کرد. همه چیز فردا (دوشنبه) ساعت 21:15 در تهران مهیا یک صعود مقتدرانه و ارزشمند است صعودی که دوباره اسم فوتبال ایران را بر سرزبان‌ها خواهد انداخت و ما با آن امیدوار هستیم.

این را هم بگویم که اگر در بدبینانه‌ترین حالت ایران در این بازی پیروز نشود و با مساوی یا شکست بازی را به پایان برساند باز هم اولین شانس صعود به جام جهانی را دارد، البته فوتبال اصلا قابل پیش بینی نیست، چه بسا باز هم شاهد همان صعودهای سخت و در بازی آخر باشیم و جان به لب شویم.

برچسب ها
صعود ایران به جام جهانی
جام جهانی روسیه
بازی ایران مقابل ازبکستان
مقدماتی جام جهانی 2018
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
ان شا الله امشب جشن صعود میگیریم.اولین باریه که بدون دغدغه و استرس میریم جام جهانی
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
انشالله :)
صالح
صالح
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
تا بارسلونا و پرسپولیس هستن واسم سرنوشت تیم ملی آنچنان مهم نیست!! خخخخ البته مشکل من با تیم ملی بر میگرده به بعد جام جهانی 2006 که پرسپولیسِ طفلکیه اون دوران به بیچارگی با آری هان رسید فینال حذفی و ما امیدوار به کسب جام شدیم اما به خاطر تیم ملی اتفاقی نادر افتاد و فینال افتاد بعد جام جهانی! ماهم با دنیزلی باختیم! از اون روز به بعد دیگه تیم ملی واسه من تیم ملی نشد، اما خب ایشالا موفق باشن. دمت گرم محمدرضا خیلی خوب بود داداش.
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
گذشته ها گذشته صالح جان.خخخ حالا که با گل مهدی طارمی رفتیم جام جهانی😆😍 تبریک
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٣/٢٣
١
٠
فعلا که سلام روسیه، سلام پوتین، سلام استالین، سلام مسکو، سلام کاخ کرملین 😄😄
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
با اسب ترکمن صحرا رفتیم روسیه😅😅