وقتی صدا و سیما خواب بود!
مردم اخبار حادثه دیروز را چطور دنبال می‌کردند

وقتی صدا و سیما خواب بود!

نویسنده : فرانک باباپور

دیروز وقتی حادثه تلخ تروریستی در ساختمان مجلس رخ داد، مردم کشور در وضعیت‌های متفاوتی بودند، یک عده اخبار حمله تروریستی را در تلگرام دنبال می‌کردند. به این صورت که تمام گروه‌های تلگرامی از فامیلی تا آشپزی و دَنس پر شده بود از تحلیل. دید شده در یک گروهی عاملان حمله شناسایی و قصدشان از حمله هم بررسی شد و به این نتیجه رسیدند که قاتل بروسلی هنوز زنده است! این عزیزان هر لحظه منتظر بودند یک نفر از پشت بهشان شلیک کند، و یا به سیم هندزفری بغل دستی‌شان هم مشکوک می‌شدند که نکند جلیقه انتحاری داشته باشد و هر لحظه بترکد. حتی در اداره‌ها مورد داشته‌ایم بعد از چند سال همکاری و آشنایی و برو و بیا، باز هم به هم شک کرده‌اند و مدام زیرچشمی هم را می‌پاییده‌اند که ببینند کدام‌شان زودتر منفجر می‌شود. 

در مقابل این‌ها گروهی بودند که درگیر خبرهای شهریه مهدکودک بودند! این طفلی‌ها خودشان تقصیری نداشته‌اند، یک چیزی از کبری خانم شنیده‌اند و زده‌اند شبکه خبر تا کامل در جریان قرار بگیرند، منتها در شبکه خبر هم خبری نبوده و از همه جا بی‌خبرتر بوده! بعد دوباره به کبری خانم گفته‌اند: «نه بابا خبری نیست که!» کبری خانم هم گفته: «چرا بابا یه خبری شده، خودت پیداش کن. بزن شبکه‌های دیگه شاید اونجا باشه!» اما متاسفانه یک جوری در بین شبکه‌ها خبری نبوده که اگر از مادرتان می‌پرسیدید: «این خبر حمله تروریستی کجاست؟» و او هم می‌گفت: «همون کشو پایینی»، شاید چیزی آن‌جا پیدا می‌شد ولی در صدا و سیما هیچی! این شد که این دسته از مردم به زندگی عادی خود ادامه دادند و هیچ استرسی متوجه‌شان نشد. طوری که بنده خودم وقتی شب به خانه رسیدم پدرم انگار که داغ‌ترین خبر دست اول را داشته باشد گفت: «اصلا تو فهمیدی امروز یک نفر تو تهران تیر خورده؟» 

از این دو دسته بگذریم، یک دسته دیگری هم بودند که نه به صدا و سیما اعتماد داشتند و نه به تلگرام! این دوستان خودشان به صحنه رفتند تا هر جا هرکسی از تیر خوردن یک نفر در تهران حرفی زد، در جوابش بگوید: «نخیر، من خودم اونجا بودم. بذار برات تعریف کنم چی شد...» یعنی خود حمله کنندگان هم حمله‌شان را ول کرده بودند آمده بودند دم پنجره این‌ها را ببینند و اعصاب‌شان هم خورد شده بود و به مردم تیراندازی کرده بودند بلکه از رو بروند ولی باز هم از رو نرفته بودند! «... تازه خودمم یه تیر خوردم، نگاه کن اینم جاش!»

برچسب ها
داعش در تهران
حادثه تروریستی در مجلس
خواب ماندن صدا و سیما
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_geramipour
f_geramipour
٩٦/٠٣/١٨
٢
٠
هیچ چیزی نمیتونه به اندازه حضور مردم در صحنه خنده دار باشه :))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٠
٠
٠
از خنده هم رد کرده!! گریه داره واقعا! آخه مگه شله مدن؟! :))
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٣/١٨
١
١
یه بنده خدایی تو وبلاگم این توجیه رو آورده که: « دلیل اینکه شبکه خبر ماجرا رو پیگیری نکرد و نشون نداد این بود که : 1.سرباز های گمنام وارد عمل شدند و نمیشه این سرباز ها رو نشون داد. 2.یه دلیل دیگه که خیلی هم مهم بود این بود که نمیخواستن مردم وحشت زده بشن و صحنه هایی رو ببینند. 3.دلیل دیگه هم کم اهمیت نشون دادن و خیلی بی محلی و بی ارزش کردن این تروریست ها بود که کشور های غربی بفهمند این ها ارزش پخش کردن اخبار هم ندارند و این ها برای ملت ایران عدد و رقمی نیستند. »
p-hajian
p-hajian
٩٦/٠٣/١٩
١
٠
این فرد محترمی که در وبلاگتان پیام گذاشته بودند چه توجیح جالبی داشتند ! . . .
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٠
١
٠
حضور سربازهای گمنام که تکذیب شد! همه فیلمایی هم که اخبار پخش کرد همونای تلگرام بود! و اگر صدا و سیما خودش پخش میکرد خیلی شایعه ها کمتر میشد. اگه کم اهمیت بود چرا بعدش نشون دادن؟! شبکه های خارجی همه پخش کردن و کارشناس آوردن و تحلیل کردن، خوب نیست که مردم ایران تحلیل خارجی ها رو گوش کنن و قبول کنن حتی، چون تحلیل داخلی براش صورت نگرفته!
لیلی
لیلی
٩٦/٠٣/١٩
٢
١
خوب بود
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٠
٠
٠
ممنون که خوندی 😊
مائده کاشیان
مائده کاشیان
٩٦/٠٣/٢١
٠
٠
با تشکر از صدا و سیمای میلی که با این حرکات،مردمو به پیگیری شایعه و پخش کردنش تشویق میکنه! :/
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
٠
٠
درود به روح و وابستگان درجه اولش!! :دی