و اینک قهرمان قهرمانان!
رئال مادرید با شکست یوونتوس به دوازدهمین قهرمانی لیگ قهرمانان رسید

و اینک قهرمان قهرمانان!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید و تیتر اول سایت‌های ورزشی را تماشا می‌کنید، جایی برای تعجب برایتان باقی نمی‌ماند، تعجب چرا وقتی کهکشانی‌های مادرید با رونالدو به فینال لیگ قهرمانان رسیدند؟ حتی اگر بوفون با تمام وجود درون دروازه یوونتوس قرار گرفته باشد تا بتواند برای یکبار هم که شده آرزوی خود را تحقق یابد، حتی اگر بیانکوری‌ها هیچ باختی در طول لیگ قهرمانان تجربه نکرده باشند، حتی اگر آن‌ها ادامهدهنده راه قهرمانی‌های دوره‌ای 7 ساله ایتالیایی‌ها باشند، حتی اگر آلگری تمام عزم خود را برای کسب سه گانه فصل جزم کرده باشد. رئال مادرید دوباره قهرمان اروپا شد، دوباره یا بهتر بگویم دوازده باره! قهرمانی که قهرمان شدنش هیچ هواداری را متعجب نمی‌کند.

1- وقتی در ژانویه سال 2016 رافائل بنیتز بعد از 7 ماه به کار خودش در رئال مادرید پایان داد، هیچ چیز باشگاه شبیه گذشته نبود، هیچ چیزش سر جای خودش قرار نداشت، کار به جایی رسید که شایعه کم کاری در بین بازیکنان برای اخراج بنیتز به گوش رسید! چرا؟ اصلا مهم نیست، چون پرز تصمیم خودش را گرفته بود، اخراج بنیتز در نیم فصل. اخراجی که خیلی راحت به سرانجام رسید تا جایی که حتی یک بازیکن رئال هم برای مربی سابق خود در شبکه های مجازی مرثیه نخواند. بنظر می‌رسید که مورینیو شکست خورده در چلسی بار دیگر به رئال بازخواهد گشت. زمان، تنها مانع نهایی شدن این انتقال بود، به همین دلیل به سبک و سیاق باشگاه‌های بزرگ دنیا، مربی تیم دوم به عنوان مربی موقت کار خود را آغاز کرد. زیدان روی نیمکت رئال مادرید، رویایی که خیلی زودتر از موعد برای هواداران تحقق یافته بود. زین الدین، مرد شماره یک نیمکت کهکشانی ها رقم گرفت.

2- آن‌ها 10 امتیاز از بارسلونا و 6 امتیاز از اتلتیکومادرید سیموئنه عقب بودند. رونالدو و یارانش به هر چیزی شبیه بودند جز یک لشگر آماده به رزم. برای رسیدن به اولین قهرمانی زمان زیادی لازم نبود، 5 ماه بعد آن‌ها با شکست اتلتیکومادرید در فینال اروپا یازدهمین قهرمانی لیگ قهرمانان را جشن گرفتند ولی خب این برای بسته نگه داشتن دهان منتقدان کافی نبود. آن‌ها حتی کم کردن اختلاف امتیاز با بارسلونا به یک امتیاز در انتهای فصل را هم نادیده گرفتند و صفت "خوش شانسی" را قبل از موفقیت‌های زیدان در مادرید آوردند. شاید راست می‌گفتند، مسیر رم، ولفسبورگ و منچستر سیتی نصفه و نیمه را در کنار پیروزی در ضربات پنالتی در فینال مقابل اتلتیکو که بگذارید؛ شائبه خوش شانی توی ذوق می‌زند. پرز تصمیم خودش را گرفته بود، یک فصل دیگر برای ستاره خوش تیپ نیمکت وقت خرید.

3- تابستان رئال مادرید شبیه هیچ کدام از تابستان‌های قبلی نبود. میزان هزینه‌های کهکشانی‌ها در فصل نقل و انتقالات کمتر از تمام تیم‌های بزرگ اروپایی بود، بزرگترین صید آن‌ها موراتایی لقب گرفت که بعد از پایان قرارداد قرضی به صورت اتوماتیک به رئال مادرید بازگشته بود، آن‌ها حتی بیخیال ده‌خیا شدند و تریجح دادند با ناواس به حفاظت از دروازه خود مشغول شوند. سرانجام زیدان با همان ترکیب سال گذشته کار خودش را در فصل جدید آغاز کرد، البته اینبار بدون خامس رودریگز در میانه میدان و حضور کاسمیرو جنگنده برای جبران تمام ظرافت‌های مودریچ و تونی کروس. رونالدو مرد همیشه در میدان نبود، کمترین میزان حضور خود در طول یک فصل از زمانی که به رئال مادرید آمده بود را تجربه کرد تا جبرانی شود بر افت احتمالی افزایش سن. واران بعد از یک فصل نیمکت نشینی دوباره به روزهای خوبش برگشته بود، کروس به تنهایی در طول فصل 31 پاس گل برای تیمش در رقابت‌های مختلف داد، ایسکو چند هفته مانده به انتهای فصل اوج گرفت، مارسلو مرد شماره یک مادریدی‌ها در تمام نبردهای خطوط مختلف زمین شد، واکنش‌های ناواس اعجاب انگیز شد. رئال مادرید کهکشانی شده بود، همان تیمی که هر هوادار فوتبالی، دیر یا زود عاشقش میشد.

4- 87 مسابقه، 65 پیروزی و کسب 5 جام فرجام 18 ماه حضور زیدان بر روی نیمکت رئال مادرید بود. حالا چه کسی می‌توانست ادعا کند که او یک خوش شانس به تمام معناست؟ چه کسی می‌توانست قهرمانی او در لالیگا بعد از 5 سال را نادیده بگیرد؟ چه کسی می‌توانست اولین دفاع از عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کم ارزش بداند؟ کدام کارشناس و هواداری می‌تواند چشم بر رکورد 40 مسابقه بدون شکست فصل زیدان ببندد؟ او نه مانند مورینیو آقای خاص بود که حرف‌ها و عکس العمل‌هایش متفاوت باشد و نه مانند آنجلوتی با کوله باری از تجربه به مادرید آمده بود؛ ولی متوسط امتیازی که در هر مسابقه کسب کرده بود از هر دو بالاتر بود. چرا؟ چون او زیدان بود. 

 

برچسب ها
قهرمان لیگ قهرمانان اروپا
دوازدهمین قهرمانی رئال مادرید
زیدان
رئال مادرید- یوونتوس
فینال کاردیف
دودسیما
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_zarrinfar
f_zarrinfar
٩٦/٠٣/١٤
٠
٠
مطلبو کامل نخوندم ولی فقط میخواستم تبریک بگم به همه حالاااا مادررییییید
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٦/٠٣/١٤
٠
٠
خیلی ممنون.. تبریک به رفقا رئالی سایت
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/١٤
٠
٠
پرچم رئال و زیدان بالاس♥ و البته که ما از این قهرمانی مطمئن بودیم :D
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٦/٠٣/١٥
٠
٠
اون که بععله (الکی مثلا طرفدار رئالم) خخخ
حسین ابن غلامسخی مداحی
حسین ابن غلامسخی مداحی
٩٦/٠٣/١٦
٠
٠
شانسی قهرمان شد! خخخ