کری خوانی در فینال اروپا...
رجز خوانی برای مهمترین مسابقه فصل اروپا شروع شد

کری خوانی در فینال اروپا...

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

وقتی قرار شد دو تیم یوونتوس و رئال مادرید شنبه شب در ورزشگاه ملنیوم شهر کاردیف ولز مقابل همدیگر صف آرایی کنند؛ کسی به خودش اجازه نداد که بگوید یکی از این دو تیم شایسته حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا نیست. این را همین ابتدا گفتیم تا متوجه شوید که همه آنچه در ادامه می‌خوانید یک کل‌کل فوتبالی است و بس و کسی نمی‌خواهد شایستگی هیچ کدام از این دو تیم را زیر سوال ببرد.

 

محمدرضا ناصری‌نژاد، یک رئالی اصیل: جایی برای بازنشسته‌ها نیست

با حفظ احترام برای بانوی پیر ایتالیا باید اعلام کنم، این دیدار جای بازنشسته‌ها نیست، رونالدو هنوز بهترین کارمند سازمان دنیای فوتبال است، رونالدو و همکارانش از جمله بنزما، بیل، راموس، ایسکو، مارسلو و بقیه کهکشانی‌ها بهترین تیم دنیا را دارند و حالا حالاها قصد کناره‌گیری از این جایگاه را ندارند. آن‌ها سر وقت به محل کار می‌آیند، در زمان مقرر جام‌ها را درو می‌کنند و به خانه باز می‌گردند. دکور خانه‌های‌شان به جای ظروف تزئینی و زینتی پر شده از جام‌ها و مدال‌های رنگارنگ، آن‌ها برای حقوق کار نمی‌کنند، آن‌ها تشنه بهترین شدن هستند، بی جهت لقب کهکشانی‌ها را یدک نمی‌کشند. بدون شک کهکشانی‌ها بانوی پیر را دست خالی به تورین راهی خواهند کرد.

این بار با تمام ارزش و احترام زیادی که برای بوفون قائل هستم می‌گویم که او شب سختی را در سپری خواهد کرد. شاید رونالدو در آخر بازی او را در آغوش بکشد و حرفه‌ای‌وار غم شکست را از دلش دربیاورد اما در طول بازی با بی‌رحمی هر چه تمام‌تر و برای اثبات قدرت جادویی‌اش بارها چارچوبش را فرو خواهد ریخت. درست است که یوونتوس بارسایی را از پیش رو برداشت که خالق ناباورانه‌ترین (شما بخوانید داورانه‌ترین) بازگشت قرن بود و یا پله پله تیم‌های ریز و درشت را کنار زد اما خیلی خیلی خوش شانس بود که به تور قوهای مادریدی نخورد که اگر می‌خورد امشب تیمی جز یوونتوس پای دیگر فینال برای رویایی با رئال مادرید بود.

اگر سفید و سیاه‌های تورینی بخواهند با همان سیستم دفاعی که علی منصوریان روی آن تحقیق کرده بود بازی کنند مطمئناً کار به جایی نخواهند برد و نتیجه‌اش کاملا روشن خواهد بود. کاملاً خوشبین هستم، یوونتوس تا این‌جای لیگ قهرمانان اروپا فوق العاده بوده است اما فقط تا این‌جای لیگ قهرمانان اروپا فوق العاده بوده است و مطمئناً جز هواداران خودشان کسی حدس نمی‌زد که به فینال برسند و در طرف مقابل رئال مادرید در تمام این سال همیشه پای ثابت این فینال‌ها بوده و اگر هم نبوده یک جای کار می‌لنگیده است. درست برعکس رقیب اسپانیایی‌شان بارسلونا، که البته بازیکنانش خاطرات زیادی با این فینال‌ها دارند، اما درکنار خانواده یا دوستان‌شان آن هم پای گیرنده‌های تلویزیونی. 

ختم کلام اگر می‌خواهید ببینید چطور می‌توان تیمی را که عملکرد خوب دفاعش نقل محافل فوتبالی است شکست داد نگاه‌تان به ساق‌های مهاجمین مادریدی باشد و بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از دست ندهید.

 

صالح یعقوبی، یک یوونتوسی دو آتیشه: سنگ پای مادرید 

بوفون و ديبالا... برای رئالی‌های اهل دل همین دو اسم کافیست و منظورِ نگارنده را می‌دانند که این دو چه فاجعه‌ای برای‌شان رقم می‌زنند و برای کل‌کل همین کافیست و بخاطر به حد نصاب رسیدن کلمات است که دارم باز هم بنویسم وگرنه برای رفقایمان، خاصه عزیزی که فرمایشاتش را با هم خواندیم همین بس است. 

خب حرف من با مادریدی‌ها تمام است، البته همین مقدار سخن هم به خاطر منطق بالایی که دارند و تجاربی که دارم زیاد بود! حالا برای خوش سلیقه‌هایی می‌نویسم که طرفدار هر تیمی هستند جز رئال، دوستان اصلا به نظر شما تیمی که بوفون دارد باید برای کسی کری بخواند؟ اصلا در حد ما هستند؟ به گردن گاز گرفته شده کیلینی قسم که نیستند!

تیمی که نمی‌داند با خودش چند چند است؟ تیمی که در جهان خصوصی‌سازی شده پیرامونش مواجب بگیر دولت است، رویش می‌شود کری هم بخواند؟ تیمی که با اعجاز داوری (خصوصا در بازی با بایرن مونیخ) مراحل را یکی پس از دیگری طی می‌کند و همزمان کل کل هم می‌کند سزاوار آن است به جای واژه «سنگ پای قزوین» از نامش استفاد کرد. بابا شما باید به همان پنج سالی یک قهرمانی در لالیگا دلخوش باشید! شما در چهارچوب لیگ که بازی‌ها دوره‌ای انجام می‌شود و سوت یارتان... ببخشید «داور» در آن کم تاثیر است اگر می‌توانید موفقیت تکرار کنید، مانند بانوی پیر که قهرمانی چند باره در سری آ را جشن گرفت.

این جمله که ما در میدان حرف می‌زنیم تکراری شده، اما ما در میدان حرف نمی‌زنیم، بوفون رهبری می‌کند، دنی آلوز شما را تکه و پاره می‌کند و بقیه بازیکنان هم سری به نشانه تاسف برای‌تان تکان می‌دهند. در فینال آرزو می‌کنید که ای کاش اين همه خرج داوری نمی‌کردید. شما در پیش ديدگان میلیون‌ها بیننده توسط مدعی العموم «آلگری» محاکمه می‌شوید و تقاص پس می‌دهید!

برچسب ها
فینال لیگ قهرمانان اروپا
روال مادرید
یوونتوس
کریس رونالدو
جی جی بوفون
کری خوانی فوتبالی
نظرات کاربران
کد امنیتی
v-qavam
v-qavam
٩٦/٠٣/١٢
١
٠
البته دست کم گرفتن یوونتوس اشتباه خیلی مهلکیه که چند فصل پیش تو نیمه نهایی رئال چوبشو خورد و قطعا این اشتباهو تکرار نمی کنه...یوونتوس همین که بارسایی رو که با کمک محض داوری کامبک زده بود و جوگیر شده بود رو بادشو خوابوند برای ما رئالی ها به شدت قابل احترامه چه برسه به اینکه حضرت بوفون رو توی دروازه داشته باشه...واقعا سخته از اینطرف دوست داشته باشی رونالدو پشت سر هم گل بزنه و از این طرف دوست نداشته باشی آقا بوفون گل بخوره ...امیدوارم فقط با یک گل رونالدو به بوفون رئال قهرمان شه که بوفون هم بعد از کلی سیو جانانه فقط یک گل خورده باشه تو فینال... راستی اگه قهرمان بشیم چندمین قهرمانیمونه؟ دوازدهمی یا سیزدهمی؟ حسابش از دستم در رفته خخخخخ
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/١٢
٠
٠
باهات موافقم. منم به عنوان یک رئالی از یوونتوس هم خوش میاد و نمیشه بوفون رو هم نادیده گرفت.اما چه میشه کرد رقابته و بازی هم برد و باخت.. دوازدهمین قهرمانیمونه :D
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
خوشحالم بارسلونا اینقدر بردتون و اینقدر تحقیرتون کرده که همه جا باید یادی از سرورتون بکنید... والا اگه امسال جامی آوردين صدقه سر داور بوده
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
وای ناواس رو خدا حفظ کنه...
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٣/١٢
١
٠
با تموم احترامی که واسه بارسا و رئال قائلم ولی درکنار بازیکنای خوب یکی از عوامل قدرتمندیشون تو بازیای اروپایی داوریه که بر حسب اتفاق(شما بخونید عمدا)همیشه به نفع اوناست.بطوریکه تو هر قهرمانی رئال یا بارسا غیرممکنه اشتباه داوری بی تاثیر باشه.به نظرم تیم مورد علاقم(یووه)با دفاع پولادینش شانس بیشتری نسبت به رئال داره.البته اگه باز داستان اون اشتباه های داوری کاملا اتفاقی و غیرعمدی(!!!)تکرارنشه.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
اینکه موفقیت های رئال و بارسا رو اينطوري بی ارزش بدونيد و دلیل تو حاشیه بودن یووه و بقیه تیم ها رو این دلایل بدونيد کم لطفی هستش اما انشالله امشب یووه رئال رو به زانو در مياره، این گل مانژوکیچ له کرد مادرید رو
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
اینکه موفقیت های رئال و بارسا رو اينطوري بی ارزش بدونيد و دلیل تو حاشیه بودن یووه و بقیه تیم ها رو این دلایل بدونيد کم لطفی هستش اما انشالله امشب یووه رئال رو به زانو در مياره، این گل مانژوکیچ له کرد مادرید رو
رفیعه
رفیعه
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
واسه منی که رئالیم و عاشق بوفون، سخته دیدن بازی فرداشب یقینا! ولی امیدوارم به پنالتی بکشه که استرسمون هزار برابر شه :دی واقعا نمیدونم واسه رئال آرزوی موفقیت کنم یا بوفون عزیز :( کاش میشد جامو هم به کریس داد هم به بوفون :| اصلا تحریم میکنم بازی رو :| چیش :|
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٦/٠٣/١٣
٠
٠
واقعا که بد سلیقه هستین در مورد این تیم مادریدی و خوش سلیقه برای هواداری از بوفون... آره تحریم عالیه. چون به زمین خوردن رئال رو نمییینید، البته این احتمال برای مادرید همیشه هست که یارشون داور يه پنالتی به پنالدو کادو بده :|
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/١٤
٠
٠
به دوستان یونتوسی پیشنهاد می کنم دوباره متن رو بخونن..آیا به گفته های من ایمان نمی آورید؟:D
mamzi
mamzi
٩٦/٠٣/١٤
٠
٠
خب خدا رو شکر که هیچ پنالتی در کار نبود و آمار گل های رئال هم انقد بالا بود که جای هیچ حرف و حدیثی برای برخی دوستان نماند :| :))