معرفی بازی فکری و خلاقانه Hocus
در دنیای معمای هزارتو گم شوید

معرفی بازی فکری و خلاقانه Hocus

نویسنده : محمد اخلاقی

ژانر بازی‌های فکری گستردگی فراوانی دارد و هر سبک از آن طرفداران پر و پا قرص خودش را. در این میان شاید بتوان از بازی‌هایی نظیر Monument Valley به عنوان یک بازی انقلابی نام برد. بازی که با سبک و سیاق جدید و منحصر به فردش، شاخه‌ای جدید از بازی‌های فکری را معرفی کرد. امروز تصمیم داریم بازی Hocus را معرفی کنیم که از نظر طراحی و ساخت بی‌شباهت به بازی Monument Valley نیست و وامدار همان طراحی و ساخت است.

وقتی خلاقیت، مینیمالیستی و زیبایی را در کنار هم قرار دهید، نتیجه کار چشم نواز و دلنشین خواهد بود. بازی Hocus تمام عناصر مورد نیاز را به گونه‌ای کنار هم چیده است که حس می‌کنید هیچ چیزی کم نیست و دقیقا هر چیز سر جای خودش قرار گرفته است. وظیفه شما در بازی، رساندن مکعب قرمز رنگ به قسمت قرمز رنگ خروجی تصویر است. اما در این راه باید بر خطای چشم غلبه کنید و با کمی خلاقیت، مسیر را در میان تصاویر معما گونه پیدا کنید.

کنترل بازی بسیار ساده است و با حرکت انگشت به هر جهت، مکعب در همان جهت حرکت خواهد کرد. در بالای صفحه دایره ای مشکی رنگ وجود دارد که روی آن تمامی جهت های ممکن برای حرکت نمایش داده می شود. با وجود سادگی اولیه بازی، خلاقیت در طراحی آن شما را جذب خواهد کرد. در ابتدا مراحل با انجام یکی دو حرکت به پایان می رسند اما به مرور درجه سختی مرحله‌ها بیشتر می‌شود و اشکال پیچیده‌تر می‌شوند و اینجا است که بازی خطای دید را به چالش می‌کشد و رساندن مکعب به مقصد به یک چالش واقعی تبدیل می‌شود. در اینجا صبوری و دقت به شما کمک خواهد کرد تا مراحل را رد کنید.