راهنمای خرید لباس برای چاق ها و لاغرها
چگونه لباس بپوشیم تا قد و وزن مان متناسب به نظر بیاید؟

راهنمای خرید لباس برای چاق ها و لاغرها

نویسنده : الهام حبشی

تا به حال شده لباسی را تن آشنایی دیده باشید و یک دل نه صد دل عاشق آن لباس شده باشید؟ بعد بروید تک تک مغازه‌های شهر را برای یافتن یک دست لباس عین همانی که تن آشنای‌تان دیده‌اید، زیرو رو کنید؟ آن وقت بعد از کلی جستجو با دیدن خودتان درون آینه رویاهای‌تان در ‌آن واحد خرد و خاکشیر شده باشد؟ با خودتان فکر کرده‌اید، چرا این لباس در تن دوست‌تان تا آن حد عالی و درجه یک بود، اما شما را به موجودی غیرقابل تحمل تبدیل کرد؟

دوستی داشتم که همیشه شکایت می‌کرد، به چه علت هیچ لباسی به تنش زیبا نمی‌نشیند، در حالی که همان لباس به خیلی‌ها جذابیت مضاعف می‌بخشد. دوستم هیچ وقت متقاعد نمی‌شد که پیراهن‌ها و مانتوهای کوتاه او را بدقواره نشان می‌دهد و لباس چسبان لاغرترش می‌کند. گاهی هم گلایه می‌کرد که چرا خودت فلان لباس را می‌پوشی، اما به من که می‌رسد می‌گویی نپوش؟

خوب است بدانیم بسیاری از البسه حتی اگر خیلی خوب باشند، برای تنِ ما وصله‌ی ناجوراند. چرا همیشه عادت داریم دنبال زیباترین لباسی باشیم که تن دیگران دیده‌ایم، در حالی که علت زیبا بودن لباسی که تن دیگری است، سازگار بودن مشخصات آن لباس با شکلِ بدن و قیافه‌ی آن فرد است. برای زیباتر شدن، لباس‌های‌تان را از تن دیگران انتخاب نکنید. قبل از خرید پارچه و لباسی که قرار است پوشش و قسمتی از شخصیت شما را تشکیل بدهد، بیشتر در مورد مشخصات صورت و اندام خود بدانید، شما قد بلند هستید یا کوتاه؟ تو پر هستید یا باریک اندام؟ گندمگون هستید یا سفید؟ حتی باید بدانید ممکن است یک لباس با فرم، اندازه و رنگ موهایتان هماهنگ از آب درنیاید. برای یافتن بهترین لباس، خودتان را کشف کنید اما این‌که چطور این کار را انجام دهید، موضوعی است که در چند نوبت برایتان می‌گوییم. 

 

اگر قدتان کوتاه است، فرمول زیر مختص شماست:

جالب است بدانید شما در انتخاب لباس دست‌تان باز‌تر است، اما اگر اشتباه کنید ظاهرتان به مراتب نازیبا‌تر از فرد قد بلندی خواهد بود که در انتخاب لباس اشتباه کرده. اگر پیراهن‌های راه راه را دوست دارید، هرگز به سمت پیراهنی نروید که راه‌های افقی دارد، راه‌های لباسِ شما باید عمودی باشند. یادتان باشد لباس‌های رنگارنگ برای شما دوخته شده‌اند، اما طرح‌های پیراهن نباید اشکال بزرگی داشته باشند، پس طرح‌های ریزتر را انتخاب کنید. لباس‌های چسب و یک رنگ و شلوار‌های راسته به شما می‌آیند اما اگر خیلی لاغر هستید لباس چسب نپوشید. یقه هفت‌ها، شما را بلندتر نشان می‌دهند، در آخر اگر به کمربند نیاز دارید، باریک‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. آقایان! شلوار پاچه کوتاه یا تا شده مناسب شما نیستند و بهتر است پیراهن آستین بلند بپوشید، غیر از این اگر لاغر هستید، باید از پیراهن‌های یقه هفت ،خیلی تنگ و براق پرهیز کنید و به جای آن از  یقه اسکی‌ها و کت و شلوار‌های اپل‌دار استفاده کنید.

نحوه صحیح لباس پوشیدن برای قدهای متوسط

 

اگر قد بلند هستید دنبال لباسی با مشخصات زیر بگردید:

کمربندهای باریک را فراموش و از کمربندهای پهن استفاده کنید. از دامن‌های کوتاه و لباس‌هایی که سراسر یک رنگ هستند دوری و دامن‌های بلند را جایگزین کنید، اجازه ندهید لباسی خط کمرتان را پنهان کند، پیراهن را روی شلوار یا دامن‌تان قرار ندهید. شلوارهایی را انتخاب کنید که راسته هستند، شلوارهای دم پا گشاد هم مورد مناسبی برای شما هستند، همچنین می‌توانید برای متعادل‌تر نشان دادن قدتان از پیراهن‌هایی با خطوط افقی استفاده کنید، دیگر لباسی که ممکن است از جذابیت شما بکاهد، تاپ‌ها هستند. آقایان لباس‌های زیپ دار، ژاکت‌هایی که طولشان تا روی کمر است را کنار بگذارید.

چه لباسی برای قد بلندها مناسب است؟

 

اگر چاق هستید و نمی‌خواهید درشت‌تر به نظر برسید، این‌گونه لباس بپوشید:

آقایان لباس براق و رنگ روشن نپوشید و شلوارتان را روی شکم نیاورید. همچنین جلیقه، ژاکت اپل‌دار، پلیور حجیم، یقه اسکی، یقه هفت و شلوارهای تنگ، برای فرم بدن شما طراحی نشده‌اند. توجه داشته باشید، پیراهن‌های تیره و لباس‌های یک رنگ برای شما مناسب‌تر هستند.

خانم‎‌ها از لباس‌های یک رنگ استفاده کنید. دکمه‌های ژاکت یا کتی که به تن کرده‌اید را باز بگذارید. همچنین به جای روسری از شال استفاده کنید و بدانید لباس‌هایی که یقه هفتی یا قلبی دارند شما را کشیده‌تر نشان خواهند داد. کمتر سراغ رنگ روشن یا تند بروید و از اپل دوری کنید. دامن‎‌هایی را انتخاب کنید که تنگ بوده و کمر پهن دارند، شلوار گشاد یا دامن شلواری مناسب شما نیست، همچنین تونیک‌های گشاد نه تنها شما را لاغرتر نشان نداده بلکه درشتی هیکلتان را دو چندان خواهند داد.

نحوه لباس پوشیدن صحیح افراد چاق

به خاطر داشته باشید، تفاوتی ندارد که شما فردی سرشناس هستید یا بسیار معمولی، اگر در انتخاب لباس دقت کافی به خرج ندهید، افراد کمتری تحت تاثیر شما قرار خواهند گرفت، پس در امر پوشش از افراط دور بمانید و لباسی را انتخاب کنید که شما را فردی متوازن نشان دهد.

برچسب ها
چطور بهترین لباس را انتخاب کنیم؟
نحوه صحیح لباس پوشیدن افراد چاق و لاغر
چه لباس‌هایی ما را چاق‌تر نشان می‌دهد؟
راهنمای خرید لباس برای لاغرها
چه لباس هایی ما را لاغرتر نشان می‌دهد؟
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٨/١٢
١
٠
خیلی خوب بود ولی کاش عمیق تر و کامل تر توضیح میدادین:) البته الان کنجکاو شدم برم بیشتر تحقیق کنم:)موفق باشید
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٢
١
٠
احتمالا این مطلب ادامه داشته باشه :) ممنون که وقت گذاشتین :)
آسونویس
آسونویس
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
خی لی درست بود حس کرده بودمش ممنون منتظر ادامش هستیم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
خواهش میکنم خانم/آقای آسونویس :) تشکر که وقت گذاشتین :)
h_rezazade
h_rezazade
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
موضوع جالبی بود خسته نباشید
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٣
٠
٠
لطف دارین :) تشکر وقت گذاشتین :)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
ازون موضع‌های مبتلا به :) راستی پس چارخونه‌ها چی؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
آقایون قد بلند توی پوشیدن انواع چهارخونه آزاد هستند اما قد کوتاه ها نباید از چهارخونه درشت استفاده کنن :) تشکر وقت گذاشتین :)
m.babaee
m.babaee
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
سپاس:) منتظر ادامه مطلب هستیم😊
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٣
٠
٠
سلام منا جون :) ممنون که وقت گذاشتی عزیزم :) من هم منتظر خوندن مطلب جدید شما هستم :)
mobina
mobina
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
خیلی خوب بود
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٤
٠
٠
قابل شما رو نداشت ^_^
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
خیلی خوب بود:)ممنون الهام جون ..موفق باشی :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٤
٠
٠
قابل شما رو نداشت عزیزم :) ممنون که وقت گذاشتی ^_^
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٨/١٣
١
٠
کجایند آمران به معروف سایت؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٤
١
٠
عزیزم، سایت هم مثل بقیه رسانه های ملی هست :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
مشکلی توی مطلب میبینی عزیزم؟؟!!!!
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٨/١٤
١
٠
مطلب مفیدی بود و میتونه کامل تر هم باشه،مرسی الهام جان :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٤
١
٠
انشالله عمری باشه کامل‎‌ترش میکنیم :) ممنون که وقت گذاشتی مرجان عزیزم :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
ممنون الهام..استفاده مینمایم باشد ک چاقتر دیده شم:|
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
انشالله که مفید باشه :) ممنون که وقت گذاشتی عاطفه جون ^_^
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٨/١٩
٠
٠
بسيارجالب😀