نیمکت داغ
بررسی تغییرات احتمالی نیمکت مربیگری تیم‌های لیگ برتری در روزهای آینده

نیمکت داغ

نویسنده : علیرضا گرانپایه

حالا دیگر چندسالی می‌شود که تیم‌های‌مان درس عبرت گرفتند و سرمربی خود را زودتر از این حرف‌ها برای شروع فصل جدید لیگ برتر معرفی می‌کنند. اگر یادتان بیاید تا همین چندسال پیش، کم نبودند تیم‌هایی که ابتدا بازیکنان خود را در فصل نقل و انتقالات جذب می‌کردند، سپس فکری هم به حال نیمکت خود می‌کردند، حالا این‌که دقیقا این بازیکنان با نظر چه کسی جذب می‌شدند، خدا می‌داند و احتمالا مدیر عامل باشگاه! حالا انبوه سرمربی‌های مشهور روی زمین مانده و البته باشگاه‌هایی که تکلیف‌شان مشخص نیست، کلی علامت سوال در خصوص نیمکت داغ این تیم‌ها ایجاد کرده است. 

 

تراکتورسازی؛ جنگ جواد و عبدالله

حضور جواد نکونام در لیست کاندیدا انتخاب سرمربی فصل آینده تراکتورسازی آن‌قدر عجیب بود که در ابتدا کسی باور نکند ولی خب آجرلو مدیر عامل با تجربه تراکتوری‌ها تصمیم خود را گرفته بود، او که به گفته خودش روزگاری نکونام را در پاس کاپیتان کرده بود، حالا تمام همت خود را برای انتخاب جواد به عنوان سرمربی تبریزی‌ها به کار گرفته است. همه چیز تقریبا قطعی به نظر می‌رسید تا جایی که جوادخان برای خودش شعار هم انتخاب کرده بود تا حسابی طرفداران تبریزی را سرخط کند ولی خب به یک باره همه چیز با حرف‌های عبدالله ویسی به هم ریخت. ویسی از توافق تراکتور با خودش گفت تا مشخص شود که آجرلو و هیئت مدیره با یکدیگر اختلاف نظر جدی دارند. به غیر از این دو گزینه، یحیی گل محمدی، حسین فرکی و مصطفی دنیزلی هم این روزها مطرح هستند. 

 

ذوب آهن؛ احیای امید

ذوبی‌ها با قهرمانی نفت تهران در جام حذفی، به کلی قید سهمیه آسیایی خود را زدند تا سال آینده اصفهان بعد از سال‌ها هیچ نماینده‌ای در بین تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان نداشته باشد. به احتمال زیاد حسینی جوان که کار خودش را خوب در این تیم شروع کرده بود از کادرفنی کنار گذاشته شود و امیرقلعه نوعی جایگزین او شود. قلعه نوعی که با نتایج متوسط از تبریز به اصفهان می‌آید، خوب می‌داند که تقریبا این آخرین شانس او برای احیا شخصیت مربی‌گری‌اش در فوتبال ایران است. کسی که هنوز هم پرافتخارترین مربی لیگ است ولی خب شاید بتوانیم به او بگوییم که دیگه دورانت تموم شده، مربی!

 

نفت تهران؛ بی در و پیکر

قهرمان جام حذفی و نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بی در و پیکرترین تیم این روزهای ایران است، دایی که دو روز بعد از قهرمانی به سایپا رفت، بازیکنان قرارداد تمام شده‌شان هم نمی‌دانند که تکلیف‌شان چیست. کار به جایی رسیده است که حرف از انحلال نفت تهران و جایگزینی صبای قم به میان می‌آید. البته یادتان نرود که نفتی‌ها با این شرایط بیگانه نیستند، آن‌ها فصل قبل لیگ را هم همین گونه آغاز کردند ولی خب این بار قرار است که آن‌ها نماینده ایران در آسیا باشند!

 

مشهدی‌ها؛ همان همیشگی

پدیده که با مهاجری تمدید کرده است و احتمالا بخواهد امسال تیمش را برای گرفتن سهمیه آسیا ببندد ولی خب برای سیاه جامگان بعید است که تغییری در شرایط تیم ایجاد شود. آن‌ها می‌خواهد با میثاقیان کار را ادامه دهند ولی خب بدون بازیکن و ستاره چه اتفاقی قرار است، صورت بگیرد؟ عباسی که مالک باشگاه است، نه پول برای هزینه در نقل و انتقالات دارد و نه دلش می‌خواهد امتیاز باشگاه را واگذار کند! دو سال تیم بستن با هدف بقا در لیگ کافی نیست؟

 

 فولاد خوزستان؛ خسته از تکرار

فولادی‌ها بعد از قهرمانی با حسین فرکی، یک روز خوش ندیدند و همیشه همان میانه جدول برای خودشان جایی دست و پا می‌کنند. سعداوی که با بی مهری مردم اهواز روبه‌رو شده، از تیم کنار گذاشتند و حسابی این روزها مشغول مذاکره با یحیی گل محمدی هستند، فولادی‌ها حالا دل‌شان یک حضور قدرتمند دیگر در لیگ را می‌خواهند، با یحیی؟ شاید!

برچسب ها
سرمربی تیم های لیگ برتری
جواد نکونام
سرمربی تراکتورسازی تبریز
یحیی گل محمدی
لیگ برتر فوتبال
نظرات کاربران
کد امنیتی