پیتزای انگلیسی
امسال هم دوباره یک مربی ایتالیایی فاتح لیگ برتر انگلیسی شد

پیتزای انگلیسی

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

چند سالی بود که چلسی حال و روز خوشی نداشت، حتی مورینیو و گاس هیدینگ هم نتوانسته بودند به راه جایی ببرند و گاهی برای دیگر تیم‌ها نقش زنگ تفریح را داشتند. تا میانه‌های فصل گذشته هواداران این تیم ترس سقوط به دسته پایین‌تر را هم داشتند و با کابوس سقوط و تحقیر زندگی می‌کردند و خواستار تغییر و تحول اساسی در تیم این لندنی بودند و بالاخره اتفاق خوبی که باید برای این تیم می‌افتاد، افتاد. فرشته نجات چلسی از ایتالیا آمد. آنتونیو کونته سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا و یونتووس، سرمربیگری آبی‌های لندن  را بر عهده گرفت و دقیقا راهی را که هم وطنش کلودیو رانیری در فصل گذشته برای قهرمانی لسترسیتی رفته بود رفت و توانست تیمی را که در فصل پیشین دهم شده بود قهرمان کند. 

چلسی نیاز به یک تغییر اساسی داشت و کونته با هوش بالای مربیگری خودش توانست چالش جدیدی را در این تیم ایجاد کند. او از ترکیب تیم چلسی با سه مدافع رونمایی کرد، ترکیبی که مورد انتقاد قرار گرفت و همه آن را شکست خورده می‌دانستد. اما کونته با خریدهای خوب در خط دفاعی مانند داوید لوییز و حتی بیرون گذاشتن بازیکنان قدیمی و مطرح چلسی توانست قدرتش را به همگان دیکته کند.

هازاد و دیگو کاستا دیگر آن بازیکنان فصل پیش نبودند که خوراک کاریکاتورها و انیمیشن‌های طنز و تمسخرآمیز باشند. کونته نشان داد از آن دسته مربیانی است که می‌تواند یک تکه چوب را تبدیل به یک بازیکن همه چیز تمام کند، بازیکنی که کابوس مدافعان حریف شود. 

باید بدانید جنگ چلسی در این فصل لیگ برتر آن‌قدرها راحت نبود که کسی پیش بینی کند سه هفته مانده به پایان مسابقات چلسی قهرمان شود. تمام تیم‌های مطرح انگلیسی از جمله منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال، لیورپول و تاتنهام پر شده بودند از نام‌های بزرگ، چه نیمکت مربیان و چه بازیکنان داخل زمین. خریدهای آنچنانی منچستریونایتد از جمله پوگبا، ابراهیمویچ و البته سرمربیگری مورینیو، تیم همیشه مدعی آرسنال با جوان‌هایی که سال به سال بهتر ظاهر می‌شوند، تیم گران قیمت منچسترسیتی و تیم شاداب و یکدست لیورپول که با حضور یورگن گلوپ متحول شده بود از رقیب‌های جدی این فصل چلسی بودند. البته تیم تاتنهام بیشتر از هر تیمی چلسی کونته را اذیت کرد ولی در آخر فصل نتوانست در مقابل قدرت آبی‌های لندنی دوام بیاورد و قافیه را به این تیم باخت و البته باز هم شگفتی آفرید و دوم شدنش را مسجل کرد تا راهی لیگ قهرمانان اروپا شود.

حالا دو فصل است که ایتالیایی‌ها سکان یک تیم انگلیسی را به دست گرفته و آن را قهرمان لیگ برتر جزیره کرده‌اند و نشان دادند فقط با یک دستپخت ایتالیایی می‌توان حس پیروزمندانه را به انگلیسی‌ها خوراند!

برچسب ها
چلسی انگلیس
آنتونیو کونته
لیگ برتر جزیره
قهرمانی مربیان ایتالیایی در انگلیس
نظرات کاربران
کد امنیتی
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٢/٢٤
٠
٢
به نظر من علت اصلی قهرمانی چلسی در این فصل، فراز و نشیب های بسیار زیاد سایر مدعی ها بود. تیم سیتی ابتدای فصل فوق العاده خطرناک بود ولی وقتی به چلسی رسید ضعیف شد. یا همینطور یونایتد توی برگشت نشون داد چلسی شکست ناپذیر نیست. ثبات عملکردی و نوسان شدیدی رقبا به نظرم دلیل اصلی برتری چلسی بود.
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/٢٤
٠
٠
بله درسته. اما خب چلسی تونست از این موقعیت که رقیبانش دچار مشکل شدن استفاده خوبی ببره و در راه قهرمانی فراز و نشیب کمی داشته باشه
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٢/٢٤
١
٢
مورینیو هم نشون داد که کم کم دوره او هم در حال اتمامه، بعید می دونم فصل بعدی نتیجه بگیره
محمدصنعتیـ :)
محمدصنعتیـ :)
٩٦/٠٢/٢٤
١
٠
از مورینیو بدم میاد ‌. به خاطر نابود کردن فوتبال کاسیاس و کاکا . از منچستر هم که باید متنفر باشم ‌چون لیورپولی ام؛))
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/٢٤
٠
٠
موافقم. مورینیو باید روی تفکرات مربیگریش تجدید نظر کنه وگرنه به قول شما دوره اش تموم میشه و دیگه حرفی واسه گفتن نخواهد داشت
محمدصنعتیـ :)
محمدصنعتیـ :)
٩٦/٠٢/٢٤
٢
٠
چلسی اصن در حد قهرمانی نبود . همه بازیاشون رو یک صفر بردن . جلو ما هم اصن نتونستن امتیاز بگیرن ... با این حال سال پیش رو سال ماست ؛) ynwa
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/٢٤
٢
٠
من خودمم هوادار چلسی نیستم اما بالاخره توی این فصل و با هر نتیجه ای بالاخره راه رو درست رفت و به هدفش رسید.ممنون از نظرت .. منم لیورپول رو توی انگلیس از همه بیشتر دوس دارم
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٢/٢٤
١
٠
هرچند من زیاد فوتبالی نیستم اما مطلبت خوب بود. مخصوصا تیترش
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/٢٤
٠
٠
ممنون شهاب جان.لطف داری
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٢٧
٠
٠
درسته که چلسی از لغزش بقیه تیم ها استفاده کرد و قهرمان شد ولی نباید از تحول این تیم نقش پررنگ کنته تو این تحول غافل شد و این رو به خوبی تو متن نشون داده بودی بلاخره تیم دهم فصل قبل رو قهرمان کردن کار کمی نیست، شخصا نه از چلسی خوشم میاد نه از کنته ولی کارش خوب بود تو جدال داغ مربیا تو این فصل لیگ برتر امیدوارم سال دیگه این موقع درمورد قهرمانی لک لک ها و سقوط منچستر به چمپیون شیپ یادداشت بنویسی :))
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/٢٨
٠
٠
درسته ناصرجان، اصلا همین استفاده از لغزش بقیه تیم ها هم کار ساده ای نیست. چرا بقیه تیم ها استفاده نکردند. واقعا جنگ هیجان انگیزی بود بین این همه مربی سرشناس. منم امیدوارم :))