معرفی روبات تلگرامی تشخیص و شناسایی موسیقی
یک ربات بی نظیر و کاربردی برای آهنگ بازها

معرفی روبات تلگرامی تشخیص و شناسایی موسیقی

نویسنده : محمد اخلاقی

شاید تا به حال برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در تاکسی، باشگاه و یا یک مهمانی آهنگی را بشنوید که بسیار زیباست، اما هیچ اطلاعی از نام خواننده ، آهنگ ساز و یا آلبوم آن نداشته باشید. معمولا در این مواقع از اطرافیان جویا می‌شویم که آیا این خواننده را می‌شناسید، و یا می‌دانید که مربوط به کدام آلبوم است. امروز تصمیم داریم تا شما را در این زمینه به خود کفایی برسانیم. با استفاده از ربات تلگرامی acknobot@ خودتان تمام اطلاعات مربوط به موسیقی در حال پخش را پیدا کنید.

سال ها پیش نرم افزار Shazam برای تشخیص و شناسایی مشخصات موسیقی در حال پخش، منتشر شد. در ابتدای کار این اپلیکیشن خیلی کامل نبود و تعداد محدودی از آهنگ‌ها را شناسایی می‌کرد. اما در حال حاضر با کمک این نرم افزار حتی می‌توانید خواننده و آهنگ‌های ایرانی را نیز شناسایی کنید و اطلاعات آلبوم در حال پخش را به دست آورید! اگر از آن دسته از افرادی هستید که به نصب نرم افزار اضافی روی گوشی حساس هستید، می‌توانید از جایگزینی شزم استفاده کنید. ربات تلگرامی acknobot@ دقیقا همانند Shazam کار می‌کند. با استفاده از این ربات می‌توانید از طریق فرستادن بخشی از آهنگ به صورت ضبط شده، اطلاعات کاملی از موسیقی در حال پخش داشته باشید. برای دسترسی به این رباط می‌توانید از طریق این لینک وارد شوید و یا دنبال آی دی  acknobot@ در قسمت جستجوی تلگرام بگردید.

روال کار بسیار ساده است، پس از ورود به ربات و فشردن دکمه start می‌توانید به سادگی شروع به کار کنید. کافیست 5 تا 15 ثانیه از آهنگ در حال پخش را با فشردن دکمه ضبط صدا ضبط کنید و برای ربات ارسال کنید. با ارسال آهنگ، در کسری از ثانیه ربات موسیقی را آنالیز کرده و مشخصات خواننده یا آهنگ را برای‌تان ارسال خواهد کرد. همراه مشخصات، لینکی از سایت شزم ارسال می‌شود که خود موسیقی همراه با مابقی آثار خواننده یا موزیسین اثر هنری را مشاهده خواهید کرد. البته در حال حاضر وب سایت شزم فیلتر شده است و برای دسترسی به آن باید از نرم افزارهای گذر از فیلترینگ استفاده کنید. برای مثال بخشی از آهنگ محسن چاوشی را برای ربات ارسال کردیم که نتیجه کار بسیار جالب بود و می‌توانید در تصویر مشاهده کنید.

امیدواریم که با استفاده از این ربات، هرگز در شناخت موزیسین مورد پسندتان لنگ نمانید.

برچسب ها
ربات شناسایی مشخصات موسیقی
acknobot
نرم افزار شزم
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
لیلی
لیلی
٩٦/٠٢/٢٤
٠
٠
برنامه shazam فیلتر شده و سرعت پایینی در اجرا شدن با فیلترشکن داره و از طرفی البوم موسیقیایی خارجی ان کامل نبود ولی این ربات جایگزین بی نظیریه.اگه اهنگ مدنظر تیتراژ یک فیلم یا کلیپ باشه چطور میشه اهنگ اون فیلم رو ضبط کرد و فرستاد؟حتما باید فایل صوتی به این ربات ارسال کرد؟
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٢/٢٤
١
٠
آره واقعا کارش درسته. خیلی ساده است. منم در حالی که آهنگ داشت از اسپیکر پخش می شد، دستم رو رو دکمه ضبط صدا گرفتم و چند ثانیه ضبط کردم. شما هم همین کارو بکنید، راحت جواب میده
لیلی
لیلی
٩٦/٠٢/٢٥
٠
٠
پخش در پس زمینه را انتخاب کردم و از ضبط صوت تلگرام برای ضبط. حیف که موسیقی های بیکلام که در حد 5ثانیه باشه رو شناسایی نمیکنه
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٢/٢٤
١
٠
زیاد اهل اهنگ نیستم اما برای روز مبادا خوبه:-)
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٢/٢٥
٠
٠
برای منم همینطوره