بهترین اپلیکیشن ها برای پیاده‌روی اربعین
کوله بار سفر اربعین را با این اپلیکیشن ها کامل کنید

بهترین اپلیکیشن ها برای پیاده‌روی اربعین

نویسنده : محمد اخلاقی

چند سالی است که در ایام اربعین حسینی، جمعیت فراوانی از زائرین فرزند رسول الله از ایران به عشق زیارت مولایشان پای پیاده مسیر نجف تا کربلا را طی طریق می کنند. این مسیر 80 کیلومتری به خیابان بهشت تبدیل شده است، خیابانی که در آن بال ملائک غبار از دوش زائران حسین (ع) پاک می‌کنند. به دنبال استقبال مردم از این سفر روحانی، گروه‌های نرم افزاری هم همراه این کاروان عشق شده‌اند و با تولید نرم افزارهای کاربردی، خود را همسفر مسافران مشتاق کرده‌اند. در ادامه به معرفی چند نمونه از این نرم افزارها خواهیم پرداخت.

 

1.اپلیکیشن پیاده روی اربعین (راهنمای زائران)

حضور در یک کشور غریب ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد، اپلیکیشن پیاده روی اربعین نقشه آفلاین شهر کربلا، نجف و مسیر بین این دو شهر را پوشش می‌دهد. با استفاده از GPS گوشی همراه می‌توانید موقعیت مکانی خودتان را روی نقشه مشاهده کنید و حتی آن را با همسفران‌تان با اشتراک بگذارید. این ابزار مفید در بسیاری از مواقع از گم شدن افراد نا آشنا جلوگیری می‌کند و راهنمای مناسبی به همراهان خواهد بود.

معرفی اپلیکیشن های مفید برای پیاده‌روی اربعین

 این اپلیکیشن اطلاعات دقیقی را نیز در خصوص موقعیت اماکن مذهبی، مراکز درمانی، استراحتگاهها و هتلها ارائه می‌کند. کاربران از طریق اپلیکیشن پیادهروی اربعین میتوانند از موکبهای مستقر در مسیر و شماره عمودها اطلاع یابند. پس اگر شما هم قصد دارید اربعین امسال به صورت پیاده به کربلا بروید، این اپلیکیشن میتواند یاری‌تان کند.

معرفی اپلیکیشن های مفید برای پیاده‌روی اربعین

لینک دانلود از اینجا

 

2.اپلیکیشن جامع اربعین

این سامانه به وسیله‌ی بخشی از دانشجویان و فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاهی حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و تولید شده است. در طرح کلی این سامانه کلیه‌ی نیازهای زائر امام حسین(ع) در زیارت اربعین در نظر گرفته شده است.

قابلیت‌های نرم‌افزار جامع اربعین عبارتند از:  نقشه آفلاین شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا، به همراه اطلاعات نقاط مورد نیاز زائران، جستجوی نقاط (امکان متبرکه، هتل، رستوران، عمود، موکب، مراکز درمانی و ...) به صورت آفلاین، ارتباط پیامی با ایران و دیگر زوار، اطلاعات اماکن متبرکه شامل توضیحات، نقشه شماتیک، عکس و زیارات، گنجینه صوتی و تصویری (سخنرانی، زیارت، روضه و عزاداری، نوا و نما)، اطلاعات مورد نیاز برای سفر (پیش از سفر)، دستیار کوله پشتی، خاطره نویسی و به اشتراک گذاری خاطرات با دیگر زوار، دستیار مکالمات عربی و آخرین اخبار اربعین.

معرفی اپلیکیشن های مفید برای پیاده‌روی اربعین

لینک دانلود  از اینجا

 

3.اپلیکیشن همراه اربعین

برنامه‌ای ضروری برای تمامی کسانی که تصمیم به شرکت در اجتماع میلیونی زوار اربعین را دارند. این برنامه با هدف ارائه اطلاعات دقیق و جامع راجع به سفر اربعین، و کمک به برنامه ریزی بهتر زائرین طراحی شده است. این برنامه شامل بخش‌های اطلاعات عمومی سفر، پیش نیازهای سفر، چک لیست سفر، ادعیه و زیارات، احادیث اربعین، آموزش عربی، احکام مورد نیاز سفر، آداب سفر و زیارت، کمک های اولیه، آشنایی با کشور عراق، اشعار اربعین، پیامک اربعین و ... است.

معرفی اپلیکیشن های مفید برای پیاده‌روی اربعین

لینک دانلود از اینجا 

 

4.نرم افزار جاذبه حسینی

این نرم‌افزار توسط مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی ویژه‌ی اربعین حسینی طراحی و در دو نسخه‌ی کم‌حجم (با امکان دانلود فایل‌های صوتی) و نسخه‌ی کامل جهت استفاده‌ی علاقه‌مندان آماده شده است. 

امکانات این نرم افزار هم شبیه به دیگر نرم افزارهای معرفی شده است. امکاناتی نظیر : مکان‌یابی در مسیر راه‌پیمایی بدون نیاز به اینترنت، پیدا کردن همراهان در طول مسیر، امکان افزودن مکان‌های مورد علاقه‌ی شخصی بر روی نقشه، امکان انتخاب زبان انگلیسی و ...

معرفی اپلیکیشن های مفید برای پیاده‌روی اربعین

لینک دانلود از اینجا

 

امیدواریم اگر زائر کربلا هستید با استفاده از این نرم افزارها سفر بهتری را تجربه کنید و در آنجا نائب الزیاره ما باشید.  التماس دعا.

برچسب ها
بهترین اپلیکیشن پیاده روی اربعین
اپلیکیشن های اربعین
نرم افزار راهنمای سفر اربعین
دانلود نرم افزارهای پیاده روی اربعین برای موبایل
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
محسن_قربانی
محسن_قربانی
٩٥/٠٨/١١
١
٠
اپلیکیشن اربعین، مرسی :)
ساده
ساده
٩٥/٠٨/١١
١
٠
یه اپلیکیشن بیسفون هم بود که پارسال بعد اربعین توسط اپراتورها به رحمت خدا رفت
ساده
ساده
٩٥/٠٨/١١
١
٠
اون دوتای اول فکر کنم عالی باشن، از مسافرمون یادم رفته بود، براش دانلود کنم