هم را اد نکنیم...
نامزدهای شورای شهر داد سهراب سپهری رو هم درآوردند

هم را اد نکنیم...

نویسنده : ناصر جوادی

امروز می‌خواهم در مورد یک بلای خانمان سوز و اعصاب خورد کن و آرامش به هم ریز که این روزها درگیرش هستم و احتمالا هستید بنویسم، این بلا نه مثل درد و مرض است که با قرص و آمپول خوب شود یا با واکسن بشود پیشگیری کرد، نه مثل پشه‌های مزاحم است که بشود با حشره‌کش و مگس‌کش شرشان را کم کرد؛ «اد شدن بدون اجازه توی گروه‌های تلگرامی نامزدهای شورای شهر!» جدیدترین نمونه از بلایایی که بشر امروزه درگیرش است.

یکهو به خودت می‌آیی می‌بینی توی کلی گروه تلگرامی اد شدی و آن‌قدر هم حجم چت‌ها زیاد است که نمی‌شود فهمید کدام یکی از دوست و آشنا و در و همسایه و فک و فامیل تو را عضو کرده. حتی داعش هم حاضر نیست مسئولیت این عضو شدن را به عهده بگیرد! 

حالا باز خود این عضویت اجباری در حالت عادی قابل تحمل است ولی گاهی یک موردهایی پیش می‌آید که آدم بین این‌که سرش را بکوبد به دیوار یا دیوار را بکوبد به سرش می‌ماند! مثلا تو یک مورد یکی از دوستان دوران خدمتم که اهل کردستان است من را عضو گروه یکی از نامزدهای شورای شهرشان کرده بود، بعد خود طرف آمده توی گروه می‌گوید «همه اعضا قول می‌دن روز رای گیری بیان و به من رای بدن؟!» خب برادر من، کردستان از خودش هم دور است! چطور توقع داری من این همه راه از خراسان بکوبم بیایم آن‌جا به تو رای بدهم؟ 

یا توی یک مورد دیگر که هنوز هم نتوانستم از شوکش بیرون بیایم و یک هفته است من را با چالش و دوگانگی هویتی بزرگی روبرو کرده، این بود که دیدم تو گروه «بانوان حامی آقای ایکس» اد شدم! این ضربه روحی به حدی مهلک بود که مجبور به اعتراض شدم و گفتم خانم‌ها به پیر به پیغمبر «ناصر» اسم مرد است! از این اسم‌های دوگانه و مشترک هم نیست، چرا من را اینجا عضو کردید آخر، چرا با هویت جوان مردم بازی می‌کنید؟! بعد از این اعتراض خود آقای نامزد که به جز من تنها مرد حاضر توی گروه بود. دست به کار شد و در یک اقدام سریع اسم گروه رو به «بانوان حامی آقای ایکس+ ناصر» تغییر داد! یعنی بزرگوار حتی حاضر نشد از یک رای هم بگذرد!

حالا اصلا ما هیچی ولی آقا و خانم نامزد شورا باور کنید این گروه‌ها به جز آزار و اذیتی که برای ما ایجاد می‌کنند برای خود شما هم مشکل ساز می‌شوند، آخر الان هر آدمی به طور متوسط توی صد تا گروه عضو است؛ هر صدنفر هم روی رایش حساب باز کردند، خب این فقط برای‌تان یک احساس پر طرفدار بودن کاذب ایجاد می‌کند و باعث می‌شود موقع اعلام نتایج یکهو بروید توی آمپاس!

حالا این‌هایی که توی گروه‌های زیادی عضو هستند به کنار، مورد داریم روی ممبر فیک‌هایی هم که برای کانالش خریده به عنوان رای دهنده حساب باز کرده!

آقا، خانم، بی‌اجازه آدم را توی این گروه‌ها اد نکنید، اگر هم اد کردید و لفت دادیم دوباره و سه باره اد نکنید، ما کور نیستیم که هی دست‌مان بخورد لفت بدهیم. الان کار به جایی رسیده که حتی  آرمیدگان در آغوش خاک هم از دست این گروه‌ها آرامش ندارند، امروز دیوان سهراب سپهری را باز کردم، بزرگوار از دست همین گروها شعر آب را گل نکنیمش را ویرایش کرده بود و نوشته بود «هم را اد نکنیم!»

 

برچسب ها
یادداشت طنز
گروه های تبلیغات تلگرامی
تبلیغات نامزدهای شورای شهر
نظرات کاربران
کد امنیتی
Shaparak_n
Shaparak_n
٩٦/٠٢/١٨
١
٠
دقیقا... شب می خوابی صب پا میشی ۸۰ تا گروه عضو شدی... بعضیهاشونم یه طورین هی لفت می دهی تلگرام هنگ می کنه. رفرش می کنی برمیگردی ۸ تا شده ۱۲ تا. یه وضعیه!
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/١٩
٠
٠
دقیقا "یه‌ وضعیه" بهترین توصیف برای این قضیه هستش :)
لیلی
لیلی
٩٦/٠٢/١٩
٦
١
هم را اد نکنیم= )با سپاس از نگارنده محترم برای درج این طنز زیبا
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/١٩
٤
٠
سپاس از شما که وقت گذاشتین
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٢/١٩
٠
٠
اوجش اینجا بود که اد کرده، بش میگم رزومه طرف چیه؟ کی هس اصن؟ میگه نمی دونم! خودمم خیلی نمیشناسمش :|
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٢٠
١
٠
شاید اد کرده شما تحقیق کنید اگه چیزی در مورد طرف فهمیدین به اونم بگین :)
Rasa_s
Rasa_s
٩٦/٠٢/٢٢
٠
٠
والا مشکلیه واقعا. توی یک گروههایی عضو میشی که خود گروه هنگ می کنه از عدم تناسب!! آقا شما که با سهراب در ارتباطی، ببین قایقش جا داره
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٢٢
٠
٠
والا قایق سهراب مثل دلش گندست جا زیاده ولی راه افتاده الان انشالله سرویس بعد :)