بزرگ ترین ارثیه های جهان
به بهانه ارث ندادن بیل گیتس به فرزندانش!

بزرگ ترین ارثیه های جهان

نویسنده : نجمه عرفانیان

وقتی بیل گیتس گفت: «پولی برای فرزندانم به ارث نمی‌گذارم.» تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که عجب بچه‌های بدشانسی دارد این آقای گیتس! آدم پدرش از ثروتمندترین‌های جهان باشد و هیچی عایدش نشود خیلی زور دارد. اگر زندگینامه این میلیاردر ترک تحصیل کرده را خوانده باشید می‌دانید که او این ثروت رویایی را از نبوغ و تلاش خودش به دست آورده، والدین پولداری هم نداشته که ارثیه خاصی به او رسیده باشد. آقای گیتس یک‌بار گفته بود که سهم کمی از پول‌هایش را برای بچه‌هایش باقی می‌گذارد، آن‌قدر که طعم فقر را نچشند ولی عوضش درس‌های مهمی از کسب و کار بهشان یاد داده است! اما حالا که قرار است 70 میلیارد پوند (بیش از 270 هزار میلیارد تومان!) دارایی‌اش را به خیریه ببخشد، سه تا فرزند او قرار نیست نان پولداری و زحمت بابا جان‌شان را بخورند. البته همه پولدارها مثل بیل گیتس نیستند و بد ندیدیم برویم سراغ خانواده‌هایی که پول‌های کلان را نسل به نسل به ارث گذاشته اند و ببینیم کار کدام یک عقلانی‌تر است؟

بزرگ ترین ارثیه های جهان

 

این خانواده‌های خر پول

خانواده آنیلی

در بین خانواده‌های پولدار و سرشناس جهان خیلی‌ها نژاد ایتالیایی دارند. ایتالیایی‌ها با عشقی که به صنعت اتومبیل و لباس دارند توانسته‌اند دنیا را با برندهای‌شان قبضه کنند. خانواده آنیلی ((agnelli صاحب شرکت‌های خفنی مثل فیات(Fiat)، مازراتی(Maserati)، فراری(Ferrari) و اویکو(Iveco) و چیزهای دیگرند! جان الکان نوه خوش‌شانسی بود که این پول‌های قلمبه را به ارث برد و حالا مالک باشگاه فوتبال یوونتوس هم هست. ادواردو آنیلی شیعه را می‌شناسید؟ ادواردو از وارثان همین خانواده ثروتمند بود که وقتی به طرز عجیبی کشته شد، مال و منالش به همین خواهرزاده‌اش رسید.

بزرگ ترین ارثیه های جهان 

 

خانواده والتون

قضیه والتون‌ها خیلی جدی است، آخر آن‌ها ثروتمندترین خانواده جهان‌اند. فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌های وال مارت(WalMart) که در همه جای آمریکا و البته دنیاست متعلق به همین خانواده است. والتون‌ها خانواده پرجمعیتی بودند و سرشناس‌ترین آنها حالا ساموئل والتون است که این دم و دستگاه را از پدرش سام والتون به ارث برد و رییس این شرکت خرده فروشی شده است.

بزرگ ترین ارثیه های جهان

 

خانواده پژو

خداییش این که نام خانوادگی‌ات پژو باشد خیلی جالب است. تیری پژو همان مردی است که پول‌های شرکت پژو سیتروئن (Peugeot Citroën) نسل به نسل منتقل شده تا به او رسیده است.  در این خانواده‌ها معمولا جایگاه اصلی به با لیاقت‌ها می‌رسد نه دست و پاچلفتی‌ها.

بزرگ ترین ارثیه های جهان

 

خانواده راکفلر

راکفلرها به خاطر شرکت‌های نفتی معروف‌اند. دیوید راکفلر تنها نوه زنده از این خانواده است. این خانواده که از افراد پرنفوذ در اقتصاد و سیاست آمریکاست تابه‌حال کارهای عجیبی با ثروت خودکرده است که با سرچ «جنایت های راکفلر» می‌توانید چیزهای زیادی پیدا کنید. 

بزرگ ترین ارثیه های جهان

 

خانواده فورد

شرکت اتومبیل سازی فورد(Ford) و اختراع اولین خط تولید صنعتی ثروت زیادی را نصیب هنری فورد کرد. حالا ویلیام فورد، نتیجه‌ی این خانواده، رییس این شرکت است. 

بزرگ ترین ارثیه های جهان

 

پول داشتن خوب است!

پول داشتن خوب است. هر عقل سلیمی حکم می‌کند که پول داشتن چیز بدی نیست. اما پولی که با کار کردن به دست بیاید. کارکردن یعنی تولید ارزش افزوده؛ به این معنا که یا کالای جدیدی تولید کنیم یا کالاهای قبلی را در جهت بهتر استفاده کردن تغییر بدهیم. تصمیم بیل گیتس به عنوان کارافرینی بزرگ نشان می‌دهد که او خلاقیت و کار را بالاتر از خود ثروت می‌داند. آن چه ممکن است ما را نجات بدهد، فکر خلاق و اقتصادی است چون ارثیه هر لحظه در خطر به باد رفتن است و آن کسی می‌تواند وقتی همه چیزش از دست رفت، دوباره از نو شروع کند که درس‌های کسب و کار را آموخته باشد. فرق فرزندان بیل گیتس با دیگران این است که آن‌ها احتمالا کسانی خواهند بود که قدر پول را بیشتر دانسته و مجبورند برای پولدار شدن، از خلاقیت به ارث رسیده‌شان استفاده کنند.

برچسب ها
ارثیه بیل گیتس
بیشترین ارثیه های دنیا
پولدارترین وارثین جهان
ارثیه نجومی
نظرات کاربران
کد امنیتی
ساده
ساده
٩٥/٠٨/١١
٠
٠
مطلب جالبی بود
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١١
٠
٠
ممنونم:)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/١١
٠
٠
270 هزار میلیارد رو داره میبخشه، یک میلیاردش رو هم به من بده خب! این همه پول به خیریه بده، کلا دیگه فقر در جهان باید ریشه کن بشه طبق محاسبات.
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١١
١
٠
دقیقا الهام منم همین برام سواله!این پولدارا خیلی به خیریه و اینور اونور کمک میکنن چرا فقر ریشه کن نشده تاحالا!؟
لیلی
لیلی
٩٥/٠٨/١٢
٠
٠
احتمالا ثروت حاصله را یکسان بین همه فقیران تقسیم نمیکنن اینطوری،فقیرها یهویی پولدار میشن و باقی مردم محتاج دنیا ،بی نصیب
i_banu69
i_banu69
٩٥/٠٨/١٣
٠
٠
والا من یک میلیارد هم نخواستم..خخخخ..سیصدچهارصد میلیون هم کار منو راه میندازه.کاش یه روز بیاد وبلاگم رو بخونه وبگه میخوام همه ی ثروتمند رو به این دختر بسیار با شخصیت ببخشم خخخخخخخخ
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
ایول به تخیلات
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٨/١٢
٠
٠
خیلی هم خوبــــ ممنانمممم :}
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
ممنونم عزیزم:))
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٨/١٢
٠
٠
دم بیل گیتس گرم:)
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
بله واقعا:)
نجمه عرفانیان
نجمه عرفانیان
٩٥/٠٨/١٥
٠
٠
ایول به تخیلات:)))