پرسپولیس بی غیرت همینه؟
اعتصاب ادامه دار پرسپولیسی ها قبل از بازی با ذوب آهن حسابی جنجال ساز شد

پرسپولیس بی غیرت همینه؟

نویسنده : علیرضا گرانپایه

آن‌ها حس یک خیانت به تمام معنا به‌شان دست داده بود که پول‌‎ های‌شان را مقابل چشم ستاره‌های‌شان گرفتند و بی‌غیرتی آن‌ها را فریاد زدند. دو سال یا شاید هم بیشتر از آخرین فریاد اعتراض و بی‌غیرت خواندن هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی می‌گذرد. از دست دادن قهرمانی فصل گذشته لیگ برتر در آخرین مسابقه، شکست در دربی امسال و هیچ اتفاق دیگری باعث نشد تا در طول دو سال گذشته، هواداری به خود اجازه دهد که ناسازایی نسبت به بازیکنان پرسپولیس فریاد بزند ولی خب حالا کارد به استخوان آن‌ها رسیده است. 

بازیکنانی که 70 درصد قراردادهای خود را دریافت کرده‌اند، در روزهایی که هواداران و بازیکنان سرمست از قهرمانی این تیم هستند و خودشان را برای بازی بزرگ با الوحده امارات آماده می‌کنند، دست به اعتصاب سه روزی می‌زنند. سه روز از حضور در تمرینات سر باز می‌زنند، چرا؟ چون تنها 700 میلیون از قرارداد 1 میلیاردی خود را دریافت کرده‌اند. چرا؟ چون مدیران استقلال یک چک سه ماهه کی داده کی گرفته به استقلالی‌ها داده‌اند و دریافتی مبلغ قرارداد آن‌ها را بالاتر از قرمزها برده‌اند. چرا؟ چون فلان بازیکن نگران است که آپشن 10 درصدی قهرمانی لیگ برتری خود را هنوز دریافت نکرده است. چرا؟ چون آن‌ها انگار خون‌شان از دیگران رنگین‌تر است و طاقت یک تاخیر کوچک در پرداخت را هم ندارند.

اعتصاب بازیکنان پرسپولیس

آن‌ها بعد از 9 سال، حسرت قهرمانی قرمزها را پایان دادند ولی قرار نیست به دلیل یک قهرمانی، این‌طور سینه مقابل هواداران سپر کنند و پست پشت پست در صفحات خود منتشر کنند که بله ما بی‌غیرتیم و فلان! جناب بیرانوند قرار نیست که باد در غبغب بیاندازید و چنان هواداران و باشگاه را تهدید به ترک پرسپولیس کنید که انگار این تیم لنگ حضور شما درون دروازه است.

راستش را بخواهی؛ حالا که کمی بیشتر فیلم بازی‌ها را بالا و پایین می‌کنیم، آن‌قدرها هم برای‌مان گل نکاشتی که بخواهی اینجور برای یک فصل دیگر ماندن، برایمان شاخ و شانه بکشی. عصبانیت لحن این نوشته را شما بازیکن عزیز که تنها 700 میلیون از قرارداد خود را گرفتی، متوجه نمیشوی، عصبانیت این نوشته را کسی می‌فهمد که سه ماه حقوق 1 میلیون و خورده‌ای عقب افتاده دارد ولی نمی‌تواند مقابل رییسش خم به ابرو بیاورد. نه اشتباه نکنید، قرار نیست در مورد حق و ناحق بودن قرارداد بازیکنان فوتبال حرف بزنیم. ستاره مستطیل سبز است، یکی دو میلیارد سالانه‌اش نوش جانش ولی خب لطفا انتظار نداشته باشد که ما بتوانیم او را درک کنیم و بگوییم که آفرین به اعتصاب سه روزه‌ات.

چطور هوادار باید پنالتی چیپ تو را درک کند و با خود بگوید که او هم مثل ما انسان است، چطور باید درک کند که باشگاه نیاز به پول دارد و باید فلان عدد را به فلان شماره پیامک کند تا 5 هزار تومان شارژش را قورت بدهد ولی خب شما نمی‌توانید مشکلات مالی را درک کنید و باید حتما 100 درصد قرارداد و 20، 30 درصد آپشن خود را دریافت کنید. 

آقای ستاره؛ پولت را می‌خواهی؟ نوش جانت ولی تو را به خدا از ما انتظار نداشته باش که تو را برای این چند درصد باقی مانده درک کنیم. شاید ما زیادی روی تعصب تو حساب باز کرده بودیم. شاید...

برچسب ها
اعتصاب بازیکنان پرسپولیس
اعتصاب سه روزه پرسپولیسی ها
مهدی طارمی
علیرضا بیرانوند
نظرات کاربران
کد امنیتی
mamzi
mamzi
٩٦/٠٢/١٠
١
٠
واقعا.... ما بی غیرتیم هزینه می کنیم وقت میذاریم می کوبیم میریم تهران بازیشون رو ببینیم:| :D اعتراض کنن، تحریم کنن، اعتصاب کنن، اصلا از تیم برن ولی سر هوادار منت نذارن... خوبه همه میدونیم خیلیاشون ذاتن استقلالین و به خاطر پول و اینکه پست تخصصیشون داخل استقلال پر بوده اومدن پرسپولیس!!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
بععله آقاااا.... تا دیروز خونش آبی بوده؛ حالا ما رو تهدید به جدایی میکنه... یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایانه
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
خوبی ؟ کدوم یکی شون ذاتاً استقلالی ان ؟! فقط بیرانوند استقلالی بوده که پارسالم مخالف بودم این بی غیرت بیاد ٬ محمد انصاری یه سال استقلال رو نیمکت بوده ولی اون پست و نذاشته و خیلی از بازی ها رو با مصدومیت بازی کرده ٬ از این با تعصب تر ؟! فقط بیرانونده که از اول میدونستم آدم نیست !
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
بوژیدار رادوشویچ رو مصاحبه هاش رچ بخونین با این که کرواته ٬ از این مرتیکه با تعصب تره !
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
بازیکنا تحریک شدن ! کدوم یکی شون قیافه شون به این کار ها میخوره ؟! غیر از بیرانوند ! تحریک از بیرون تیم بوده !
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
اگه به قیافه باشه که طارمی و مسلمان و باندشون خیلی قیافشون میخوره...
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
مشکل ازماست که روی غیرت بعضیا خیلی حساب می کردیم.ولی انصافا طارمی و بیرانوند با اون بازیای مسخرشون چه جوری روشون میشه اعتصاب کنن؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٦/٠٢/١١
٠
٠
آره والا.. مخصوصا بیرانوند که با پیراهن پرسپولیس به دروازه تیم ملی هم رسیده..