ما و درس‌های مناظره
طنزیات

ما و درس‌های مناظره

نویسنده : محمدعلی محمدپور

همان طور که اطلاع دارید دیروز اولین مناظره بین نامزدهای ریاست جمهوری انجام شد و ما از این مناظره فهمیدیم که چقدر نامزدها غصه ما را می‌خورند و چقدر رای جمع کردن برای‌شان مهم نیست. فهمیدیم آن‌ها آمده‌اند خدمت کنند و اصلا هم قصد خراب کردن همدیگر را ندارند.

در ابتدا قرار بود مناظره ساعت 16 آغاز شود اما چون نامزدها هنوز آماده نبودند و باید می‌رفتند آرایشگاه... ببخشید اتاق گریم، مناظره به تاخیر افتاد و سالار عقیلی یک دور تمام آهنگ‌هایی که بلد بود را خواند تا برنامه شروع شود. جام‌جم یک عقلی که کرده بود این بود که پیش از آمدن نامزدها، شمشادهای داخل جام جم را کوتاه کرده بود و حاجیلو توانایی قایم شدن پشت‌شان را نداشت وگرنه می‌رفت از گردن نامزدها هم آویزان می‌شد و ضمن این‌که عربده می‌کشید من ایرانی‌ام، می‌پرسید کی از همه رییس جمهورتره؟

 اما یک جوّی هم در رسانه ملی برقرار بود که کلا برای همه چیز قرعه‌کشی می‌شد و از توی ظرف کاغذ درمی‌آوردند. مثلا اگر کسی آب می‌خورد همه مجبور بودند آب بخورند تا شرایط برابر باشد یا لحظه ورود به استودیو، کلی معطل شدند چون سر این‌که اول چه کسی کدام پایش را داخل بگذارد قرعه‌کشی مبسوطی انجام شده بود. ما فکر می‌کنیم اگر گردونه می‌آوردند و «گردونه رو بچرخون گردونه رو بچرخون» می‌خواندند اساسا هیجان این جلسه بیشتر می‌شد. البته تقصیر مجری هم بود که در عمل نقش هویج را ایفا می‌کرد و اگر حتی آقای حیاتی را هم آورده بودند می‌توانست این چهارتا کاغذ را از توی ظرف درآورد. در کم بودن هیجان این مناظره همین بس که یکی از کاندیداها در حالی که از مناظره بیرون می‌آمد و دستکش‌های مشت‌زنی‌اش را در می‌آورد گفت سطح مسابقات خوب بود فقط باید جان‌دارتر برگزار می‌شد که راست هم می‌گفت بزرگ بودن رینگ باعث شد صدا به صدا نرسد و مشت‌های نامزدها به هم اصابت نکند.

من فکر می‌کنم این مناظره، مناظره غایب‌ها بود یعنی کسانی نبودند اما انگار بودند. مثلا همین آقای محسن رضایی میرقائد که برای اولین بار، شناسنامه‌اش را به جالباسی آویخت و نرفت ثبت نام کند، دیروز آقای مجری هی اشتباهی می‌خواست بگوید آقای رضایی ولی باز نگاه می‌کرد می‌دید ایشان نیست و متاثر می‌شد. یا اصلا همین آقای غرضی که هنوز هم جلوی آینه دستشویی می‌رسد به خودش نگاه می‌کند و از خودش می‌پرسد: «من که تمام این چهار سال رو پای تلویزیون با پیژامه آی‌فیلم تماشا می‌کردم چی شد که این طور شد؟» در کل که جای خیلی‌ها خالی بود.

حالا هر طور بود این مناظره تمام شد و ما فهمیدیم خودمان نمی‌دانستیم چقدر نداشته‌های ما زیاد بوده و چقدر تا الان در حق ما اجحاف شده است. ما از این مناظره یاد گرفتیم که همه گیر خود همین انتخابات است و این انتخابات که بگذرد همه می‌خواهند نفری دو سه تا شغل بهمان بدهند. همه منتظرند این انتخابات بگذرد و دست ما جوان‌ها را بگذارند توی دست هم و به زور ما را توی مسکن بکنند تا خانه‌های خالی پر شود و ما سرمان بند شود. ما فهمیدیم که اصولا باید آدم منظمی باشیم و شب‌ها به موقع آشغال‌ها را بیرون بگذاریم تا کارهای مملکت لَنگ نماند و مسئولین بتوانند به ما خدمت درست ارائه بدهند. ما از این مناظره یاد گرفتیم که اساسا دفاع خطی به درد نمی‌خورد  وآدم باید همیشه یک دفاع آخر داشته باشد که ناگهان انتحاری برود جلو و گل بزند. خلاصه‌اش که ما خیلی چیزها آموختیم، خیلی...

برچسب ها
مناظرات ریاست جمهوری
یادداشت طنز
مناظره
دعوا در مناظره
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی
مجتبی
٩٦/٠٢/٠٩
٢
١
ما از این مناظره آموختیم که وضع دولت آن قدر خراب است که برای دفاع از رئیسش آدم می فرستد. ما آموختیم که چقدر جیب بعضی ها خالی است که هی به جای حرف از وظایف دولت می رن سراغ ادعاهای بیهوده و انگ نظامی گری به رقیبشون. ما خیلی درس آموختیم
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٢/٠٩
٠
٠
سلام علیکم. بله به هر حال هر کسی از ظن خود درس‌های آموخته دیگه :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٢/١٠
١
٠
مثل همیشه عالی بود! تشکر 😊
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٢/١٠
٠
٠
مثل همیشه نظر لطفتونه :)
پربازدیدتریـــن ها
دوست اجتماعی یا رقیب عاطفی؟

پدیده‌ی جدیدی به اسم دوست اجتماعی

٩٦/٠٧/٢٤
بیایید صدایمان را بالا ببریم...

نه به آزار و اذیت های خیابانی

٩٦/٠٧/٢٤
اثر قابل قبول یک فیلم اولی

چرا باید «ایتالیا ایتالیا» را ببینیم؟

٩٦/٠٧/٢٢
از حذف سکانس تجاوز پدر به دختر تا سوالی که پاسخش مبهم ماند

«خانه دختر» ویران شد!

٩٦/٠٧/٢٧
با خلاقیت تان پول بسازید

معرفی 4 کسب و کار خانگی ساده و درآمدزا

٩٦/٠٧/٢٥
وقتی رسانه هایمان پر می شوند از تصاویر خشونت آمیز

بینندگان عزیز ؛ توجه شما را به چند سر بریده جلب می کنم!

٩٦/٠٧/٢٦
درباره فیلم زرد که این روزها حسابی با استقبال مخاطبان همراه شده و در گیشه می‌فروشد

به نفرت انگیزی رنگ «زرد»

٩٦/٠٧/٢٦
در حاشیه حاشیه سازی های ترامپ

منهتن را پا منار می کنم!

٩٦/٠٧/٢٣
با امکانات نسخه 4.4 تلگرام بیشتر آشنا شوید

چطور از لایو لوکیشن تلگرام استفاده کنیم؟

٩٦/٠٧/٢٢
مرور خبرهای خوب خوب در هفته ای که گذشت!

دیگه زیادی داره بهتون خوش می‌گذره...

٩٦/٠٧/٢٧
از خانه جلال و سیمین تا خانه بی فروغ فروغ

کو خانه؟ نشانم ده...

٩٦/٠٧/٢٣
آموزش بررسی امنیتی حساب کاربری گوگل

دسترسی های غیر مجاز به حساب گوگلتان را محدود کنید

٩٦/٠٧/٢٥
تبلیغات