ما که موندیم آسیا
نگاهی به شرایط تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

ما که موندیم آسیا

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به گام آخر خودش رسیده و حالا هر تیم فقط یک بازی فرصت دارد تا صعود خودش را به مرحله بعدی قطعی کند و از حذف شدن فرار کند. در این بین شرایط تیم‌های ایرانی با هم متفاوت است، بعضی‌های‌شان همه چیز دست خودشان است و بعضی‌های‌شان چشم به بازی حریفان دارند.

 

استقلال تهران و باخت 4_0

آبی‌های پایتخت با دو برد، دو تساوی و یک باخت، 8 امتیاز دارند و در بازی آخر با التعاون عربستان بازی خواهند کرد و با گرفتن یک تساوی هم می‌توانند به راحتی به مرحله بعدی صعود کنند و فقط در یک شرایط عجیب ممکن است این اتفاق صورت نگیرد. با توجه به این‌که بازی‌های رو در رو در هنگام مساوی شدن امتیازات محاسبه می‌شود آن‌ها اگر با نتیجه 4-0 شکست بخورند از رفتن به مرحله بعدی جا می‌مانند که البته کاملا بعید به نظر می‌رسد، چون استقلال بهترین خط دفاع را در بین تیم‌های حاضر منطقه غرب آسیا در اختیار دارد و البته با هشت گل زده بهترین خط حمله بین تیم‌های ایرانی حاضر در این مسابقات را نیز داراست. پس می‌شود از همین حالا استقلال را یکی از تیم‌های صعود کرده به مرحله بعدی مسابقات دانست.

تیم استقلال تهران

 

استقلال خوزستان و یک تساوی

استقلال خوزستان از لحاظ تعداد برد، تساوی و باخت دقیقا شبیه همنام تهرانی خودش است و در رده دوم جدول گروه ب مسابقات قرار دارد و یک تساوی هم کارشان را برای صعود راه می‌اندازد. آبی‌های خوزستانی فقط از یک لحاظ با استقلال تهران تفاوت دارد و آن این است که در صورت شکست در بازی آخر و پیروزی تیم رده سوم جدول یعنی الفتح عربستان از صعود به مرحله بعدی باز خواهند ماند که البته با توجه به نتایج قبلی تیم‌های حاضر در این گروه، این اتفاق امکان کمی دارد. عملکرد استقلالی‌های خوزستان در امر دفاع هم خوب بوده است و همانند آبی‌پوشان پایتخت بهترین خط دفاع در غرب آسیا را دارا می‌باشند.

تیم استقلال خوزستان

 

ذوب آهن و فینالی برای صعود

ذوب آهن اصفهان شروع خوبی در مسابقات آسیایی نداشت اما رفته رفته بهتر شد و با دو برد خودش را در میان گزینه‌های صعود نگه داشت و حالا برای صعود به مرحله بعدی باید حتما الاهی عربستان که یک امتیاز از آن‌ها بیشتر دارد را شکست دهد و با توجه به جایگاه این دو تیم و حساسیت فوق‌العاده بالای این بازی، می‌شود از این دیدار یک فینال مهیج ساخت که جنگ بودن و نبودن را به نمایش می‌گذارد. عملکرد ذوب آهن در گل‌های زده و خورده جالب نبوده و تفاضل‌شان 1- است و اگر می‌خواهند صعود کنند باید این نقطه ضعف را برطرف کنند.

تیم ذوب آهن اصفهان

 

اما و اگرهای پرسپولیس

پرسپولیس بدون هیچ حرف و حدیثی سه هفته مانده به پایان مسابقات قهرمان لیگ برتر ایران شد اما حالا برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گرفتار چندین اما و اگر شده است. نتایج پرسپولیس آسیایی شباهتی به پرسپولیس داخلی ندارد، تفاضل گل منفی و فقط یک برد از پنج بازی! پرسپولیس در گروه چهارم مسابقات با 6 امتیاز در رده سوم قرار دارد و برای صعود حتما باید بازی بعدی خودش را با پیروزی پشت سر بگذارد و از آن طرف هم امیدوار باشد که تیم دوم جدول یعنی الریان قطر در بازی آخرش پیروز نشود. در غیر این صورت خداحافظی قرمزپوشان پایتخت از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حتمی است و شادی هوادارانش برای قهرمانی در لیگ برتر به همین زودی جای خودش را به غم حذف شدن از مسابقات آسیایی می‌دهد.

پرسپولیس تهران

صعود هر چهار تیم ایرانی به مرحله بعد و ماندن در مسابقات آسیایی دستاورد خوبی برای فوتبال ایران است و می‌تواند به حفظ سهمیه چهار تیمی ایران در مسابقات آسیایی کمک کند پس بدون در نظر گرفتن رنگ و تعصب برای تمام تیم‌های ایرانی حاضر در مسابقات آرزوی موفقیت داریم.

برچسب ها
لیگ قهرمانان آسیا
استقلال تهران
استقلال خوزستان
ذوب آهن اصفهان
پرسپولیس تهران
نظرات کاربران
کد امنیتی