ایده‌های ناب برای گرفتن عکس‌های جذاب و خلاقانه
ژست های خیلی جدید عکاسی

ایده‌های ناب برای گرفتن عکس‌های جذاب و خلاقانه

نویسنده : فرانک باباپور

اینستاگرام و تلگرام و ... آن‌قدر پر شده از عکس‌های سلفی و ژست‌های تکراری که آدم تا یک جایی می‌تواند عکس‌ها را لایک کند و بعد از آن حتی رغبت نمی‌کند منتظر لود شدن عکس بماند! نمونه‌اش هم یک جفت پا با کفش یا بدون کفش در کادر تصویر! تا جایی که بعضی‌ها برای یک خلاقیت کوچک می‌رفتند روی میز می‌ایستادند تا بتوانند از میز غذا در معیت یک جفت پایشان عکس بگیرند و با یک تیر دو نشان بزنند! شاید بهتر باشد چند ایده جذاب و ماندنی و خاطره انگیز برای گرفتن عکس‌ها، مخصوصا عکس‌های خانوادگی پیدا کنیم. سعی کردیم قدری فکر کنیم و سرچی بزنیم و چند ایده عکس به درد بخور برای‌تان معرفی کنیم.

 

بازسازی عکس‌های قدیمی

یک ایده خیلی خوب برای عکس‌های خانوادگی، که هم نتیجه بامزه‌ای دارد و هم باعث به یاد ماندن عکس قدیمی و عکس جدید می‌شود، این است که عکس‌های قدیمی آلبوم‌تان را با همان چینش و حتی با همان طرح و رنگ لباس‌ها، بازسازی کنید. شاید حتی لازم شود برای پیدا کردن افراد داخل عکس سری به فامیل‌های دور و دوستان قدیمی بزنید و این خودش دیدارها را تازه می‌کند.

 

بازی به جای شخصیت‌های فیلم و انیمیشن

یک ایده خلاقانه دیگر برای عکس این است که بتوانید خودتان را شبیه شخصیت‌های یک فیلم معروف یا یک انیمیشن دربیاورید و اگر دستی در صحنه آرایی هم داشته باشید چه بهتر، با حفظ استایل شخصیت‌ها، یک عکس خلاقانه و جالب بگیرید. لازم هم نیست دکور و گریم‌تان دقیقا همان باشد. از وسایل در دسترس و گریم‌های ساده استفاده کنید، مهم این است که مخاطب‌تان را یاد همان صحنه از فیلم و انیمیشن بیاندازد. حتی می‌توانید شوخی‌هایی را هم دخیل کنید تا عکس‌ها جالب‌تر شوند! 

بر اساس سریال گیم آو ترونز

بر اساس سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها

 بر اساس فیلم مد مکس

 

سالگرد عکس خانوادگی

هر سال یک عکس حتی الامکان با حفظ طرح و رنگ لباس‌تان و همچنین محیط بگیرید. در این سری عکس‌ها شما روند تغییر چهره و بزرگ شدن خودتان و خانواده‌تان را به وضوح احساس می‌کنید و با کنار هم گذاشتن‌شان حس گذر زمان و عمر ملموس‌تر می‌شود. حتی می‌شود یک آلبوم مخصوص این کار فراهم کنید، عضوی که جدید اضافه می‌شود هم وارد عکس می‌شود و خدایی ناکرده عضوی که از دنیا می‌رود هم از یک جایی به بعد در عکس‌ها نیست. یک تاریخ مشخص انتخاب کنید و برای عکس خانوادگی گرفتن سالگرد بگیرید! البته می‌توانید این بازه یک ساله را طولانی‌تر یا کوتاه‌تر هم کنید. 

در نمونه زیر که از دوران بارداری شروع شده، عکس‌ها با فاصله زمانی گرفته شده‌اند. و با این‌که محیط و لباس ثابت را حفظ نکرده‌اند، اما باز هم عکس‌های خوبی شده‌اند. تغییر چهره‌ها را ببینید:

 

عکس تو عکس! 

می‌توانید با عکس چاپ شده بقیه اعضای خانواده در قاب یا داخل موبایل و تبلت هم عکس بگیرید. و این کار را تکرار کنید. مثلا یک نفر عکس اول را بگیرد، بعد نفر دوم با عکس نفر قبلی در محیطی دیگر عکس بگیرد و نفر سوم با عکس نفر دوم و ... در این‌صورت هم یک عکس دسته جمعی دارید و هم چندین منظره مختلف! تازه شوخی‌های بیشتری هم می‌شود به عکس‌ها اضافه کرد که بستگی به ژست افراد داخل عکس دارد! حتی می‌شود عکس‌های قدیمی را به همان منظره قبلی برد و در قابی بزرگتر، که عکس قدیمی هم جزئی از آن باشد، عکس جدیدی گرفت. مثل نمونه زیر:

و یا می‌شود دو یا چند عکس را در کنار هم گذاشت و دوباره عکس گرفت و عکس جدید و بامزه‌ای ساخت. مثل عکس زیر:

البته اگر فتوشاپ بلد باشید که کارتان خیلی ساده‌تر می‌شود.

 

داستان مصور زندگی

هر اتفاق مهمی که در زندگی افتاد یک عکس از آن تهیه کنید. فرقی نمی‌کند اتفاق تلخ باشد یا شیرین، مهم این است که این اتفاق باعث بالا و پایین رفتن خط سیر داستان زندگی‌تان شده است. طوری که اگر عکس‌ها را به ترتیب در آلبوم بگذارید، بدانند چه اتفاقاتی در زندگی‌تان افتاده و داستان‌تان چه بوده. شبیه یک رمان می‌شود اما به صورت تصویری. خدا را چه دیدید، شاید بعدها خواستید زندگی نامه‌ای هم بنویسید و از این عکس‌ها استفاده کنید.

برچسب ها
ایده عکاسی
ایده جدید برای عکاسی
ایده برای عکس خانوادگی
عکس خانوادگی
ژست عکاسی
ژست خوب برای عکس
ژست برای عکس خانوادگی
عکس خلاقانه
ایده عکس هنری
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٢/٠٥
٠
٠
جالب بود، البته بازسازی عکس‌های قدیمی دیگه تکراری شده.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠٦
١
٠
خیلی ممنون. بله قدیمی شده. جهت یادآوری گفتیم چون خودم هی یادم میره :دی
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٢/٠٥
٠
٠
سالگرد عکس خانوادگی خیلی خوب بود😊
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠٦
٠
٠
قربون شما. ان شاالله استفاده کنید و خاطرات قشنگی براتون ذخیره بشه :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٢/٠٥
٠
٠
بازسازی تصاویر قدیمی واقعا کار راحت و جالبیه ^_^ همه می تونیم انجامش بدیم ^_^ خیلی خوبن ^_^ اما اونی که از روی فیلم ها ایده گرفتن واقعا کار عالیه . کسی وقت و حوصلش رو داشته باشه، کار تکی میشه ^_^
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠٦
٠
٠
آره واقعا کار تکی میشه و خلاقانه هم هست. البته نمیخواد مثل اینا خیلی خرج دکور و گریم کنیم!! با اشیا دور ریختنی هم میشه :))
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠٢/٠٦
٠
٢
چه ایده های جالبی =)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠٦
٠
٣
قربون شمو :)
مائده کاشیان
مائده کاشیان
٩٦/٠٢/٠٨
٠
٠
سالگرد عکس خانوادگی خیلی عالی بود :) عکس تو عکسو تو اینستاگرام زیاد دیدم جالبه،اصلا داشتن یکی از اونا عکسا تو صفحه ی اینستاگرام از واجبات!ممنون از ایده ها :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/١٢
٠
٠
آره من خودم خیلی دوست دارم همشونو انجام بدم... فقط خیلی خسته ام! البته دوربین خوب هم مسئله ایه که نمیشه ازش گذشت! ان شاالله عکس های خوب بگیرین و کیف کنین. مهم شادی و در کنار هم بودنه :)
آلاء
آلاء
٩٦/٠٢/١٢
٠
٠
من با اینکه خوش عکس نیستم و بندرت خوب میافتم ولی خیلی فوتوگرافی و عکاسی و اینا رو دوس دارم ولی خو بقیه زیاد پایه نیستن:\ ، واااای اون دومیه خیلی خنده دار بود:))))))))))