خشم و هیاهو!
یکشنبه شب هیجان فوتبالی از تلویزیون‌های‌تان سرریز می‌شود

خشم و هیاهو!

نویسنده : محمدرضا هاشمی فر

بارسلونا و رئال مادرید معمولا در برابر تمام تیم‌های جدول 20 تیمی لالیگا شانس بیشتری برای پیروزی دارند. مگر چه بشود که مثلا تیمی مثل مالاگا که به قول قدیمی‌ترها از بی‌کفنی زنده است! بتواند جلوی بارسلونا قد علم کند و امثال جانی و سندرو رامیرز بتوانند از زیر پتک حملات بارسلونا قسر در بروند و بر حسب اتفاق و یا هر چیز دیگری پای‌شان به گلزنی باز شود و یا مثلا والنسیا که امسال هم مثل همیشه آبی از آن گرم نشده و نمی‌شود،  با حداقل اختلاف و هزار زحمت بتواند از پس رئالی بر بیاید که قهرمان چند فصل اخیر بوندس لیگا را در دو بازی رفت و برگشت کیش و مات کرد. البته این وسط با یک تبصره کوچک از امثال اتلتیکو مادرید فاکتور می‌گیریم که چند فصلی است آب را گل آلود کرده‌اند و محاسبات را بر هم زده‌اند.

با این اوصاف پس تکلیف قهرمان لالیگا چطور مشخص می‌شود؟ وقتی بارسلونا و رئال مادرید در مقابل اکثریت قریب به اتفاق تیم‌های اسپانیایی به سختی امتیاز از دست می‌دهند و اکثرا برنده هستند، چه می‌شود که یکی‌شان قهرمان می‌شود؟! این‌جاست که اهمیت ال کلاسیکو مشخص می‌شود. هر یک از دو تیم که بتواند در دو ال کلاسیکوی رفت و برگشت امتیاز بیشتری کسب کند شانس‌اش برای قهرمانی بیشتر می ‌شود.

ال کلاسیکو فردا شب از این جهت، برای دو تیم اهمیت دو چندانی دارد. مخصوصا بارسلونا که با 3 امتیاز اختلاف، از رئال 75 امتیازی جامانده و ذکر این نکته که رئال یک بازی هم کمتر دارد حکم نمک پاشیدن روی زخم بارسایی‌ها را دارد و این یک بازی کمتر یعنی 3 امتیاز بالقوه برای رئالی‌ها که در مجموع می‌شود 6 امتیاز اختلاف. بارسلونا اگر بازی امشب (فردا شب) را از دست بدهد (مساوی هم یعنی از دست دادن بازی!) عملا باید با جام قهرمانی خداحافظی زودهنگامی داشته باشد.

اما رئال یا بارسا، یا بهتر بگویم کریستایو رونالدو و لیونل مسی، با شرایط متفاوتی پا به بازی فردا شب می‌گذارند. کریستیانو رونالو در دو بازی رفت و برگشت در برابر باواریایی‌ها، به قول معروف آتش بازی راه انداخت و یک تنه (و البته کمی با کمک داور!) تیم رئال را از جمع هشت تیم به چهار تیم نهایی چمپیونز لیگ رساند. در سوی دیگر اما مسی در دو بازی قبلی برابر یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا هر چه زد به در بسته خورد و دقیقا همانجایی که باید به داد لوئیس انریکه و تیمش می‌رسید، دست روی دست گذاشت و شاهد حذف تیمش از جام باشگاه‌های اروپا بود. قطعا این ناکامی، مسی را با روحیه ضعیف و شکننده‌تری راهی ال‌کلاسیکو خواهد کرد. با این حال مسی همیشه ثابت کرده است که قابل پیش‌بینی نیست و همیشه کاسه و کوزه تحلیل‌گران و کارشناسان فوتبال را به هم ریخته است. به این نکات عدم حضور نیمار به دلیل محرومیت از جمع کاتالان‌ها و عدم حضور احتمالی گرت بیل به دلیل مصدومیت از جمع مادریدی‌ها را هم اضافه کنید.

باید منتظر بود و دید که این جدال بی‌پایان و نبرد همیشگی و تکراری اما جذاب، این بار به سود کدام تیم تمام می‌شود و دست تقدیر کدام تیم را پیروز از برنابئو به رختکن می‌فرستد.

برچسب ها
ال کلاسیکو
رئال مادرید
بارسلونا
مسی علیه رونالدو
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
M_Scorpio
M_Scorpio
٩٦/٠٢/٠٢
٠
٠
بازی جذابی خواهد بود یقینا
محمدرضا هاشمی فر
محمدرضا هاشمی فر
٩٦/٠٢/٠٣
٠
٠
یکم از جذاب اونور تر!!!
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠٢/٠٣
٠
٠
عجب 0_o