در رستوران بین راهی کلاغ بخوریم!
طنزیات

در رستوران بین راهی کلاغ بخوریم!

نویسنده : ناصر جوادی

اولین واکنش ما آدم‌ها به بعضی خبرها لرزیدن پشت‌مان است، مثلا همین که می‌شنویم فلان مسئول در یک مصاحبه اعلام می‌کند که مردم خیال‌شان راحت باشد چون قرار نیست بیسار محصول گران شود، سریع پشت‌مان می‌لرزد و می‌فهمیم که ای وای بدبخت شدیم بیسار هم گران شد! 

امروز یکی از همین خبرها را شنیدم و پشتم به شدت لرزید، رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها گفته دریافت مبلغی تحت عنوان حق سرویس در رستوران‌ها و کبابی‌ها ممنوع است و ما از این کار جلوگیری می‌کنیم، مردم خیال‌شان راحت باشد. اصلا همین «مردم خیال‌شان راحت» را که می‌گویند، چهار ستون بدن آدم عینهو بید می‌لرزد و به این نتیجه می‌رسی که اگر این بار گذرت به چلوکبابی و رستوران افتاد حتما هزینه سرویس راهم در نظر بگیری و پولش را کنار بگذاری وگرنه یا سرویست می‌کنند یا باید سرویس‌شان را بشویی!

البته جدای از این خبر هم یکی از رسالت‌های  اصلی رستوران‌ها لرزاندن پشت آدم است، انگار بزرگوارها در زندگی قبلی‌شان ویبراتور بوده‌اند! فرقی هم بین رستوران بالای شهر و پایین شهر و بین راهی نیست بالاخره هرکدام به نحوی سعی می‌کنند پشت‌مان را بلرزانند. مثلا رستوران باکلاس و لاکچری‌اش با برگه صورت حساب چنان شوکی به آدم وارد می‌کند که شوکر۲۲۰ ولت در کارش می‌ماند! در رستوران بین راهی هم با این‌که همان اول کار، پول را پرداخت می‌کنی و چیزی برای شوکه شدن در انتها وجود ندارد، ترس و شک و شبه‌ای که به گوشت استفاده شده در غذا داری اگر نتواند پشتت را بلرزاند، تصور چهره مظلوم الاغ بخت برگشته پشت چهار نسل قبل‌ترت را هم می‌لرزاند!

البته بنده بنا بر توصیه یکی از اقوام که گفته بود «در رستوران بین راهی یا مرغ بخور یا جوجه، چون اگر هم خیانت کنند کلاغ به خوردت می‌دهند نه الاغ!» مدت زیادی بود که در هنگام غذا خوردن در رستوران‌های بین راهی هیچ لرزشی را در ناحیه پشت احساس نمی‌کردم و واکسینه شده بودم، تا این‌که حدود یک سال پیش عکسی از شست‌و شوی مرغ در مجاورت سنگ توالت در یکی از رستوران‌ها، منتشر شد که عرش را هم به لخشک (لرزه) می‌اندازد پشت من که جای خود دارد، از روزی که آن عکس را دیده‌ام تا همین الان، مدام می‌گویم کاش آن‌هایی که من خوردم کلاغ بوده باشد!

برچسب ها
حق سرویس
رستوران بین راهی
گوشت الاغ در کباب
کلاغ به جای مرغ
نظرات کاربران
کد امنیتی
امیرحسن
امیرحسن
٩٦/٠٢/٠٢
١
٠
همیشه خوب می نویسه این ناصر خان جوادی :)
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٠٢
١
٠
مخلصم: )
یاسین
یاسین
٩٦/٠٢/٠٢
١
٠
قشنگ بود
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٠٣
١
٠
مرسی:)
محمدرضارضایی
محمدرضارضایی
٩٦/٠٢/٠٣
١
٠
یه مدتی بود کلا این قضیه رو فراموش کرده بودم و داشتم راحت غذای بیرون میخوردم. با این مطلب دوباره پشتم لرزید... ولی با نمک بود رفیق... دمت گرم:)
naser_j
naser_j
٩٦/٠٢/٠٣
١
٠
به خاطر یاداوریش منو ببخش: ) مخلصم محمدرضا جان :)