جشن قهرمانی ریاست جمهوری!
طنزی پیرامون قهرمانی پرسپولیس و انتخابات ریاست جمهوری

جشن قهرمانی ریاست جمهوری!

نویسنده : فرانک باباپور

دیروز هم که بالاخره بعد از ده، دوازده سال پرسپولیس قهرمان لیگ شد و به حول و قوه الهی جام را بالای سرش برد و جشن باشکوهی برگزار شد، البته بدون ریختن تماشاچی‌ها به زمین و فرار از دست مامورین یا پرتاب کردن ترقه و ول دادن کفتر به زمین، که از جذابیت‌هایش کم کرد. همه بازیکنان پرسپولیس هم با بچه‌های قد و نیم قدشان وارد زمین شدند و خدا را شکر کسی بچه توی راه نداشت وگرنه با مادر بچه یا عکس سونوگرافی قاب گرفته شده وارد می‌شد و با دهانش صدای قلبش را هم درمی‌آورد! فقط این وسط نفهمیدیم چرا اجازه ندادند هانی نوروزی به زمین بیاید و جام را در دست بگیرد! حالا از این حرفا بگذریم ، کمتر از دو ماه دیگر نتایج انتخابات ریاست جمهوری هم می‌آید و یک نفر رئیس جمهور می‌شود و باید جشن قهرمانی برگزار کند. حالا فرض کنید انتخابات برگزار شده و نتایج آمده، جشن قهرمانی هر کاندیدا احتمالا به این صورت است:

- محمدباقر قالیباف: همان ترانه کودکانه‌ای را که طرفدارانش ساخته اند و در فضای مجازی دست به دست می‌شود را در استادیوم پخش می‌کنند و حضار با دست و جیغ و هورای بلند هم‌صدا می‌خوانند: «رای مامان و بابا، قالیباف قالیباف / دوست خوب بچه‌ها، قالیباف قالیباف.» قالیباف هم قول می‌دهد هر کجا اتفاقی بیفتد خودش می‌رود آهن‌های گداخته 200 – 300 درجه را با دست خالی برمی‌دارد و فردایش تصویر قالیباف با تیرآهن گداخته در دست، روی روزنامه‌ها چاپ می‌شود.

- سید ابراهیم رئیسی: قبل از مراسم نامه می‌نویسد به مدیر صدا و سیما و می‌گوید در جشن قهرمانی پرسپولیس همه بازیکنان و کادر فنی و حتی تماشاچیان را نشان دادی، خب پرسپولیس هم تیم دولتی است پس این رفتار هم به نوعی تبلیغ دولت بوده و تلویزیون باید رفتارش را اصلاح کند.

- حسن روحانی: رنگ بنفش را کل استادیوم گرفته و حسن روحانی با چهره هپی خود به شکل ^_^ پشت تریبون است تا سخنرانی کند و قول می‌دهد 100 روز که نه، ولی 5 ساله مشکلات را حل کند!

- محمود احمدی نژاد: در ابتدا که پشت تریبون می‌رود، لبخند روی لب چشمانش را ریز می‌کند و پلک می‌زند تا استادیوم ساکت شود، بعد می‌پرسد: از ساعت چند اومدین این‌جا؟ 10؟ 9؟ 8؟ 7؟ یک و یک و یک، مسابقه محله! و بعد که قرار است جام را بالای سر ببرد، بقایی را هم صدا می‌کند بیاید و دوتایی دستان‌شان را بالا می‌برند و «زنده باد بهار، زنده باد ایران» می‌گویند. در این لحظه اسفندیار رحیم مشایی که رد صلاحیت شده بوده و روی نیمکت‌های ذخیره نشسته بود، گریه کنان از استادیوم خارج می‌شود.

- حمید بقایی: از آن‌جایی که حمید بقایی عادت ندارد صحبت کند و فقط به افق خیره می‌شود، احمدی نژاد همه صحبت‌ها را می‌کند. پس قسمت قبل را دوباره بخوانید!

- اسحاق جهانگیری: جهانگیری از آن‌جایی که فقط به عنوان کاندیدای پوششی آمده بود تا در مناظرات از روحانی حمایت کند، خودش هم باورش نمی‌شود رئیس جمهور شده، خب راستش ما هم نمی‌دانیم چطور شد که این‌طور شد!

- محمد غرضی: با این‌که این کاندیدا برنامه‌های خوبی دارد و گفته به پسرش هم سمتی نمی‌دهد چون حرام است و حتی می‌تواند تورم را از عکس‌های معدن سنگ که هیچ، از پوستر سیلوستر استالونه هم تشخیص بدهد، با این حال از رقابت با آرای باطله هم ناکام می‌ماند و کلا تصور جشن پیروزی هم برای ایشان ممکن نشد!

برچسب ها
انتخابات ریاست جمهوری
محمود احمدی نژاد
حمید بقایی
ابراهیم رئیسی
حسن روحانی
محمد غرضی
قهرمانی پرسپولیس
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠١/٣١
٠
٠
علی برکت الله خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠١
٠
٠
چی شده؟ :))
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠١/٣١
٠
٠
یادمه چهار سال پیش راهیابی تیم ملی به جام جهانی رو به اومدن روحانی ربط دادن و گفتن پا قدمه روحانیه، الانم احتمالا قهرمانی پرسپولیس از آثار برجامه خخخ
mahboobeh
mahboobeh
٩٦/٠٢/٠١
٠
٢
اصن قشنگ و محترمانه نیس ک اسم ی ادمو اونم ادم ب این مهمی رییس جمهور مملکت رو بدون پیشوند صدا بزنین کشمش هم دم داره این ی نوع توهینه و میتونه پیگیری بشه
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٢/٠١
٠
٠
خخخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠١
٢
٠
بگین حسن آقا مثلا! آقای روحانی خیلی طولانیه خداییش :)) فک کنید من تو متن باید اول همه یه آقا میذاشتم! چی می شد! دیگه طنز نبود اصلا :)) رای مامان و بابا، آقای قالیباف آقای قالیباف خخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠١/٣١
٢
٠
چقدر چهره ی روحانی رو خوب توصیف کردی :)) خوشمان آمد :ی
f.farzad
f.farzad
٩٦/٠٢/٠١
٢
٠
آره واقعا
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠١
١
٠
خخخ قربانت :))) ^_^
اسمارتیز:)
اسمارتیز:)
٩٦/٠٢/٠١
٠
٠
واااااااای:)))) خییییلی خوب بود:) مسرور شدم اصن:) مخصوصا توصیف حرفا و چهره‌های احمدی نژاد و روحانی((((((: خدا قوت:)))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠١
٠
٠
مرسی ازت اسمارتیز جان که خوندی و اینقدر لطف داری عزیزم :) منم مسرور شدم از مسرور شدنت :)
mahboobeh
mahboobeh
٩٦/٠٢/٠١
٠
٠
ما چقدر از سیاست سر در میاریم ک ب خودمون اجازه میدیم اینجوری درباره ادما حرف بزنیم شما خانم بابا پور رشتتون مرتبطه؟ تخصص دارید تو این زمینه؟
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠١
١
٠
کسی که رشته ش سیاسی باشه که طنز نمینویسه! من طنزنویسم. تحلیل هم نکردم کسی رو که تخصص لازم داشته باشم. با توجه به سابقه شون و اخبار پیرامونشون این چیزها رو نوشتم. حالا بگین با کدوم قسمت مشکل دارین تا بگم مربوط به کدوم خبر بوده :)
Havva
Havva
٩٦/٠٢/٠٢
٠
٠
:)))) هواداران هم حتماً موقعِ قول دادنِ جنابِ روحانی جیغِ بنفش می کشند :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٢/٠٢
٠
٠
به نکته ظریفی اشاره کردی، احسنت :))))