توی این کاندیداها کی میشه تایید ایشالا!
طنزی پیرامون روزهای داغ و پرحاشیه ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری

توی این کاندیداها کی میشه تایید ایشالا!

نویسنده : فرانک باباپور

وضعیت ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری جوری پیش می‌رود که انگار مردم یک چیزی را اشتباه متوجه شده‌اند! انگار فکر کرده‌اند الان خرداد پر حادثه است و مردم به مراکز ثبت نام می‌روند تا در انتخابات شرکت کنند! والا مگر تا قبل از این رسم نبود که عروس و داماد با هم بروند رای بدهند و انگشت اشاره جوهری‌شان را توی دوربین فرو کنند؟ یا پیرمردی را با ویلچر بیاورند و بعد بپرسند «پدر جان شما چرا با این حالتون اومدین؟» ولی حالا شاهد تمام این صحنه‌ها در میدان ثبت نام هستیم!

اصلا یک طوری شده آن‌هایی هم که سن قانونی ندارند و نمی‌توانند رای بدهند، می‌توانند ثبت نام کنند و کاندیدا بشوند! حالا شاید هم بدانند بالاخره رد صلاحیت می‌شوند ولی خب باز هم ضریب خطایی وجود دارد، مثل همان خطایی که در شمارش آرای جمنا پیش آمد و حاجی بابایی از 5ام آمد 6ام شد! این‌ها هم انگار روی این خطای مجلس خبرگان حساب باز کرده‌اند که از زیر دستشان در بروند. البته شاید هم از روی بیکاری باشد، نه آن بیکاری که یکی به آن یکی بگوید «خب حوصلمون سر رفت حالا چیکار کنیم؟» و آن یکی بشکنی بزند و بگوید «بریم رئیس جمهوری ثبت نام کنیم»، نه، بیکاری از آن جهت که واقعا شغل نیست! خب حقوق ریاست جمهوری هم که کم نیست. کلی هم مزایا و سفر خارجی دارد. کی بدش می‌آید؟! حالا یک مصاحبه شغلی است مثل شغل‌های دیگر، فوقش مثل همیشه رد می‌شوند! ولی در عوض یک مهر کاندیدای ریاست جمهوری توی شناسنامه‌شان می‌خورد که می‌توانند کلی پزش را بدهند! و اگر تا به حال ریاست جمهوری کاری برای اشتغال‌زایی نکرده، این ثبت نام انتخاباتش خودش یک کارآفرین بوده و عده کثیری را از بیکاری درآورده است!

البته یکی نیست به این عزیزان بگوید ما دیگر نمی‌توانیم این همه هیجان را تحمل کنیم. آن آقا که بدون جوراب و با دمپایی آمد، گفتیم خندیدیم، آن دوقلوها هم همین‌طور، بعد هم آن پسر 17 ساله که هنوز انگشت اشاره‌اش به رای اول آغشته نشده، اصلا احمدی نژاد و بقایی و مشایی هم که آمدند دیگر به اوج هیجان رسیدیم، حالا هی پشت سر هم خبر می‌دهند که عروس و داماد هم آمدند، دختر بچه خردسال هم، سیروس میمنت بازیگر هم آمد، یک متولد 84 نیز هم، محمد غرضی هم آمد! بابا قلب ما ضعیف است طاقت این همه خوشی را یکجا نداریم!

اصلا فکر کنید ایام مناظره‌ها برسد، احمدی نژاد بیفتد مقابل این دختر خردسال! پدر این بچه نباید فکر این جاها را بکند؟ دارد با روحیات لطیف این بچه بازی می‌کند! دیگر نمی‌تواند شب‌ها را آرام بخوابد! باز اگر فقط مشایی بود بهتر بود، مشایی نشان داده انعطاف بیشتری دارد، خودش گفته که درخت است،  خب وقتی می‌تواند به جای درخت باشد، شاید بتواند نقش عروسک را هم بازی کند!

اصلا بهتر است به محل ثبت نام وصل شویم تا از جریان ثبت نام به صورت زنده مطلع شویم. 

+ هم اکنون در محل ثبت نام ریاست جمهوری هستم. آقای بقایی هم همین الان...

- ببخشید ارتباطمون قطع شد... گویا الان وصل شد.

+ بقایی رو نگم؟!...

- عه ببخشید باز قطع شد! گویا یکی پاشو گذاشته رو سیم.

+ آقای احمدی نژاد هم با شعار زنده باد بهار...

-آخ قطع شد...

+ مشایی رو هم نگم؟...

- با عرض پوزش انگار امروز همش خط رو خطه ها

+ غرضی رو که بگم دیگه ها؟ نوه کبری خانم؟ بقالی سر کوچه چطور؟

- نه خانم اصلا کاندیداها رو ولش کن. شما خودت چطوری؟ خونواده خوب هستن؟!

برچسب ها
کاندیداهای ریاست جمهوری
ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات
ثبت نام بقایی
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠١/٢٤
٠
٠
یاد خانم شیرزاد بخیر خخخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
واقعاااااا؟؟ (با لحن خانم شیرزاد!)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠١/٢٤
٠
٠
به نظرم بعضی ها فقط برای تمسخر این مثلا آزادی ثبت نام کردن... ممنون فرانک بانو🌷
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
بله هم تمسخر آزادی بیان و هم زدن حرفهای مونده تو گلوشون! و هم مسخره بازی و معروف شدن که اون دوتای اول در حد دو سه نفر بود! :) خواهش میکنم :)
m_sistani
m_sistani
٩٦/٠١/٢٥
٠
٠
این که تا این حد تو کشورمون دموکراسی هست که هر کسی از مردم ميتونه رییس جمهور بشه خوبه ولی گاهی اوقات دیگر خیلی این قضیه شور میشه
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
مشکل شاید هم این باشه که شرایطی برای ثبت نام کننده نذاشتن! البته گفته شده رجل سیاسی و توی این تعریف رجل سیاسی هم بحث هایی صورت گرفته اتفاقا! شاید باید یه دستی ببرن تو یه سری قانونها :)
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠١/٢٥
٠
٠
=)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
:دی
Havva
Havva
٩٦/٠١/٢٦
٠
٠
(:
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
:)
آلاء
آلاء
٩٦/٠١/٢٦
٠
٠
&)))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
این تنوع تو شکلک گذاری دیگه زیاد شد، من نمیتونم :)))
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠١/٢٦
٠
٠
خیلی با حال بود :))) خوشم اومد ٬ البته قسمت آخرش جالب نبود (نظر شخصی) ٬ بازم ممنون بابت این مطلب طنز :) موفق باشید
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٨
٠
٠
خیلی ممنون از شما، لطف دارید :) اون قسمت آخر تقلیدی از فیلم یک خبرنگار اعزامی بود که باید بیشتر خنده دارش می کردم :D ممنون که خوندین :)