می‌تونیم؛ بالا می‌بریم!
طنزی درباره گرانی دو میلیون تومانی محصولات ایران خودرو

می‌تونیم؛ بالا می‌بریم!

نویسنده : ناصر جوادی

با وجود این‌که وارد چهارمین هفته از سال جدید شده بودیم در وضعیتی عجیب نه تنها خبر گرانی هیچ کالا و خدماتی را نشنیده بودیم که بر عکس خبر رایگان شدن برخی چیزها هم بیش از پیش به نگرانی‌مان اضافه می‌کرد، مثلا یکهو بهای برق دائما رفته مردم اهواز در بهمن پارسال رایگان اعلام شد! اما شکر خدا مسئولان عزیز ایران خودرو با اعلام نرخ جدید محصولات‌شان که خوشبختانه در برخی محصولات تا مبلغ دو ملیون تومان افزایش قیمت داشته به نگرانی‌ها پایان داده و خیال‌مان را راحت کردند!

اما متاسفانه برخی از هم وطنان نسبت به این افزایش قیمت‌ها واکنش منفی نشان می‌دهند و مدیران ایران خودرو را مورد انتقاد قرار می‌دهند که با وجود بی‌کیفیتی محصولات‌شان چرا دوباره قیمت آن‌ها را بالا برده‌اند، اولا و قبل از هر چیز باید عرض کنم که محصولات خودشان است و دل‌شان خواسته قیمتش را بالا ببرند و به عبارتی «میتونن بالا میبرن میتونی بسم الله!» و شما اگر نمی‌خواهید نخرید، هر چند شاید اگر بخواهید هم دیگر نتوانید بخرید! 

دوما این افزایش قیمت‌ها هم برای خودش منطق و دلیلی داشته و آنچان که به نظر می‌آید کشکی هم نبوده است: 

برای مثال در جدول منتشر شده از سوی ایران خودرو شاهد افزایش قیمت ۵۴۵ هزارتومنی «سمند ال ایکس سال هستیم» که خب با توجه به وجود کلمه «سال» در اسمش و این که پارسال سال ۹۵ بوده و امسال سال ۹۶ و هر سال شماره سال بالاتر می‌رود، بالا رفتن قیمت محصولی که در اسمش «سال» دارد هم امر غیر طبیعی نیست!

یا مثلا این «وانت آریسان» که قیمت آن دو میلیون و ۱۷۸ هزار تومان بالا رفته با وجود این که من خودم تا به حال این «آریسان» بخت برگشته را ندیده‌ام اما حتما تا قبل از این‌که وانتش کنند برای خودش کسی بوده و با توجه به اصل و نسبش یا حداقل به خاطر اسم باکلاسش هنوز هم جا داشت قیمتش را بالاتر ببرند و باز هم دم‌شان گرم که به همین دو میلیون و صدو هفتاد و هشت هزار تومن رضایت داده‌اند!

اما از حق نگذریم مردم حق دارند در مورد بالا رفتن یک میلیون و چهارصد و شصت و یک هزار تومنی «پژو ۲۰۶ صندوق دار ۷۸» که هیچ توجیحی ندارد انتقاد کنند، که البته این حق انتقاد هم در صورتی برای مردم وجود دارد که ایران خودرو هیچ تغییری در تلق چراغ‌های این محصول یا نوع پلاستیک روکش صندلی‌هایش نداده باشد، وگرنه در این مورد هم حق انتقاد ندارند! 

و سوما این‌که زیاد سخت نگیرید، چون بالاخره که باید قیمت این محصولات بالا می‌رفت و اصلا «افزایش» مال «قیمت» است، حالا الان قیمت بالا نمی‌رفت ماه دیگر یا شش ماه دیگر بالا می‌رفت و دیر و زود داشت ولی سوخت و سوز نه، خدا خیرشان بدهد که الان قیمت‌ها را بالا بردند تا اول سالی تکلیف‌مان یک سره شود و متوجه بشویم که امسال هم نمی‌شود ماشین خرید. والا به خدا!

برچسب ها
گران شدن محصولات ایران خودرو
گرانی در سال 96
ارزانی قبل از انتخابات
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
شاهرخ
شاهرخ
٩٦/٠١/٢٢
٢
٠
خیلی خوبه، بنظرم جاداره 500 تومنم بخاطر این متن، به قیمتا اضافه کنن تا مردم حساب کار دستشون بیاد، والا چه معنی داره کسی به قیمت اعتراض داشته باشه که شرکت هم مجبور شه دلایلش رو توضیح بده؟ پدر سوخته ها
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/٢٢
٠
٠
عه آقا فردا اگه باز ماشین گرون شد نندازین گردن من هاااا:)
ن.موقر
ن.موقر
٩٦/٠١/٢٢
٠
٠
عالی می نویسید. قلمتون مانا
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/٢٢
٠
٠
ممنون ازنظر لطف تون، پایدار باشید:)