این بچه پول دارهای بی انگیزه و بی دغدغه
وقتی مایه داری بی هدف زندگی کردن معنی می شود!

این بچه پول دارهای بی انگیزه و بی دغدغه

نویسنده : سیده محبوبه عظیم زاده

یکی از خاطرات جالبی که دوران دانشجویی‌ برایم به ارمغان آورده است سر و کله زدن با آدم‌هایی از تیپ‌های مختلف فکری و ظاهری بود. در بین این آدم‌ها دوستی بود که نصف بچه‌های کلاس به جای نامش او را «بچه مایه‌دار» خطاب می‌کردند. دقیقا خاطرم هست که وقتی برای اولین بار او را با این اسم شنیدم چشمانم از تعجب گرد شد. مطلقا از روی ظاهرش نمی‌شد فهمید که از قشر فوق‌العاده مرفه جامعه است. باورکردنی هم نبود. بر خلاف خیلی از هم نسل و هم تیپ‌هایش هر روز با یک مدل لباس در دانشگاه حاضر نمی‌شد و مهم‌تر از همه اینکه بچه درسخوان کلاس بود. با عشق درس و رشته مورد علاقه‌اش را می‌خواند و نود درصد اوقات فقط در کتابخانه رویت می‌شد. شاید این اتفاق خیلی چیز عجیب و غریبی نبوده باشد اما واقعا نظیرش را کم‌تر دیده‌ایم. سبک زندگی غالبی که از این آدم پول‌دارها در معرض نمایش است همان تیپ و ظاهر و لباس‌های مارک و ماشین‌های مدل بالا و خانه‌های لوکس آن‌هاست. 

اگر اهل دور دور کردن در شبکه‌های اجتماعی باشید، بعید می‌دانم با پاتوق‌هایی که این دسته از افراد برای خودشان دست و پا کرده‌اند برخورد نکرده باشید. جاهایی که فقط می‌توانید آدم‌هایی را در آن‌ پیدا کنید با همان تیپ‌های فکری و ظاهری، مشابه هم می‌پوشند و می‌خورند و خلاصه در یک کلام زندگی می‌کنند و پاتوق‌شان را هم درست کرده‌اند برای به نمایش گذاشتن تمام چیزهایی که دارند.

می‌دانید؟! آدم‌هایی که برای زندگی‌شان هدف و دغدغه دارند کاملا مشخص‌اند. آن‌ها انگیزه دارند و تلاش می‌کنند. یعنی دقیقا چیزی که خیلی از افرادی که در جایگاه بچه مایه‌دارها هستند از داشتن آن محروم‌اند و برعکس بی هدف بودن و انگیزه نداشتن در طرز صحبت و حالت چهره‌شان خیلی خوب نمایان است. پول‌دار بودن و مایه‌دار بودن که بد نیست. بد ماجرا اینجاست که این پول‌دار بودن آدم را از هفت دولت آزاد کند و دیگر نه زندگی خودش برایش مهم باشد و نه دیگران. البته این خصلت هم چیزی است که بیشتر در جوان‌هایی نمود دارد که به قول خیلی‌ها پدر پولدار دارند و نابرده رنج گنج برای‌شان میسر شده است وگرنه اصولا آدم قدر چیزهایی را که با زحمت به دست آورده را مگر می‌تواند نداند؟ ویدئوی زیر را ببینید تا راحت‌تر این حرف‌ها را قبول کنید و ببینید که هستند افرادی که دغدغه آن‌ها فقط و فقط رژیم غذایی و تفریح و سفرها و گشت و گذارهای‌شان است.

پول خوب است و کار راه انداز و کسی هم منکر این نیست. اصلا راستش را بخواهید بحث من هم سر همین است. این مال،دارایی، ثروت، پول و خلاصه هر چه که اسمش را بگذاریم وقتی می‌تواند در درجه اول به زندگی خود شخص و در قدم بعد به زندگی سایر آدم‌ها معنا و مفهوم عمیق‌تری ببخشد، آن‌ها را هدفمندتر و با انگیزه‌تر و در نتیجه مولدتر کند و در پیشبرد مسیر و اهداف یک زندگی نقش کاتالیزگر را ایفا کند، واقعا حیف نیست بی‌هدف و بدون برنامه و فقط به نیت خرج کردن صرف شود؟! 

برچسب ها
بچه پول دارها
بچه مایه دارها
دغدغه های عجیب بچه پول دارها
ریچ کیدز
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Fatemeh moradmand
Fatemeh moradmand
٩٦/٠١/١٦
١
٢
من هنوز متوجه اينهمه اختلاف طبقاتي در كشورمون نشدم.درمورد موضوع اول هم نظر من اينه كه يكمي به ضعف تربيتي بستگي داره.بچه با حسِ اينكه از بقيه برتر هست بزرگ شده و هميشه دوست داره خودش نشون بده.شايد اگر هدفشون دركنار تفريح،كمك به يك عده ناتوان بود خيلي بهتر ميشد ولي خب اين كار دلِ خيلي بزرگي ميخواهد.اميدوارم روزي ببينيم كه مردم كشورمون حداقل امكان زندگي بي دغدغه اي داشته باشند.
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠١/١٦
١
٠
چی بگم !
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/٠١/١٦
٠
٠
جالب بود :))
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠١/١٨
٠
٠
=) خدایا به داده و نداده و گرفته ات شکر که داده ات" نعمت"... نداده ات "حکمت"... گرفته ات" امتحان" ممنون محبــوبه جــان =)
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠١/١٩
١
٠
من هنوز برام سواله یه ساعت چی میتونه داشته باشه هرچقدرم که برند باشه چطور ۱۰۰ میلیون قیمتشه!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠١/٢٠
٠
٠
راستش منم یکی از دوستای صمیمیم توی دانشگاه همینطوری بود، انقد پولدار بود که هر سال تولدش رو توی باغ تالار میگرفت ولی توی دانشگاه و مکان های عمومی خیلی عادی بود و اصلا اهل به رخ کشیدن چیزی نبود. واقعا حیف که خیلی ها پولشون رو توی مسیری خرج می کنن که هیچ فایده ی بزرگی توش نیست.