بقایی قهرمان می‌شود!/ طنز
پیرامون صحبت‌ها و رفتارهای انتخاباتی حمید بقایی

بقایی قهرمان می‌شود!/ طنز

نویسنده : فرانک باباپور

15ام فروردین ماه را در حالی آغاز کردیم که حمید بقایی تعریف جدیدی از رجل سیاسی ارائه داد، او همچنان که انگشت اشاره‌اش بالا بود گفت: «با اين‌که من معاون رئيس‌جمهور بودم؛ اما معتقدم رجل‌سياسي‌بودن به سر و صدا و شلوغ ‌بازي‌هاي سياسي نيست، رجل سياسي کسي است که در سخت‌ترين شرايط دوست و ولي‌نعمتش را نفروشد و کسي که اين‌گونه است، وطن و دين خود را هم نخواهد فروخت.» بله خب به هرحال عجیب هم نیست که احمدی نژاد بین آن همه آدم داخل بند مالی اوین و پرونده‌های مختلف، حمید بقایی را انتخاب کرده تا راه او را ادامه دهد، چون گویا 8 سال خودش جوابگو نبوده و حمید از آن جایی که «بقایی» است، این پتانسیل را دارد که الی الابد در صحنه سیاست بماند.

اصلا به حمید بقایی می‌خورد صحبت کند؟ چه برسد به این‌که شلوغ بازی کند! آرام رفت اوین و آرام هم برگشت و هنوز کسی نمی‌داند پرونده‌اش چه بوده و چه کرده. ایشان فوق فوقش هم رئیس جمهور بشود یک متنی از روی کاغذ می‌خواند جلوی دوربین یا وقتی با احمدی نژاد و مشایی در حال گفت‌وگو هستند در تمام مدت خیره است به دور دست‌های روشن و آخرش یک جمله عرفانی می‌گوید که فقط می‌شود در واکنش به آن گفت: «احسنت، احسنت» 

حالا برای این‌که با فضای رابطه این سه بزرگوار و تلاش‌شان برای نجات کشور بیشتر آشنا شوید، یک پلان از یک فیلم که بیشتر به مکالمه این‌ها می‌خورد را برای‌تان توصیف می‌کنیم: 

یک روز خوب بهاری است و گنجشک‌ها آواز می‌خوانند. اسفندیار رحیم مشایی با بازی محمدرضا گلزار در حیاط خانه مشغول درخت کاشتن است و زیر لب ترانه می‌خواند که :«عید اومده، عید اومده، بهاره. شادی رو به خونمون میاره.» 

زنگ در را می‌زنند و عیال مشایی از داخل خانه دکمه آیفون را می‌زند و محمود احمدی نژاد با بازی بهرام رادان وارد حیاط می‌شود و تا می‌بیند مشایی در حال درخت کاشتن است، آستین‌هایش را بالا می‌زند و به کمکش می‌رود. بعد دوتایی با هم ترانه را زمزمه می‌کنند و مشایی قسمت «عید اومده، عید اومده، بهاره» را می‌خواند و احمدی نژاد هم قسمت «شادی رو به خونمون میاره» بعد یکهو احمدی نژاد سکوت می‌کند و می‌گوید: شادی 4 سال است که به خانه‌های مردم نرفته و حتی کف معیشت مردم هم تامین نمی‌شود. اینجا مشایی می‌گوید: بله باید یه پودر خوب و کف کن بدیم دست مردم! بهرام رادان که حسابی توی نقش فرو رفته چشم‌هایش را درست مثل احمدی نژاد ریز می‌کند و می‌گوید: درسته گفتم از هیچکس حمایت نمی‌کنم، ولی باید یکی رو معرفی کنیم که کاندیدای ریاست جمهوری بشه و مردم و معیشت‌شون رو نجات بده. و من میدونم اون کیه.

در این قسمت صحنه پر از دود می‌شود و در چهارتاق باز می‌شود و از میان دودها، حمید بقایی با بازی مهراوه شریفی نیا (بازیگر نقش کیمیا) وارد می‌شود. بازیگرها به سرفه می‌افتند ولی با این حال، احمدی نژاد یک تکه باند برایش پرتاب می‌کند و او می‌بندد به سرش که قهرمان داستان شود. صحنه سیاه می‌شود. پایان. 

برچسب ها
حمید بقایی
رجل سیاسی
اسفندیار رحیم مشایی
محمود احمدی نژاد
انتخابات 96
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠١/١٥
١
١
خدا عاقبت مون رو بخیر کنه با این کاندیدا ها ! موفق باشید
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/١٦
١
٢
وضعیت فانی پیش میاد! زلزله هم که داره میاد! کلا میریم رو موج لرزش :))
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/٠١/١٥
١
٢
بقایی از چه زاویه ای خودش رو حائز صلاحیت دیده؟ // موافقم با "حتی کف معیشت مردم هم تامین نمی‌شود."
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/١٦
٠
٠
هم ایشون و هم حامیان ایشون! واقعا معلوم نیست! بهرحال یه موقعیتی پیش اومده و سنگ مفت گنجشک هم مفت!! :|
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠١/١٦
١
٠
این سه خط آخر خیلی خوب بود :)) ینی این بنده خدا زندان رفته و صلاحیتش تایید شده ؟
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/١٦
٠
٠
نه هنوز که تایید نشده! ولی اگر تایید بشه چی میشه... :))
آلاء
آلاء
٩٦/٠١/١٦
١
٠
سه روووود:))..وصحنه واقعا سیاه میشود با این اوضاع...!:دی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٠
٠
٠
صحنه سیاه می شود... روزگار سیاه می شود... کهکشان راه شیری هم از صحنه خارج می شود! سیاهی مطلق همه جا را گرفته!!
میثم شهداد
میثم شهداد
٩٦/٠١/٢٠
١
٠
من به عنوان یه کاسب که توی هیچ کدوم از دوره ها حتی رای هم ندادم همین الان بوسه میزنم به دستهای احمدی نژاد چرا که توی اون هشت سال هرچند جنسها سر به فلک کشید ولی جیب که چی عرض کنم کیسه های همراه مردم هم همیشه پر پول بود . اصلا غم کم پولی و کرایه مغازه و ... نداشتیم . ولی توی این چهار سال چه کاسبها که جمع کردن و سکته کردن و گوشه بیمارستان با نصف بدن فلج دارن تعداد چکهای برگشتیشونو میشمرن
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/٠١/٢٠
٠
٠
دقیقا. کاسب هایی که زرنگ بودن زمان احمدی نژاد بارشون رو بستن
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٢٠
٠
٠
نوسان اصلی قیمتها مال همون دوره بود. و کاسبهایی بودند که تونستن اجناسشون رو که توی ارزونی خریده بودن، توی گرونی بفروشن. منتها یک عده هم انصاف رو رعایت کردن و با همون قیمت قبل فروختن ولی نتونستن دوباره جنس بخرن و رسید به دوره روحانی و ورشکست شدن! معمولا از یک جایی شروع می شه و تاثیرش پنهانه و چندسال بعد معلوم میشه و مهم سالی نیست که معلوم شده، سالیه که شروع شده!