جلیقه نجات یا جلیقه یادگاری؟!
وقتی از کش رفتن جلیقه نجات زیر صندلی هواپیماها حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم

جلیقه نجات یا جلیقه یادگاری؟!

نویسنده : ناصر جوادی

حتما تا حالا یک بار گذرتان به فلافلی‌های سلف سرویس یا همان «پرکن بخور» خودمان افتاده، و حتما در همان حین که داشتید کاهو و ترشی‌های داخل نان را لگد می‌کردید تا تعداد فلافل بیشتری داخلش جا بگیرد، به آدم‌های کناری‌تان که داشتند نهایت تلاش‌شان را می‌کردند تا به اندازه پولی که دادند یا حتی بیشتر از آن مخلفات و فلافل لای نون بار بزنند که خدای ناکرده ضرر نکنند و دچار ورشکستگی نشوند دقت کردید، می‌بینید چه آدم‌هایی پیدا می‌شوند، همش حواس‌شان جمع این است که یک طوری آن پولی را که خرج کردند جبران کنند! شما توی این‌جور مواقع سعی کنید به این آدم‌ها نزدیک نشوید و حتی هیچ توجهی هم به‌شان نکنید، من که اصلا این جور آدم‌ها را تحویل نمی‌گیرم و روی جاسازی فلافل‌ها تمرکز می‌کنم!

البته لازم به ذکر است که همچین خصلتی فقط مختص به قشر عزیز ساندویچ خور نیست و در بین رستوران باکلاس روند‌گان هم چنین رفتارهایی مشاهده شده، برای مثال طرف رفته یک رستوران خیلی لاکچری، دویست هزار تومن پول یک پرس غذایش شده، ولی وقتی محتویات ظرف غذا را نگاه کرده دیده که یک هویچ داشته، ۶۷ دانه برنج، یک قاچ لیمو و پنجاه گرم گوشت که اگر دولا پهنا هم حساب‌شان می‌کردی سرجمع باید می‌شده هفده هزار و پونصد تومان، برای همین طی یک اقدام تلافی جویانه شروع می‌کند به مصرف اقلام موجود توی رستوران تا رسیدن به دویست هزار تومن مورد نظر، مثلا سس‌ها را خالی می‌کند توی سطل آشغال، می‌رود دستشویی شیر آب را باز می‌گذارد، رول دستمال توالت را می‌اندازد توی سنگ توالت و اقداماتی از این دست!

اما اخیرا نمونه‌هایی از چنین حرکات «یک مو از خرس کن طور» حتی در خطوط هوایی کشور هم مشاهده شده که نشان می‌دهد این رفتار به قشر و طبقه خاصی محدود نمی‌شود و همه آریایی‌ها دچار پر کاری غده «جبران مافات» شده‌اند، همین چند وقت پیش بود که نقل قول یکی از خدمه پرواز در مورد ایجاد خراش بر روی مانیتور‌های درون هواپیما منتشر شد؛ و حالا خبری دیگر: «جليقه‌هاى نجاتى كه برخى مسافران هواپيما به طورغير قانونى از درون هواپيما برمي‌دارند، در فضای مجازی به فروش گذاشته شده است!»

در پایان تعدادی از واکنش‌هایی که کاربران در فضای مجازی به آگهی فروش این جلیقه نجات‌ها نشان داده‌اند و یا در آینده نشان خواهند داد! را مرور می‌کنیم:

ممد مکانیک: جلیقه نجات به دردم نمی‌خوره، اگه بتونی کمک فنر یا دیسک و صفحه هواپیما بکنی خریدارم!

آخوندی: جلیقه نجات کوفتت بشه ولی اگه به پلاستیک صندلی‌های ایرباس نو دست بزنی با من طرفی!

شناس: واقعا که چه آدم‌های بی‌شعوری پیدا می‌شن، من خودم می‌خواستم جلیقه نجات زیر صندلیم رو یادگاری بردارم نبود، پس تو برداشته بودیش!

ساسان: آقا دمت گرم، وقتی هر روز بلیطا گرون میشه ملت حق دارن دیگه!

امید: منم با ساسان موافقم، ولی انصافا اگه بلیط ارزون لحظه آخری گیر تون اومد به جلیقه‌ها رحم کنین!

برچسب ها
دزدیدن جلیقه نجات هواپیما
فروش جلیقه نجات هواپیما در دیوار
یادداشت طنز
یک مو از خرس کندن
نظرات کاربران
کد امنیتی
Rasa_s
Rasa_s
٩٦/٠١/١٤
٠
١
طنزش قشنگ بود :)) انصافا این یکیو نشنیده بودم. خلاقیت از چکه گذشته، در بعضی از هموطنان سرریز کرده دیگه! البته مختص داخل کشور هم نیست. دوستی داشتیم در خارج، می گفت هتلایی که گرون حساب کنن، از خجالتشون درمیام! پتوهای گرمی داشت هتلایی که رفته بود :))))
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/١٥
١
٠
ممنون :) بله دیده شده به خمیر دندون هم رحم نشده پتو که جای خود دارد:))
لیلی
لیلی
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
روی مانیتور هواپیما خش انداختن که چی بشه؟حقش بود هواپیما سقوط کنه تا جبران انتقام و منافات بشه والا کسی که انقدر خسیسه،همون بهتر که زنده نمونه چون زندگی خرج داره
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
احتمالا یادگاری نوشتن :)
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
این خبر واقعا از اون دست خبرهایی بود که وقتی به گوشم رسید کف کردم یعنی!
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
حق داشتین! منم هر روز با یه خبر کف میکنیم، تو خونه شامپو تخم مرغی صدام میزنن از بس کف کردم:)
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
=)
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
((:
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
پناه بر خدا.. :))
naser_j
naser_j
٩٦/٠١/١٥
٠
٠
شانس بیاریم خلبان رو ندزد... ببخشید یادگاری برندارن:))
Rasa_s
Rasa_s
٩٦/٠١/١٦
٠
٠
اون دیگه انصافا در حد یه مو هست که میخوان از خرس بکنن :))
Havva
Havva
٩٦/٠١/١٧
٠
٠
عجب :))