با گوگل جهانگردی کنید
معرفی اپلیکیشن google street view

با گوگل جهانگردی کنید

نویسنده : محمد اخلاقی

کم کم تعطیلات نوروز رو به پایان است، اگر فرصت نکرده‌اید به سفر بروید، برای‌تان پیشنهاد خوبی داریم. نه اشتباه نکنید، تور لحظه آخری یا تخفیف خورده‌ در کار نیست، پشت کامپیوتر یا گوشی به دست، روی صندلی راحتی دنیا را بگردید و لذت ببرید. گوگل مثل همیشه راهکاری برای‌مان دارد.

گوگل استریت ویو یا نمای خیابان گوگل، تکنولوژی است که در آن عکس‌های پانارومای ویژه از خیابان‌ها تهیه شده و به صورت منحصر به فردی در نرم افزار گوگل ارث و یا نقشه گوگل قابل مشاهده است. این سرویس در ۲۵ می ۲۰۰۷ آغاز به کار کرد و فقط شامل چند شهر از ایالات متحده آمریکا می‌شد. به تدریج شهرهای تحت پوشش این سرویس گسترش پیدا کرد و به مرور شهرهای زیادی از تمامی جهان را در بر گرفت. عکس‌های گوگل توسط کاروانی از خودروهای ویژه با دوربین گرفته شده است. در حال حاضر گوگل در کنار تهیه تصاویر از خیابان‌های دنیا، مکان‌های منحصر به فرد و شناخته شده را نیز با این تکنولوژی به نقشه گوگل اضافه می‌کند. از تاج محل گرفته تا کوه‌های مونت بلانک، از شرق تا غرب و جنوب تا شمال، گوگل در حال تکمیل تصاویر زیبایش است. برای تماشای این تصاویر زیبا می‌توانید از وب سایت گوگل به آدرس https://www.google.com/streetview/ استفاده کنید و یا اپلیکیشن google street view را نصب کنید. همچنین اگر عینک واقعیت مجازی (VR) دارید، با مراجعه به این وب سایت یا اپلیکیشن، تجربه منحصر به فردی از حضور در مکان را خواهید داشت. 

گوگل برای تصویر برداری از مکان‌هایی که امکان عبور ماشین وجود ندارد، از افراد حرفه‌ای که دوربین‌های مخصوص را روی دوش‌شان حمل می‌کنند استفاده می‌کند. با استفاده از این دوربین‌ها، گوگل توانسته است تصاویر منحصر به فردی از جنگل‌ها، صخره‌ها و اقیانوس‌های دنیا تهیه کند.

برای مثال با مراجعه به این صفحه نمایی رویایی و زیبا از زیر دریا را مشاهده خواهید کرد، با تکان دادن موس و کشیدن صفحه در جهات مختلف، می‌توانید از زوایای گوناگون سواحل نیشیبامای ژاپن را ببینید. با فشردن فلش سفید رنگ پایین صفحه، دیگر نقاط مشابه زیر آب را می‌بینید و می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و دنیای زیر آب را بیشتر بشناسید.

از آنجایی که گوگل امکان تصویر برداری از خیابان‌های ایران را ندارید، وب سایت‌هایی هستند که تصاویری مشابه گوگل استریت ویو را برای شهرهایی نظیر تهران، مشهد و چند شهر دیگر تهیه کرده‌اند. برای مثال با مراجعه به این وب سایت می‌توانید نمای خیابانی تهران را تماشا کنید. شهرداری مشهد هم طی چند سال گذشته نمای خیابانی کاملی از شهر مشهد تهیه کرده است.

برچسب ها
google street view
تصاویر 360 درجه
گردشگری مجازی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
رضا
رضا
٩٦/٠١/١١
١
٠
عالی بود مرسی
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠١/١٢
١
٠
خواهش می کنم