از تجدید امید ظریف تا کمپین نه به هنرمندان و ورزشکاران
طنزی پیرامون اخبار روزهای اخیر

از تجدید امید ظریف تا کمپین نه به هنرمندان و ورزشکاران

نویسنده : فرانک باباپور

نمی‌دانم شما چقدر عیدی گرفته‌اید و چند مشت بادام هندی از آجیل این و آن میل کرده‌اید ولی باید به عرض‌تان برسانم بنده حقیر کلا دو تا 5 تومنی نو از مادرم گرفتم که فردا صبحش به بهانه این‌که دیگر پول نو ندارد عیدی بدهد و با وعده دو برابر برگرداندنش پسشان گرفت که هنوز خبری از 20 تومان وعده داده شده، نیست و کلا یک جا رفتم عید دیدنی که آن‌ها هم چون از سفر برگشته بودند نه آجیل داشتند، نه شیرینی، فقط دوتا شکلات داشتند که بین چند نفر تقسیم کردیم و با چای خوردیم! این از این!

خبر سیاسی اجتماعی هم خدمت‌تان عرض کنم که خبری نیست. همه جا امن و امان است و فقط امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان به مناسبت فرا رسیدن نوروز چندتا قر کمر داده جلوی مردمش که خوشبختانه این قرها باعث آشوب و جنگ و خونریزی در هیچ نقطه‌ای از جهان نشده، فقط ممکن است پس فردا که قرار بود رئیس جمهور این کشور بیاید ایران، توسط عده‌ای از دلسوزان کشورمان لغو قرارداد و لغو توافق و لغو همه چیز شود!

دکتر ظریف هم به مناسبت فرا رسیدن عید پیام داده که: «بیاییم نو شدن دوباره بهار را با تجدید امید برای کودکان در سوریه و یمن جشن بگیریم. بیاییم همه به ایده "جهان علیه خشونت و افراطی گری" بپیوندیم» و فعلا منتظریم یک عده بیایند بگویند مگر خودمان کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست نداریم که بیاییم برای کودکان سوریه و یمن تجدید امید کنیم؟ اصلا شما همه‌تان غریبه پرست هستید! برو ببینم بچه اونور دیگه، یه بار گفتم دعا نمیخوام، نمیخوام دیگه. ای بابا! 

یک عده دیگر هم نیشخندی می‌زنند و می‌گویند: ای شیطون! تجدید امید؟ تجدید دولت امید دیگه؟ بابا شما سیاستمدارا کی هستین دیگه؟ دارین اینطوری زیرپوستی واسه انتخابات 96 تبلیغ می‌کنین! 

و اتفاقا لازم به ذکر است که حسن روحانی هم در پیام توئیتری اخیرش گفته: «مشکلات زیست محیطی که با بی‌توجهی ما انسان‌ها به‌وجود آمده‌اند، با تدبیر حل شدنی هستند.» که باز هم به زعم همان عده، زیرپوستی به دولت تدبیر خودش اشاره داشته! یعنی 4 سال این را نمی‌دانستند که مشکلات زیست محیطی با تدبیر حل می‌شود یا تدبیرشان را یک جایی گم کرده بودند و حالا قرار است دوباره پیدایش کنند؟ 

خبر بعدی هم این‌که حسین رضازاده و علیرضا دبیر بار دیگر برای انتخابات شورای شهر ثبت نام کرده‌اند و یک کمپین نه به هنرمندان و ورزشکاران هم راه افتاده که بعضی‌ها الکی وارد سیاست نشوند و جای شکرش باقیست عباس جدیدی هنوز اقدامی نکرده و جای شکرترش باقی‌تر است که مثلا خداداد عزیزی علاقه‌ای به سیاست ندارد! و بیشتر هنرمندان و ورزشکاران تهران هستند وگرنه پتانسیل این بود که کلا شورای شهر را جمع کنند و یک لیگ برتر و جام رمضان و جشنواره فجر هم برای شورای شهری‌ها راه بیاندازند! 

خدایی با این هوا که همه یا خوابند یا فکر ددر دودور رفتن، انتظار طنز طناز نوشتن از بنده حقیر را نداشته باشید که هوا بس ناجوانمردانه بهاری شده است!

برچسب ها
یادداشت طنز
شورای شهر تهران
حسین رضازاده
علیرضا دبیر
عباس جدیدی
رقص رئیس جمهور تاجیکستان
پیام توئیتری ظریف
پیام توئیتری روحانی
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠١/٠٤
١٥
١
بله دیگه، به اصلاح طلبا که میرسه طنزتون نمیاد. به قول معروف: مرگ فقط برای همسایه.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠١/٠٤
٠
٠
:)) نه باور کنید برای اون نبود! مثلا شما یه طنزی اضافه کنید بهش. ممنون.
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠١/٠٤
١٤
٠
البته در مورد اصلاح طلبا نمیشه هم طنز نوشت، انقدر که اونها....