همه آنچه باید درباره مجهزترین ورزشگاه ایران بدانید
چند قدم تا افتتاح ورزشگاه امام رضا (علیه السلام)

همه آنچه باید درباره مجهزترین ورزشگاه ایران بدانید

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

خبر افتتاح ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) در 24 اسفند 1395 از بیشتر خبرگزاری‌ها منتشر شد و انگار قرار است طلسم چندین ساله شکسته شود و بالاخره مجهزترین ورزشگاه ایران آغاز به کار کند، ورزشگاهی که ساخت آن 4 سال پیش شروع شد و اوایل امسال به پایان رسید. ساخت این ورزشگاه نوید یک اتفاقات خوب و ویژه در ورزش کشور است و در روزهایی که بهانه و دلیل نتیجه نگرفتن ورزش و علی الخصوص فوتبال در مسابقات بین المللی کمبود امکانات و نبود ورزشگاه مجهز و حرفه‌ای است، می‌تواند آغاز راه حرفه‌ای شدن و نزدیک شدن به علم و امکانات سطح اول دنیا باشد. 

ورزشگاه امام رضا(ع) در قلب مشهد مقدس و بلوار خیام، حد فاصل تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی قرار دارد و مالکیت آن بر عهده آستان قدس رضوی است. این ورزشگاه تنها ورزشگاه دارای سقف ایران است که گنجایش 35 هزارنفری دارد و برای ساخت این آن چند صد میلیارد هزینه شده است. این ورزشگاه از طرف فدراسیون فوتبال آسیا نمره A+ را دریافت کرده در حالی که استادیوم آزادی تهران نمره A کسب کرده.

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد ورزشگاه می‌شود به چمن ویژه که با تمام شرایط آب و هوایی سازگار است اشاره کرد، این چمن محصول اسپانیاست و با زهکشی که روی آن انجام شده مشکل جمع شدن آب در هوای بارانی را نخواهیم داشت. سقف این ورزشگاه توسط یک شرکت فرانسوی که سازنده سقف ورزشگاه‌های آفریقای جنوبی در جام جهانی 2010 بوده است اجرایی شده است، صندلی‌های مدرن ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) از یک شرکت مطرح اسپانیایی خریداری شده، پیست تارتان یا همان دو میدانی را یک شرکت آلمانی معتبر که بهترین شرکت در سبک کاری خودش است تهیه کرده.

در کنار زمین فوتبال این ورزشگاه تعداد زیادی سالن برای ورزش‌های دیگر هم ساخته شده و حتی از آن‌ها بهره‌برداری شده است. این ورزشگاه دارای مجموعه آبی (استخر، سونا و جکوزی)، کلینیک شبانه روزی ورزشی، سالن‌های مختلف بدنسازی و امکانات خاص و منحصر به فرد دیگری است از جمله امکانات حرفه‌ای جهت خبرنگاران و پوشش‌های تصویری زنده. طراحان این ورزشگاه برای این‌که تماشاگران هنگام خروج مشکل