اینترنت مصرفی موبایل تان را زیر نظر بگیرید
معرفی اپلیکیشن کاربردی GlassWire

اینترنت مصرفی موبایل تان را زیر نظر بگیرید

نویسنده : محمد اخلاقی

اندازه گیری میزان مصرف اینترنت همراه یکی از موارد قابل انجام اما فراموش شده کاربران است. در این شماره تصمیم داریم راهکاری برای کاربرانی که از تمام شدن حجم اینترنت همراه یا مصرف بالای اینترنت وای فای گله‌مند هستند ارائه کنیم. راهکاری برای نظارت بیشتر بر دیتای مصرفی موبایل و نمایش آن در نمودارهای گرافیکی. در ادامه با ویژگی‌های خوب اپلیکیشن GlassWire بیشتر آشنا خواهید شد.

اپلیکیشن GlassWire ابزار بسیار مناسبی برای مانیتور کردن مصرف اینترنت است. این اپلیکیشن میزان مصرف شما را به تفکیک هر اپلیکیشن به صورت نمودار گرافیکی نمایش می‌دهد. نه تنها حجم اینترنتی مصرفی، بلکه زمان اتصال اپلیکیشن‌های مختلف از طریق این نرم افزار قابل بازبینی است. GlassWire می‌تواند حجم مصرف اپ‌های اندروید را به طور لحظه‌ای و روی نمودار به شما نشان دهد و در مدیریت مصرف به کمک‌تان بیاید.

با هربار اتصال، GlassWire به شما می‌گوید که کدام یک از اپلیکیشن ها از چه زمانی اتصال به اینترنت را شروع کرده و چه حجمی از دیتا را مصرف کرده اند. این داده ها زمانی جالب تر می شود که می بینید بسیاری از نرم افزارهایی که فکرش را هم نمی کردید بدون اطلاع شما به اینترنت متصل می شود. با آگاهی از این موضوع می توانید دلایل مصرف بالای دیتا را پیدا کنید و شاید تصمیم بگیرید بعضی از اپلیکیشن ها را محدود کرده و یا حتی آنها را حذف نمایید. ویژگی برتر این اپلیکیشن، تفکیک دیتای موبایل از وای فای و یا تجمع آنهاست. به عنوان مثال می توانید طی گزارشی متوجه شوید که اینستاگرام چه میزان از دیتای همراه و چه میزان داده وای فای مصرف کرده است و یا جمع هردو عدد را ببینید.
با توجه به نمودارها و میزان مصرف هر اپلیکیشن، می توانید برای آنها محدودیت تعیین کنید. مثلا با تعیین سقف مصرفی 1 گیگا بایت برای اپلیکیشن مورد نظر، پیش از مصرف دیتا تا این مرز، اپلیکیشن GlassWire به شما هشدار خواهد داد که مراقب مصرفتان باشید و با رسیدن به این مرز، دسترسی اپلیکیشن از اینترنت قطع خواهد شد. این اپلیکیشن در حالت فعال در نوتیفیکیشن بار قابل مشاهده خواهد بود و میزان مصرف دیتا را به صورت لحظه گزارش خواهد کرد.

اپلیکیشن GlassWire در کنار کنترل مصرف دیتا، امکان شناسایی نرم افزارهای مخرب و نامناسب را به شما می‌دهد. به عنوان مثال با نصب نرم افزار متوجه خواهید شد که برخی از اپلیکیشن ها نظیر زاپیا بدون اجازه شما به اینترنت متصل شده و بنرهای تبلیغی دانلود می‌کنند تا در آینده به شما نمایش دهند. در صورت مشاهده چنین رفتارهایی و داشتن اندروید نسخه بالاتر از 6 می‌توانید در بخش تنظیمات دسترسی اپلیکیشن را به اینترنت محدود کنید. (و یا از خیر داشتن این نرم افزار بگذرید و آن را حذف کنید.)
امیدوارم نرم افزار GlassWire دیده بان خوبی برای مصرف دیتای شما باشد.
لینک دانلود از گوگل پلی:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glasswire.android

برچسب ها
GlassWire
اپلیکیشن کنترل مصرف اینترنت
مدیریت مصرف اینترنت موبایل
دانلود نرم افزار گلس وایر
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M :)
NA30M :)
٩٥/١٢/٢١
١
٠
که اینطور 0_o
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٢/٢٢
٠
٠
بله بله
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٥/١٢/٢١
١
١
به نظر من از تنظیمات اندروید برای عدم دسترسی اینترنت به اپلیکیشنها استفاده کنیم بهتره، خودم همین کار رو کردم و الان فقط گوگل با اجازه ی بنده به اینترنت وصل میشه:-)
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٢/٢٢
٤
٠
میزان مصرفشون رو اینجوری دقیق تر زیر نظر می گیرید. تنظیمات دسترسی زمان و تعداد دفعات دسترسی هر اپلیکیشن رو نمیده، اما اپلیکیشن بالا یک ابزار مانیتورینگ کامله
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/١٢/٢٣
١
٠
دیده بان مصرف اینترنت:))) چه خوووب
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٢/٢٤
٠
٠
و به همین خوبی هم دیده بانی می کنه این اپلیکیشن