وقتی کسی ونگر را دوست ندارد!
آرسن ونگر این روزها بدجور به در خروجی آرسنال نزدیک شده

وقتی کسی ونگر را دوست ندارد!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

آرسن ونگر می‌گوید تصمیمات داور آن‌ها را کشته است. می‌گوید اگر پنالتی بر روی تئو ولکات گرفته می‌شد، همه چیز تغییر می‌کرد. می‌گوید لواندوفسکی تمارض کرده است و اخراج کوشینلی همه نقشه‌های او را به هم ریخته است. همه این حرفا در حالی زده می‌شود که آرسنال شب گذشته در مجموع با نتیجه 10 بر 2 مقابل بایرن مونیخ تحقیر شد و برای سومین بار پیاپی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. آرسن ونگر حالا از اشتباه داوری می‌گوید که نفس تیمش را گرفته است ولی کدام آدم فوتبال فهمی است که نداند 8 گل اختلاف با یک اتشباه داوری توجیح پذیر نیست. اصلا جناب آرسن خان بیخیال این 10 گل و حذف شدن چند باره از لیگ قهرمانان، چه زمانی قرار است، حسرت 13، 14 ساله طرفداران توپچی‌های لندن برای قهرمانی‌شان در لیگ برتر جزیره به پایان برسد؟

به شش زبان زنده دنیا مسلط است و تنها به روسی نمی‌تواند سخن بگوید. او با تیم آرسنال موفق شد به افتخارات کم‌نظیر برسد به طوری که حتی در فصل ۲۰۰۴–۲۰۰۳ موفق شد بدون باخت به قهرمانی در لیگ جزیره برسد. همچنین در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ موفق به فتح جام حذفی انگلیس موسوم به FA CUP شد و ۱۸ سال متوالی بین ۴ تیم برتر لیگ انگلیس قرار گرفت. این‌ها تنها بخشی از افتخارات و عناوین مربی فرانسوی در آرسنال است ولی هیچ کدام از این موضوعات نمی‌تواند دل خوشی برای هواداران عصبانی این روزهای آرسنال باشد. 

آن‌ها ایستادن در اوج و صدر را می‌خواهند، دل‌شان می‌خواهد تیم‌شان در فصلی که منچستر یونایتد، لیورپول، چلسی و منچسترسیتی حال و روز خوشی ندارند، دوباره غافله را به لسترسیتی نبازد. دل‌شان می‌خواهد برای یک‌بار هم که شده در یک دهه اخیر، طعم خوش قهرمانی در لیگ جزیره را حس کنند. اشتباه نکنید، طرفداران آرسنال بی چشم و رو نیستند، قدیمی‌ترها یادشان نرفته سالی که آرسنال با هانری، ویرا، پیروش و برکمپ بدون حتی یک باخت مقتدرانه بر صدر جدول تکیه زد ولی راستش را بخواهید ونگر برای طرفداران نسل جدید قرمزها هیچ چیزی برای ارائه ندارد.

او می‌تواند بگوید که در فصل نقل و انتقالات طی ۱۰ سال نزدیک به ۱۵۰ میلیون پوند هزینه کرده است یعنی کمتر از مبلغی که ژوزه مورینیو طی دو سال در چلسی صرف خرید بازیکنان کرد ولی خب این خبر تنها می‌تواند مدیران باشگاه را راضی نگه دارد. هواداران دل‌شان قهرمانی می‌خواهد و بس. کاسه صبر هواداران آرسنال لبریز لبریز شده است، کار به جایی رسیده که بعد از بازی دیشب آن‌ها برای چندمین بار به خیابان شهر آمدند و با پلاکاردهایی در دست، خواستار عدم تمدید قرار ونگر شدند.

در روزهایی که جایگاه متزلزل پنجمی آرسنال در لیگ و حذف تحقیرانه از لیگ قهرمانان، همه مقدمات اخراج ونگر را آماده کرده است، بزرگترین سوال در ذهن هواداران فوتبال، جانشین مربی است که بیش از 20 سال بر روی نیمکت توپچی‌ها نشسته است و کلی بازیکن جوان به دنیا فوتبال معرفی کرده. مدیران قرمزهای لندن خوب می‌دانند که بعد از ونگر دیگر نمی‌توانند بر روی درآمد فروش ستاره‌هایی مثل فابرگاس، هانری و ... حساب باز کند. رونالد کومان، فرانک دی بوئر، لوران بلان یا توخل هیچ فرقی ندارد اگر مدیران آرسنال نخواهند بالاخره سیاست‌های خود را تغییر دهند و کمی بیشتر برای جذب ستارگان دست به جیب شوند. البته خدا را چه دیدید، شاید جانشین ونگر، یکی از جنس خود آرسنال باشد، کسی که خوب می‌داند سیاست این باشگاه همان کشف استعدادهای جوان است، کسی که اسمش «تیری هانری» است و قرار است همان راه ونگر را ادامه دهد. در این صورت واقعا تغییر چه هدفی به جز آرام کردن صدای اعتراض هواداران خشمگین را دنبال خواهد کرد؟ دوباره همان آش و همان کاسه.

برچسب ها
آرسن ونگر
اعتراض هواداران آرسنال
تغییر سرمربی آرسنال
تیری هانری
جانشین آرسن ونگر
نظرات کاربران
کد امنیتی
The_Exorcist
The_Exorcist
٩٥/١٢/٢٠
٠
٠
بقول برادران کوئن دیگه جایی برای پیرمردها نیست...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١٢/٢٠
٠
٠
آره والا... منم موافقم