رامین رضائیان و حاشیه‌های دنباله دار
داستان رضائیان و حواشی‌اش انگار حالا حالاها تمامی ندارد

رامین رضائیان و حاشیه‌های دنباله دار

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

«ما دنبال حاشیه نیستیم، این حاشیه‌س که دنبال ماست!» جمله‌ای که بیشتر فوتبالیست‌های پرحاشیه ایرانی برای توجیه حواشی بسیار زیادشان می‌گویند. اما فکر نمی‌کنم حواشی دارای قدرت فهم و انتخاب باشد و مثلا گاهی حاشیه‌ها جمع شوند و با خودشان بگویند: «خب آخر هفته دورهمی بذاریم و بریم سراغ فلان بازیکن!» نه، این خود بازیکن است که با برخی رفتارها با حاشیه‌ها دورهمی می‌گذارد، آن‌ها را جذب می‌کند و برای خودش مشکل ساز می‌شود.

پرسپولیس تیمی است که به واسطه داشتن هواداران بی‌شمارش همیشه در کانون توجهات بوده است و همین موضوع راه‌های حاشیه ساز شدن بازیکنانش را بیشتر می‌کند و همیشه یک بازیکن در این تیم از بقیه بازیکنان حواشی بیشتری دارد و بازیکن مورد نظر این روزها کسی نیست جز رامین رضائیان.

همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت، رضائیان جزو 5 بازیکن محبوب بین هواداران پرسپولیس بود و بازی‌های درخشانش جایگاهش را در ترکیب پرسپولیس و تیم ملی تثبیت کرده بود که فصل 94-95 لیگ برتر ایران تمام شد و خبری از رامین رضائیان نبود، تلفن‌های باشگاه و مربیان را جواب نمی‌داد که بالاخره خبرهای شگفت انگیزی از راه رسید و عکس‌های او در ترکیه و در حال امضای قرارداد با تیم ریزه‌اسپور ترکیه منتشر شد. ریزش چند صد هزار نفری دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام رامین رضائیان نشانه دلخوری شدید هواداران پرسپولیس از او بود. خروج از تیم و لژیونر شدن رضائیان دلیل دلخوری هواداران نبود، بلکه نحوه رفتن رضائیان دلیل دلخوری و به وجود آورنده حواشی بود، بازیکنان زیادی از پرسپولیس به باشگاه‌های خارجی رفته‌اند و گاهی محبوب‌تر شده‌اند. اما حرکت رامین به نوعی پشت کردن به باشگاه و مهم ندانستن هواداران تلقی می‌شد. البته رضائیان زود به اشتباهش پی برد و با فسخ قراردادش با تیم ترکیه‌ای دوباره به پرسپولیس برگشت.

البته چند هفته ابتدای فصل را از روی نیمکت ذخیره‌ها نظارگر بازی بود اما دوباره با صبر و حوصله توانست خودش را ثابت کند و با بازی‌های خوبش به ترکیب اصلی برگردد. اما مشخص بود وقتی که از ایران برای پیوستن به تیم ترکیه‌ای رفت، مهرش هم از دل برانکو بیرون رفت و دیگر هیچ رابطه دوستانه‌ای بین آن‌ها دیده نشد تا این‌که لیگ قهرمانان آسیا شروع شد و در تمرینات قبل از بازی دوم بود که موضوع درگیری رضائیان و علی علیپور پیش آمد و برانکو هر دو نفر را از تمرین و حضور در بازی بعدی منع کرد و هر دو بازیکن را به ایران فرستاد و در آخر علیپور بخشیده شد ولی تا همین لحظه که در حال نوشتن این یادداشت هستم خبری از بخشش رضائیان نیست  و شنیده‌ها حاکی از این است که حتی اگر بخشیده شود هم باز باید روی نیمکت ذخیره‌ها بنشیند.

داستان درگیری چه بود؟ یک تکل ساده در تمرینات و داد و بیدادهای بعدش؟ نخیر! ماجرا زمانی بالا گرفت که جناب رامین خان همان شب و با شنیدن تصمیم اخراجش توسط برانکو، داد و بیداد راه می‌اندازد که چرا فقط باید با من چنین برخوردهای انضباطی صورت بگیرد؟ او راست نمی‌گوید چون بازی دربی را به یاد داریم که هنگام تعویضش چگونه چسب دستش را باز می‌کرد و به زمین می‌کوبید. او خودش بدش نمی‌آید که هر از گاهی مقابل برانکو شاخ و شانه بکشد. شاید او تنها اسلحه کی‌روش در بین قرمزها باشد. 

یادتان نرود که رضائیان تنها کسی نبود که در سال‌های اخیر در پرسپولیس دچار حاشیه شده است و اگر او نگاهی به سرگذشت بقیه حاشیه‌سازان بیانداز می‌فهمد که حتی اگر بهترین بازیکن پرسپولیس و محبوب‌ترین بازیکن نزد هواداران باشد باز هم از این تیم کنار گذاشته خواهد شد، همان‌طور که پیام صادقیان، شیث رضایی، محمد عباس‌زاده و چند بازیکن دیگر پرسپولیس که هر کدام‌شان از بهترین‌های این تیم بودند از لیست  قرمزهای پایتخت خط خورند و حتی با ابراز پشیمانی، پادرمیانی و صدا زدن اسم‌شان توسط هواداران در ورزشگاه هم کار به جایی نبردند و هنوز افسوس از دست دادن جایگاه‌شان در پرسپولیس را می‌خورند.

«بعضی از بازیکنان پرسپولیس نمی‌دانند در چه تیمی بازی می‌کنند» این جمله را حسین ماهینی در صفحه شخصی‌اش نوشته بود و اهمیت جمله‌اش به خاطر حضور اجباری او در تیم ملوان برای سپری کردن خدمت سربازی و بازگشتش به پرسپولیس است. او خوب می‌داند، فرق بازی در یک تیم شهرستانی و یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های آسیا را.

برچسب ها
اخراج رامین رضائیان
پرسپولیس
حاشیه های پرسپولیس
دعوا رامین رضائیان و برانکو
درگیری علیپور و رضائیان
نظرات کاربران
کد امنیتی
علیرضا
علیرضا
٩٥/١٢/١٤
٨
٤
تیم محبوب آسیایی!!!! چند تا قهرمانی دارین تو آسیا؟؟ چند تا؟؟؟
mamzi
mamzi
٩٥/١٢/١٤
٢
٣
به کلیپ صحبت های پرویز مظلومی در مورد قهرمانی آسیا مراجعه کنید.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/١٥
٢
١
یادمه زمانی که طارمی و رضائیان قصد ریزه‌اسپور کرده بودن مطلبی نوشتین با این محتوا که پرسپولیس با بودو نبود هر بازیکنی، باز هم پرسپولیس میمونه، ولی به گمانم، خیلی ها تا خودشون چیزی رو که دارن از دست ندن، از دیگران عبرت نمی گیرن...
mamzi
mamzi
٩٥/١٢/١٥
٢
١
بله درسته، واقعا انگار بعضیا باید موقعیتشون رو از دست بدن تا بفهمن در چه جایگاه خوبی بودن..
naser_j
naser_j
٩٥/١٢/١٦
١
٠
بخشی از این حاشیه ها هم بر میگرده به رفتار ما هوادار ها که بدون توجه به جنبه یک بازیکن گندش میکنیم! از پرسپولیس امسال مثال میزنم بازیکن بی حاشیه ای مثل وحید امیری هیچ وقت به اون شدتی که رضاییان خطا کرده تشویق میشه تشویق نشده! خب این کار ها باعث میشه بازیکن یه قدرت کاذب و پشت خودش احساس کنه و بگه به خاطر هوادار هامم که شده میبخشنم
mamzi
mamzi
٩٥/١٢/١٧
٠
٠
کاملا با حرفت موافقم. بازیکن ها باید روی همین موارد هم کار کنن