احمقانه و مرگبارترین سلفی های دنیا
به خاطر یک مشت سلفی

احمقانه و مرگبارترین سلفی های دنیا

نویسنده : سینا واحدی

در نخستین ماه‌های سال میلادی جاری، تعداد مرگ‌های ناشی از انداختن عکس سلفی در مکان‌های نا امن و شرایط مخاطره آمیز از آمار کشته شدگان توسط کوسه، که در فصل بهار و تابستان معمولا زیاد است، پیشی گرفت.  بر اساس آمار رسمی بیش از 20 نفر در 2 سال گذشته جان خود را به علت گرفتن سلفی از دست داده‌اند و البته این تنها آمار کسانی است که خبرشان در سطح جهان پخش شده است. 

 

سلفی های مرگبار در ایران

سلفی های مرگبار در ایران

ساعت ۱۰:۲۳ دقیقه یک صبح سرد پاییزی، شهروندان با آتش نشانی اهواز تماس می‌گیرند که سریع بیایید چون یک خانمی حدوداً ۲۲ ساله می‌خواهد از بالای پل پنجم خودکشی کند.

آتش نشان‌ها بعد از رسیدن به محل گزارش شده به دختر جوان نزدیک می‌شوند تا او را از خودکشی منصرف کنند و در عین ناباوری متوجه می‌شوند، این دختر خانم برای تهیه عکس سلفی، بدون در نظر گرفتن احتمال سقوط در رودخانه، از نرده‌های محافظ پل عبور کرده تا عکس و فیلم سلفی بگیرد اما دچار مشکل شده! و سرانجام این دختر جوان به کمک آتش نشان‌ها از خطر نجات پیدا می‌کند.

 سلفی های مرگبار در ایران

اولین حادثه سلفی گرفتن در ایران زمانی اتفاق افتاد که 24 نفر از دانشجویان اردبیلی پس از پایان امتحانات دی ماه 93 تصمیم گرفتند برای خداحافظی به دریاچه شورابیل رفته و دسته جمعی روی دریاچه یخ زده چند عکس سلفی به یادگار بگیرند. غافل از این که ضخامت یخ دریاچه خیلی کم‌تر از آن چیزی که فکر می‌کردند بوده و فشار ناشی از وزن آن‌ها باعث شکسته شدن یخ دریاچه می‌شود و 18 نفر از آن‌ها به زیر آب می‌روند! اگر چه 16 نفر از دانشجویان در همان لحظات اولیه حادثه توسط مردم حاضر در محل از آب بیرون کشیده شدند اما متاسفانه 2 دختر دانشجو به علت آشنا نبودن با فنون شنا به اعماق دریاچه رفتند. نیروهای امداد بعد از سه ساعت تلاش موفق بیرون کشیدن دو دختر از عمق سه متری دریاچه شدند، ولی متاسفانه کار از کارگذشته بود و آب یخ دریاچه شورابیل در همان دقایق اولیه جان آن دو را گرفته بود. 

سلفی های مرگبار در ایران

یکی دیگر از سلفی‌های مرگبار ایرانی، هفدهم اردیبهشت 94 اتفاق افتاد. در این حادثه دختر 19 ساله که همراه مادرش در قالب یک تور گردشگری به ماکو سفر کرده بود در هنگام گرفتن عکس سلفی در لبه آبشار رودخانه «ساری سو» ناگهان زیر پایش خالی شد و به داخل رودخانه سقوط کرد. گروه آتش نشانی برای نجات دختر در محل حاضر شدند ولی گویا دخترک در همان لحظه سقوط جان خود را از دست داده بود و آتش نشان‌ها تنها توانستند پیکر بی جان او را از آب بیرون بکشند.

 

مرگبارترین سلفی های دنیا

مرگبارترین سلفی های دنیا

این دختر هفده ساله روس از یک پل هشت و نیم متری بالا رفت تا سلفی بگیرد و اما متاسفانه روی سیم‌های برق سقوط کرد و در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

مرگبارترین سلفی های دنیا

دختری ۱۸ ساله با نام «آنا اورسو» زمانی که قصد داشت برروی مترو از خود سلفی بگیرد بر اثر برق‌گرفتی جان خود را از دست داد. مونوپاد باعث مرگ دختر رومانیایی شد. «آنا اورسو» بعد از توقف مترو روی سقف یکی از واگن‌ها رفته و سعی می‌کند تا با مونوپاد خود سلفی بگیرد. در این هنگام به خاطر پایین بودن سیم‌های فشار قوی مترو، مونوپاد این دختر جوان با سیم‌ها برخورد کرده و باعث برق‌گرفتی او می‌شود. 

مرگبارترین سلفی های دنیا

در مسکو یک دختر 21 ساله وقتی به شوخی اسلحه پدرش را به سرش نشانه رفته بود تا سلفی بگیرد، گلوله‌ای شلیک شد و جانش را از دست داد.

مرگبارترین سلفی های دنیا

یکی از تلخ ترین سلفی های لیست ما متعلق به جیمز کرولت است که چند لحظه قبل از خورده شدن توسط کوسه ثبت شده است. آن هم در ماه عسل!

احمقانه ترین سلفی های جهان

در ماه ژوئیه گذشته هم یک شهروند آمریکایی برای گرفتن سلفی در پارک ملی «یلواستون» مقابل قفس گاومیش کوهان‌دار آمریکایی می‌ایستد که با ضربات متوالی شاخ‌های حیوان مواجه می‌شود و جانش را از دست می‌دهد.

 

احمقانه ترین سلفی های جهان

احمقانه ترین سلفی های جهان

احمقانه ترین سلفی های جهان

داستان سلفی همیشه به مرگ ختم نمی‌شود. فرانک ژارد کانادایی خیلی سعی کرد تا در نزدیکترین فاصله به قطار بایستد تا سلفی‌اش یکی از هیجان انگیزترین بک گراندهای ممکن را داشته باشد اما فکر یک جایی را نکرده بود. لوکوموتیو ران! لوکوموتیوران از روی قطار در حال حرکت با لگد توی صورت فرانک می‌زند! در کمال تعجب مغز فرانک روی زمین پخش نشد و حالا او با این ویدیو که 36 میلیون بار بازدید شده است بسیار معروف شده است.

احمقانه ترین سلفی های جهان

اگر هم احیانا زبانم لال عضو فیسبوک یا توئیتر باشید، می‌دانید که آن جا گروه‌های مختلفی وجود دارد که مخاطبان بسته به علایق خود می‌توانند به آن بپیوندند. برای مثال «المپیک سلفی‌ها» نام یکی از گروه‌های فیسبوک بود که در نهایت جان یک جوان 18 ساله به نام اسکار ریس را گرفت. در این گروه سلفی شخصی که بیشترین تعداد لایک را از آن خود کند برنده خواهد بود. برای همین اسکار در ژانویه 2015 تصمیم گرفت با یک سلفی عجیب نظر مخاطبان را به خود جلب کند. او در این سلفی با پوشیدن لباس باب اسفنجی توانست بیش از 200 لایک در گروه بگیرد که البته این تازه اول ماجرا بود، چرا که توجه مخاطبین باعث شد اسکار این بار برای گرفتن لایک بیشتر دست به احمقانه‌ترین کار ممکن بزند. اسکار قصد داشت این بار عکسی با عنوان «اسکار دیوانه» گرفته و با آپلود آن رکورد بیشترین لایک را در گروه بشکند. او برای این کار شبانه از رختخواب بیرون می‌آید و پس از اطمینان از خواب بودن اعضای خانواده به دستشویی می‌رود. از در دستشویی بالا می‌رود و از آن آویزان می‌شود! اما هنگامی که یکی از دستانش را برای گرفتن سلفی از در جدا کرد، ناگهان تعادلش به هم خورد و به زمین خورد. سرش هنگام سقوط با توالت فرنگی برخورد می‌کند و به شدت آسیب می‌بیند. اسکار در نهایت به دلیل خون ریزی شدید در همان شب جان می‌دهد ولی به جای لایک گرفتن در گروه، یک صفحه در فیسبوک با عنوان «یادبود احمق‌ترین سلفی گیر جهان» را از آن خود کرد.

احمقانه ترین سلفی های جهان

جالب است بدانید که " در کلورادو، آمریکا دو هفته پیش تعطیل شد. علت این حادثه این بود که شهروندان آمریکایی دست از سلفی گرفتن با خرس‌ها بر نمی‌دارند!

 

دفترچه آیین نامه سلفی!

چندین مورد مرگ در حین انداختن سلفی باعث شده تا مقامات روسیه درصدد تهیه دفترچه ایمنی مصور برای اطلاع رسانی خطرات سلفی در مکان‌های خطرناک برآیند.

سخنگوی دولت روسیه، در خصوص این اقدام عجیب گفته: این دفترچه به شهروندان ما کمک می‌کند تا سلفی امن‌تری بگیرند. هیچ کس دوست ندارد یک سلفی آخرین عکس زندگی‌اش باشد. در این کشور، حوادث مرگبار سلفی چنان زیاد شده که دولت تابلوهای هشدار در بیشتر مکان‌ها نصب و برای آگاهی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان برنامه و بروشورهایی تهیه کرده است. برخی مضامین تابلوها این گونه است: خطر برق گرفتگی روی ریل قطار هنگام سلفی گرفتن؛ خطر سلفی با اسلحه، خطر سلفی روی دکل برق، خطر سلفی در قایق به دلیل سخت بودن حفظ تعادل، خطر سلفی با حیوانات، خطر سلفی در ارتفاعات مانند سقف خانه و صخره‌ها.

برچسب ها
سلفی مرگبار
سلفی های احمقانه
مرگ بر اثر سلفی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
آلاء
آلاء
٩٥/٠٨/٠٤
٢
٠
ای بابا... هی من میخوام گیر ندم هی شما سوتی میدین!
لیلی
لیلی
٩٥/٠٨/٠٦
١
٠
چیه؟
آلاء
آلاء
٩٥/٠٨/٠٦
١
١
اون قسمتی که یک مکانی در کلورادو آمریکا تعطیل شده اشاره نشده چه مکانی.....
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٠
دستتون درد نکنه که گفتین!
Miss_shaqayeq
Miss_shaqayeq
٩٥/٠٨/٠٤
٤
٢
خیلی جالب بود.روحمم ازین چیزا خبر نداشت!!
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٢
ما نگران جسمیم بیشتر تا روح!
N_PAHLAVAN
N_PAHLAVAN
٩٥/٠٨/٠٥
٤
١
چع مطلب خوب و جالبی... چطور یه نفر تااین حد میتونه احمق باشه اخه.. البته بعضیاشونم واقعا بدشانس بودن!!! بیشتر از همه دلم برا دو دختر دانشجو سوخت که غرق شدن :( به هرحال ممناااااااااااانم :)
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٣
ما برای همه دلمان سوخت، اما خب چیزی نمی شود گفت...
m_sistani
m_sistani
٩٥/٠٨/٠٥
١
٣
خوش به حال خودم ، از عکس گرفتن خوشم نمیاد به خصوص نوع سلفیش
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٣
٤
حالا عکس رو که بگیرید، ولی سلفی نه! البته اونم بد نیستا خیلی...
محمدصنعتیـ
محمدصنعتیـ
٩٥/٠٨/٠٥
٤
٣
رفیقم که الان کنارم نشسته بود گفت : بقیه رو نمدونم ولی آنا اورسو حیف شد ....خخخخ/// ولی انصافا حماقته :| چ کاریه خب...
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٣
چه کاریه خب!
f.farzad
f.farzad
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٣
سلفی گرفتن..آخه به چه قیمت؟به قیمت از دست دادن جونشون؟ ...سلفی با کوسه؟ خررررررررس؟!؟؟؟!؟؟ خیلی وحشتناک بودن😲😲
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٢
خیلیییی...
لیلی
لیلی
٩٥/٠٨/٠٦
١
٢
عجب طبیعت بی رحمی..عجب از غافلان
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٠٦
٢
٢
بیشتر عجب از غافلان...