وزیری برای تمام فصول / طنز
طنزی درباره استعفای ناگهانی سه وزیر دولت تدبیر و امید

وزیری برای تمام فصول / طنز

نویسنده : محمدعلی محمدپور

خب همان طور که می‌دانید در چند روز اخیر بحث استعفای کاملا خودجوش سه وزیر و انتخاب جایگزین مناسب برای آن‌ها حسابی داغ بوده است. از آن‌جایی که جناب حسام‌الدین آشنا معاون محترم ریاست جمهوری از عموم مردم خواستند برای تصدی سه وزارتخانه افرادی را پیشنهاد کنند، ما هم تصمیم گرفتیم وزرایی برای تمام فصول در آستانه فصلی سرد پیشنهاد بدهیم بلکه مقبول افتد. با این توضیح که تا این لحظه ظاهرا افرادی برای تصدی این وزراتخانه‌ها به مجلس پیشنهاد شده‌اند اما از آنجایی که ممکن است توسط مجلس رای اعتماد نگیرند یا هنوز قرار بر تغییر دقیقه نود و یکی باشد و از طرفی ما به دنبال بستن یک نیمکت ذخیره‌‌ی قوی برای کابینه هستیم، گزینه‌هایمان را به شرح زیر پیشنهاد می‌دهیم.

 

وزارت ارشاد

ما ضمن تشکر و تقدیر از کوتاه آمدن‌ها و عقب کشیدن‌های جناب علی جنتی، برای تصدی وزارت ارشاد افراد زیر را پیشنهاد می‌کنیم.

شهرام ناظری: برای این‌که کنسرت‌های لغو شده‌اش را از دلش در بیاوریم، ضمنا ایشان به علت داشتن سبیل مناسب می‌تواند باعث عقب رانده شدن کنسرت لغوکن‌ها از مواضع‌شان شود.

یغما گلرویی: ایشان خیلی خوب شعر می‌گوید. در نزد جوانان اینستاگرام محبوبیت قابل قبولی دارد و ضمنا می‌تواند در امر شو آف با وزارت محترم بهداشت رقابت گرمی داشته باشد و به کانون کابینه گرمایی دو چندان ببخشد.

مهران رجبی: ایشان خیلی خوب همه جا حضور دارد. همزمان در همه‌ی کانال‌های تلویزیون، رو پرده‌های سینما، کنسرت‌ها، رو جلد مجلات، رو درخت، رو پر پرنده، رو ابرا ... می‌تواند حضور فعال داشته باشد و بر کار وزارتخانه‌اش نظارت کند.

نادر قاضی‌پور: ایشان را هم جزو گزینه‌های پیشنهادی قرار دادیم چون فکر کردیم شاید برای جلوگیری از لغو کنسرت‌ها توان فیزیکی‌اش به کار بیاید.

 

وزارت ورزش و جوانان:

محمد مایلی‌کهن: ایشان خیلی خوب راجع به همه چیز اظهار نظر می‌کند. معلوم است کسی که حساب جوجه و کوبیده و نوشابه‌ی سرمربی تیم ملی را دارد می‌تواند به خوبی مو را از ماست بکشد بیرون و به وقتش هم به حال اوضاعش گریه کند بگوید من این وزارت ورزش رو نمی‌‌خوام!

سعید عبدولی: به این دلیل که ایشان بسیار پرانرژی و جوان است. همچنین فنون سر زیر بغل و زیرگیری را خیلی خوب اجرا می‌کند. از همه مهم‌تر اینکه خود تجربه المپیک دارد. (ولی احساس می‌کنم هنوز ته ذهن‌تان دنبال دلیل دیگری هستید، لطفا فکر بد نکنید!)

نادر قاضی‌پور: خب از آنجایی که ایشان خود بوکسور قابلی است به نظر می‌رسد به درد این وزارتخانه هم بخورد.

 

وزارت آموزش و پرورش

معلم پرورشی‌ها: کلا ما در دوران تحصیل‌مان هر وقت معلم نداشتیم معلم پرورشی‌مان حی و حاضر می‌آمد وقت کلاس را پر می‌کرد. حالا که این وزارتخانه خالی مانده، می‌شود یک معلم پرورشی تا موقعی که دولت بعدی بیاید گذاشت سر این وزارتخانه.

مجید جلالی: با تغییرات فراوان سیستم آموزشی از 5-3-4 به 6-3-3 و 7-3-2 به نظر می‌رسد بیش از هر چیز به یک مربی و آنالیزور قدرتمند برای چینش سیستم مورد نظر داریم که چه کسی بهتر از مجید کامپیوتر خودمان.

نادر قاضی‌پور: شاید بگویید ایشان به درد هر وزارتخانه‌ای بخورد به درد آموزش و پرورش نمی‌‌خورد. اما باز هم اشتباه می‌کنید. توان فیزیکی‌اش اینجا هم می‌تواند به کار بیاید. شما یادتان نمی‌آید زمان تحصیل ما کلا سیستم آموزشی بر مبنای کتک‌کاری بود و اتفاقا خیلی هم موفق بود و این همه دکتر و مهندس تحویل جامعه داد. قطعا حضور ایشان در راس این وزارتخانه و پیاده کردن دوباره سیستم آموزشی و پرورشی با چاشنی برخورد فیزیکی می‌تواند به کمک این نهاد حساس کشور بیاید.

برچسب ها
یادداشت طنز
استعفای وزاری دولت
جایگزین وزیر فرهنگ و ارشاد
جایگزین وزیر آموزش و پرورش
جایگزین وزیر ورزش
نظرات کاربران
کد امنیتی
ساده
ساده
٩٥/٠٨/٠٤
١
٠
با معلم پرورشی موافقم خخخخ
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٨/٠٤
٠
٠
البته کاملا کاملا هم خودجوش نبوده!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
بله متوجه هستم.
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٨/٠٤
٠
٠
من که اصلا قهرم با شوما :|
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٨/٠٤
٠
٠
ولی دلم نیومد که نگم خیلی باحال بودش خخخ
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
ممنون
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
سیستم آموزشی بر مبنای کتک‌کاری :)) خیلی هم خوب .
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/٠٥
١
٠
ارادت :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
رو درخت، رو پر پرنده، رو ابرا ...
سعیدی
سعیدی
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
بنده فکر می کنم این همه توهین به جناب آقای قاضی پور، نماینده انقلابی محترم و جانباز جنگ تحمیلی کاملا برنامه ریز شده است و متأسفانه حتی رسانه های ارزشی هم در این کار پیشرو هستند.
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
بنده به عنوان نویسنده این مطلب از هر گونه ارزشی بودن بَرائت می جویم. درست حدس زدید بنده هر روز برنامه های مختلفی برای ایشان می ریزم منتهی ایشان معمولا با نثار یک مشت توی صورت این و آن خرابش می کند. :|
محمد
محمد
٩٥/٠٨/٠٥
١
٠
مرسی از مطلب خوبت محمد علی ... :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/٠٥
٠
٠
لطف داری :)
m_sistani
m_sistani
٩٥/٠٨/٠٦
٠
٠
به طور خودجوش مجبور به استعفاء شدند...! خخخ
٩٥/٠٨/٠٨
٠
٠
چرا منو ننوشتین؟؟منم قابلم ها خخخ
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/٠٨/١١
٠
٠
انشالا دولت آینده :)