تعبیر خواب کارگری
طنزی درباره حقوق کارگری و هزینه های زندگی

تعبیر خواب کارگری

نویسنده : ناصر جوادی

به دنبال انتشار آماری مبنی بر این‌که «میزان هزینه‌های زندگی سه برابر حقوق کارگران است» به این نتیجه رسیدیم که با توجه به این شرایط و وضعیت، یک کارگر در حالت عادی باید خواب رفاه، خوشبختی، صاحبخانه شدن، دوبار در هفته ماهی خوردن و خیلی از چیزهای دیگر را ببیند، برای همین یک بار دیگر به سراغ کتاب ارزشمند «توهمات الچرتیه» نوشته خواب گزار اعظم ابن سیریش رفتیم تا از کم و کیف خواب‌های کارگری مطلع شویم، اما همین که کتاب مذکور را گشودیم، داد مرحوم ابن سیریش در آمد که: «ای کاهل آخر در این اوضاع و احوال که دستمزد سالانه یک کارگر 9 میلیون  744 هزار تومان است و هزینه زندگی یک خانوار شهری 26 ملیون و 751 هزار تومان دیگر آن کارگر بیچاره خواب هم دارد که ما بخواهیم تعبیرش کنیم؟!»

کمی این سخن خواب گزار اعظم را سبک، سنگین و ایضا بالا، پایین کردیم،  بعد گفتیم: ابن سیریشا فرمایش شما متین ولی این جماعت کارگر با این میزان دستمزد، در عالم بیداری که توان زندگی برابر با سایر اقشار را نخواهند داشت، شما بزرگواری کرده و کاری کنید که حداقل در عالم خواب مظلوم واقع نشوند!

ابن سیریش تحت تاثیر قرار گرفت و خودکار بیکش را از جیب در آورد و در لحظه فصلی تحت عنوان تعبیر خواب‌های طبقه کارگر به کتاب توهمات الچرتیه افزود که در ادامه تعدادی از این خواب‌ها و تعابیرشان را مشاهده خواهید کرد:

* اگر کارگر در خواب ببیند که کار فرما دوسیب (منظور دو عدد میوه سیب است!) را نزد او می‌آورد و یکی از آن‌ها را به او می‌دهد و می‌گوید که دیگری را در یخچال برایش نگه داری خواهد کرد اما بعد در خفا آن سیب را خودش می‌خورد، تعبیر این خواب این است که کار فرما سر کارگر را کلاه گذاشته و حق بیمه او را واریز نمی‌کند!

* اگر کارگر در خواب ببیند که مردی دوسیب (منظور دو عدد میوه سیب است!) را در نایلونی گذاشته و به دست او می‌دهد، خواب روشن و واضحی است و بدون تعبیر پیداست که قدرت خرید کارگر پایین است و بیشتر از این توان خرید میوه را ندارد!

* اگر فرد کارگر در خواب ببیند که دوسیب (ای بابا مگه قرار نبود قلیان‌ها را گلدان کنیم؟! پس از این فکرهای منفی بیایین بیرون دیگه!) بر روی درختی است و او هر چه تلاش می‌کند تا از تنه درخت بالا برود و آن‌ها را بچیند ناکام می‌ماند، در حقیقت آن دو سیب مسکن و ماشین هستند که کارگر بیچاره هر چه غناعت و پس انداز می‌کند باز موفق به خریدن‌شان نمی‌شود!

* اگر کارگر در خواب صدای نماینده‌های مجلس را شنید که سر افزایش حداقل حقوق کارگران بحث و گفتگو می‌کنند، بدین معناست که باز هم پای تلوزیون از فرت خستگی خوابش برده از آن‌جایی که با این سی، چهل هزار تومن افزایش حقوق دردی از او دوا نمی‌شود، بهتر است تلوزیون را خاموش کرده و برود سر جای خودش بخوابد! 

* اگر فرد کارگر در خواب دید که شاد و خوشحال در میان ابرهای نرم قلت می‌زند که یکهو صدای گوش خراش آرامشش را بر هم می‌زند، یعنی که صبح شده و صدای آلارم گوشی‌ش در آمده، بهتر است بر نیروی گرانشی پتو غلبه کند و برای شروع یک روز کاری دیگر آماده شود!

برچسب ها
حقوق کارگر
خط فقر
هزینه سالانه زندگی
هزینه زندگی شهری
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٩
٠
٠
ینی اگر پرانتز سوم نبود من هنوز داشتم فکر میکردم چرا همش دارین توی پرانتزا منظورتون رو از دو سیب اعلام میکنین :)) نه میلیون و هفتصد! خیلی ها همینم براشون رویاس
پربازدیدتریـــن ها
پروفایل مکانی برای تبادل احساسات و افکارمان نیست

آداب انتخاب عکس پروفایل

٩٦/١٠/٢٦
شبکه دانایی، شبکه تنهایی!

چرا از شبکه چهار استقبال نمی شود؟

٩٦/١٠/٢٤
معرفی چند نمایش نامه خواندنی

از خیانت تا خرده جنایت

٩٦/١٠/٢٣
وقتی ستاره های تلویزیونی نیامده افول می کنند

چشمک بزن ستاره!

٩٦/١٠/٢٤
با اصول فیلم دیدن آشنا شوید

چطور حرفه ای فیلم ببینیم؟

٩٦/١٠/٢٥
دلم دریاست اما از تماشای تو می گیرد

مرثیه ای بر هفت روز انتظار

٩٦/١٠/٢٥
سفر به دنیای داستان های مصور

از داستان های مصور چه می دانید؟

٩٦/١٠/٢٦
اگر وقت کتاب خواندن ندارید؛ اینجا را بخوانید!

بسته پیشنهادی کتاب برای روزهای پرمشغله

٩٦/١٠/٢٧
حمل برخود ستایی نباشه...

پیشنهاد کاری از بیز و بادران

٩٦/١٠/٢٣
رونمایی از پشت صحنه صدا و سیما

ما خیلی خوبیم!

٩٦/١٠/٢٨
معرفی اپلیکیشن حرفه ای طبخ غذا

با Runtasty غذاهای خوشمزه درست کنید

٩٦/١٠/٢٨
پخش مجدد تکراری ترین سریال ایران

#اهواز_هوا_ندارد

٩٦/١٠/٣٠
راه‌کارهای زهرا عباسی؛ درمانگر روابط جنسی

با نیازهای جنسی‌ چه کنیم؟

٩٦/١٠/٣٠