چطور ویدئوهای لایو اینستاگرام را دانلود کنیم؟
معرفی اپلیکیشن های ذخیره کننده live Instagram

چطور ویدئوهای لایو اینستاگرام را دانلود کنیم؟

نویسنده : محمد اخلاقی

با فعال شدن امکان ارسال ویئوی لایو یا زنده برای مخاطبان ایرانی، بازار این گونه ویدئوها بسیار داغ شده است. از سلبریتی‌ها گرفته تا بازیکنان فوتبال همگی حداقل برای یک بار هم که شده سعی کرده‌اند یک ویدئو لایو بگیرند و با مخاطبان‌شان چهره به چهره صحبت کنند. این‌طور ویدئوها بسیار جذاب هستند، مخصوصا که مثل ویدئوهای از قبل ضبط شده مصنوعی نیستند و اتفاقات در همان لحظه رخ می‌دهد. تنها مشکل، عدم امکان ذخیره‌سازی این ویدئوهاست، بسیاری از کاربران علاقه دارند لایو ویدئو خودشان و یا دیگران را ضبط کنند تا بتوانند دوباره آن را تماشا کنند. در ادامه تصمیم داریم راهکارهای ذخیره سازی این ویدئوها را آموزش بدهیم.

اینستاگرام تا الان امکان ذخیره کردن ویدئوهای لایو را فراهم نکرده است. بنابراین برای ذخیره کردن این ویدئوها می‌بایست از برنامه‌های جانبی استفاده کنیم؛ برنامه‌هایی که هم تصویر گوشی و هم صدای داخلی در حال پخش را در کنار آن ذخیره کنند. (بسیاری از ضبط کننده‌های ویدئو، تنها امکان ضبط صدا از میکروفون گوشی را دارند و برای صدای داخلی فکری نکرده‌اند.) متأسفانه در iOS امکان ضبط مستقیم تصویر از داخل موبایل وجود ندارد. کاربران گوشی‌های آیفون برای ضبط تصویر باید گوشی خود را به مک بوک متصل کنند.

اما در سیستم عامل اندروید، برای این منظور می‌توان از اپلیکیشن‌های مفیدی استفاده کرد. اگر نسخه اندرویدتان ۴.۴ یا پایین‌تر است برای استفاده از اپلیکیشن‌های Screen Recorder که سالم و بدون ایراد کار کنند، به دسترسی روت نیاز خواهید داشت. اما در صورتی که از نسخه ۵ یا بالاتر اندروید استفاده می‌کنید، اپلیکیشن هایی وجود دارند که بدون نیاز به دسترسی روت می‌توانند از صفحه ‌نمایش اندروید شما فیلم ‌برداری کنند. برای اندروید 4.4 و پایین‌تر می‌توان از اپلیکیشن SCR Pro (نیازمند روت) استفاده کرد. همچنین برای اندروید 5 و بالاتر اپلیکیشن AZ Screen Recorder  (بدون نیاز به روت) مناسب است.

روال استفاده از هر دو نرم افزار مشابه است. پس از نصب در قسمت تنظیمات می‌توانید کیفیت ضبط تصویر و ورودی صدا را مشخص کنید. تنظیماتی مثل Bit rate تصویر نیز قابل تغییر هستند. با اجرای نرم افزار، یک نوار شناور روی صفحه ایجاد می‌شود که دکمه ضبط تصویر روی آن وجود دارد. با فشردن دکمه ضبط تصویر با توجه به تنظیمات انجام شده شروع خواهد شد و برای پایان کار می‌بایست نوتیفیکیشن بار را پایین کشیده و دکمه استاپ را بزنید. ویدئوهای ذخیره شده امکان ویرایش هم دارند. با مشاهده ویدئوی زیر با محیط نرم افزار بیشتر آشنا خواهید شد.

لینک دانلود اپلیکیشن SCR Pro (نیازمند روت) برای اندروید 4.4 و پایین‌تر :

 http://www.scr-screen-recorder.com/downloads/scr-screen-recorder-pro-1.0.5.apk

لینک دانلود اپلیکیشن AZ Screen Recorder  (بدون نیاز به روت) برای اندروید 5 و بالاتر:

 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free&hl=en

برچسب ها
live Instagram
لایو اینستاگرام
ذخیره ویدئو در لایو اینستاگرام
معرفی اپلیکیشن جانبی اینستاگرام
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
بایرام
بایرام
٩٥/١٢/٠٥
١
٠
ممنونم، عالی بود
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١٢/٠٨
٠
٠
خواهش می کنم، موفق باشید