استارت قهرمانان!
جدال تیم های ایرانی با دیگر تیم های لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد

استارت قهرمانان!

نویسنده : محمد ناصر حق خواه

رقابت‌هاى دور گروهى ليگ قهرمانان آسيا از امروز و با بازى دو نماينده آبى پوش كشورمان آغاز شد؛ تعداد نمايندگان ايران بعد از پيروزى استقلال برابر السد قطر و راهيابى اين تيم به گروه A رقابت‌ها به ٤ تيم افزايش يافت و حالا ليگ قهرمانان براى ايرانى‌ها بيش از پيش مهم شده است.

 استقلال تهران، استقلال خوزستان، ذوب آهن اصفهان و پرسپوليس تهران كه به ترتيب در گروه‌هاى A تا D رقابت‌ها قرار دارند، امروز و فردا اولين بازى‌هاى‌شان را در ليگ قهرمانان برگزار مى‌كنند و به همين دليل، مناسب ديديم كه چشم اندازى كلى از گروه‌هايى كه نمايندگان كشورمان در آن حضور دارند و چالش‌‌ها و فرصت‌هاى پيش روى آن‌ها ارايه کنیم.

 

گروه A، اسقلال ايران / بد بُوَد، گر محك تجربه آيد به ميان!

هم‌گروهى‌هاى استقلال: الاهلى امارات/ التعاون عربستان/ لوكومتيو تاشكند

مهم ترين رقيب: به رغم حضور دو نماينده از عربستان و ازبكستان، به نظر مى‌رسد الاهلى امارات كه شرايط مالى بهتر و بازيكنان تاثيرگذار بيشترى در اختيار دارد؛ مهم‌ترين رقيب استقلال به شمار مى‌آيد. الاهلى هم اكنون تيم دوم ليگ امارات است.

بزرگترين چالش: استقلال بعد از نوسانات فراوان و با گذر از مشكلات اول فصل با تيمى جوان و پرانگيزه پا به اين رقابت‌ها مى‌گذارد؛ اما اين موضوع مى‌تواند پاشنه آشيل اين تيم هم باشد؛ زيرا تجربه حضور در بازى‌هاى بين المللى، چيزى است كه با شور جوانى قابل جبران نيست و مى‌تواند در كوران لحظات حساس، استقلال را دچار مشكل كند. منصوریان با نفت تهران، تجربه گرفتاری در این تله را دارد.

برگ برنده: استقلال نسبت به ساير تيم‌هاى ايرانى گروه آسان‌ترى دارد و چنين به نظر مى‌رسد اگر جوانان استقلال با هدايت على منصوريان كه سابقه مربى‌گرى در ليگ قهرمانان را داراست، بتوانند بازى هميشگى خود را ارايه دهند، امكان حضور در مراحل بالاتر را دارند.

 

 

گروه B، استقلال خوزستان/ جنگ نابرابر!

هم‌گروهم‌هاى استقلال خوزستان: الجزيره امارات/ الفتح عربستان/ لخوياى قطر

مهم ترين رقيب: قطرى‌ها، سال‌هاست كه با صرف بودجه‌هاى ميلياردى و به خدمت گرفتن بازيكنان خارجى و گاه تغيير تابعيت آنان، سعى در جبران كمبود نيروى انسانى را دارند و مى‌توان گفت تا حدى در اين زمينه موفق بوده‌اند؛ لخويا هم جز همين تيم‌هاى قطرى است كه چند سالى است به عنوان نماينده قطر و با خرج‌هاى هنگفت، اعتبار و قدرتى براى خود دست و پا كرده و به نظر مى‌رسد در اين گروه رقيب مهمى براى استقلال خوزستان باشد.

بزرگترين چالش: بازى در اين گروه براى نماينده كشورمان يك جنگ نابرابر است! تيمى كه از فرط بى‌پولى ستاره‌هايش را غر مى‌زنند و باقي بازيكنانش از روى تعصب پاى تيم‌شان مانده‌اند و از آن گذشته در بدترين شرايط جوى ممكن، چنان كه شاهد هستيم، به حيات ادامه مى‌دهد؛ باید در برابر غول‌هاى نفتى و ثروتمند و پرمهره عرب قرار گيرد و بدون شك روزهاى سختى خواهد داشت.

برگ برنده: استقلال خوزستان با وجود همه اين مشكلات، تيمى دارد كه بدون شك مهره‌هايش از وفادارترين و پر عِرق‌ترين بازيكنان ايران‌اند. بازيكنانى مثل بيت سعيد در نوك خط حمله كه با ٨ گل و ٤ پاس گل در ليگ، جز بهترين‌ها هستند، مهدى مومنى كه سلطان پاس گل و پنالتى گرفتن از رقيبان است و آرش افشين كه تازه به اين تيم اضافه شده‌اند؛ مى توانند دل طرفداران اين تيم را قرص كنند و برد امروز خوزستانی‌ها مقابل الفتح عربستان نوید بخش همین موضوع است.

 

گروه C، ذوب آهن/ شروع بد موقع!

هم گروهى‌هاى ذوب آهن اصفهان: الاهلى عربستان/ العين امارات/ تاسكند ازبكستان

مهم‌ترين رقيب: الاهلى و العين هر دو تيم‌هاى مهم و قدرتمندى هستند كه سابقه طولانى حضور در ليگ قهرمانان آسيا را هم دارند و بدون شك ذوبى‌ها هم اين را فهميده‌اند؛ اما اگر فقط و فقط يك دليل براى انتخاب يك تيم از بين اين دو داشته باشيم؛ با توجه به حضور ستاره مهم و تاثير گذار اماراتى، يعنى محمد عبدالرحمن كه براى ايرانى‌ها هم نام آشنايى دارد، العين را مهم‌ترين رقيب اين تيم مى‌توان دانست.

بزرگترين چالش: شروع ليگ قهرمانان، در بدترين شرايط تاكتيكى و روحى ذوب آهن است؛ اصفهانى‌ها كه بعد از كنار رفتن گل محمدى از سرمربيگرى اين تيم و با كمك كادر فنى جديدشان نتايج خيره كننده‌اى را كسب كرده بودند؛ چند هفته‌اى است كه با افت شديد و باخت‌هاى پشت سر هم اصلا شرايط مناسبى براى استارت مناسب در ليگ قهرمانان را ندارند.

برگ برنده: ميتوان گفت بين تيم‌هاى ايرانى حاضر در ليگ قهرمانان، ذوب آهن از همه بيشتر تجربه حضور مداوم در ليگ قهرمانان را دارد؛ تيمى كه در عين استفاده از كادر فنى و بازيكنان جوان، از لحاظ چارچوب مديريتى و تجربه باشگاهى تيمى با تجربه است كه تقريبا همه مهره‌هاى اصلى تاثيرگذار آن سابقه حضور در ليگ قهرمانان را دارند.

 

گروه D، پرسپوليس/ يك گروه مرگ واقعى!

هم گروهى‌هاى پرسپوليس: الريان قطر/ الهلال عربستان/ الوحده امارات

مهم‌ترين رقيب: تيمى كه با جت اختصاصى به كشور محل برگزارى مسابقه مى‌رود، تيمى كه همه صندلى‌هاى ورزشگاه را پيش خريد مى‌كند، تيمى كه بهترين تيم عربستانى است و یكى از اصلى‌ترين شانس‌هاى صعود به مراحل بالاتر است؛ يعنى الهلال عربستان كه در اولين بازى هم رو به روى پرسپوليس قرار مى‌گيرد؛ به نظر سخت‌ترين رقيب پرسپوليس است.

بزرگترين چالش: گروه پرسپوليس در بين گروه بندى تيم‌هاى جنوب غرب آسيا، بدون ترديد لايق عنوان گروه مرگ است؛ گروهى كه با حضور سه تيم عرب، كه در كشورهاى خودشان از جايگاه خوبى برخوردارند و با ايجاد حاشيه‌هاى هميشگى مى‌توانند براى پرسپوليس دردسرساز شوند. جالب است بدانيد كه هر ٣ بازى ابتدايى پرسپوليس، خارج از خانه است.

برگ برنده: پرسپوليس ٢٠١٧، بدون شك بهترين پرسپوليس يك دهه اخير است؛ تيمى كه در همه خطوط قوى است و كادر فنى با تجربه‌اى هم آن را هدايت مى‌كند؛ از آن مهم‌تر، مشكلات مالى كه هميشه گريبان گير پرسپوليس و ساير تيم‌هاى ايرانى بوده امسال پرسپوليس را آزار نمى‌دهد و بهانه‌اى براى خوب ظاهر نشدن به آن‌ها نمى‌دهد.

برچسب ها
لیگ قهرمانان آسیا
نمایندگان ایران در آسیا
پرسپولیس
استقلال
ذوب آهن
استقلال خوزستان
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
(بانوی غم)A_B
(بانوی غم)A_B
٩٥/١٢/٠٣
١
٠
من شوتم بلدنسیتم:) اظهار نظر درباره فوتبال در حد من نیس:)