علی ضیا شعبده باز می‌شود!
درباره لوس بازی‌ها و حواشی که انگار همراه همیشگی علی ضیا شده‌اند

علی ضیا شعبده باز می‌شود!

نویسنده : الهام حبشی

این روزها طوری شده است، که تا نام علی ضیا به گوشم می‌خورد، انتظار دارم که یک خبر غیر معمول و حاشیه ساز دیگر از او بشنوم. علی ضیا این روزها به خاطر حرف‌های نسنجیده و شوخی‌های بی مزه‌اش، اخطار دریافت کرده است! ماجرا از این قرار بوده که چند روز پیش، در برنامه‌ی زنده‌ی تلویزیونی «فرمول یک»، علی ضیا با تکرار این جمله که می‌خواهد شعبده بازی و نخی را غیب کند، عجی مجی گویان، لیوان آب را روی صورت همکارش می‌پاشد. ضیا که تصور می‌کرده حرکت غیر منتظره و فانی انجام داده است، مورد انتقاد مخاطبین قرار گرفت.

 

علی ضیا و توهین‌های زنجیره‌ای

اولین دفعه که متوجه حرکات ناشایست علی ضیا شدم، قطع کردن صحبت‌های رامبد جوان و محمدرضا هدایتی در برنامه‌ی «بعضی‌ها» بود. علی ضیا حتی هنگامی که هدایتی با بغض در مورد سیستان صحبت می‌کرد، چندین دفعه سعی کرد، به بهانه‌ی پخش نماهنگ حرف او را قطع کند. علی ضیا با این‌که سال‌ها در مجری‌گری تجربه کسب کرده اما هنوز نمی‌تواند وسط حرف دیگران نپرد. همچنین این مجری تلویزیونی که قبلا لابی بازی را بخشی از کار حرفه‌ای خودش اعلام کرده بود، در برنامه‌ی «امشب»، قشر خبرنگار را مورد عنایت قرار داد و گفت: «هر کس از مادرش قهر می‌کند، خبرنگار می‌شود». هر چند که به نظر می‌رسد ضیا بدون قصد و منظور حرف‌ می‌زند و نیت بدی از جمله‌هایی که به کار می‌برد ندارد، اما توهین به هر شکل و لحنی، آن هم مقابل چشم مردم، توهین است.

 

علی ضیا یک ضد طرفدار

علی ضیا اجرای برنامه‌های متعددی را در رادیو به عهده داشته است، اما اولین بار سال 88 با برنامه‌ی «گزینه‌ی جوان» دیده شد. او سمت‌ها و کارهای دیگری مثل مدیریت بازرگانی چند شرکت، دبیر اجرایی همایش‌، نویسندگی برای رادیو و بازی در دو نقش کوتاه را تجربه کرده است. «نیم روز» و «بعضی‌ها» دیگر برنامه‌هایی بودند که با وجود محبوبیت، توان رقابت با برنامه‌های قوی را نداشتند. برنامه‌ی «امشب» یکی از همین برنامه‌هایی بود که شبکه یک آن را به عنوان ویژه برنامه‌ی ماه رمضان در نظر داشت، اما این برنامه که توان رقابت با «ماه عسل» را نداشت، به یک پروژه‌ی شکست خورده تبدیل و کنسل شد. علاوه بر این علی ضیا طرفداری خود نسبت به تیم محبوبش را، در چندین برنامه با لحنی ناخوشایند و توهین آمیز به تیم مقابل اعلام کرد و که اصلا در شان یک مجری با تجربه نبود. او که انگار طرفدار پرسپولیس بودن را، بر محبوبیت خودش و حتی احترام طرفدارانش ترجیح می‌دهد؛ پا را فراتر گذاشت و ظاهر سرمربی استقلال (کلاه گیس پرویز مظلومی) را به سخره گرفت، هر چند که علی ضیا از پرویز مظلومی عذرخواهی کرد اما باز هم پای کل کل استقلال و پرسپولیس را در برنامه‌هایش باز کرد و مخاطبین آبی‌اش را از دست داد.

 

آن روی دیگر علی ضیا

اما علی ضیا این مجری حاشیه ساز و به قول مهران مدیری «لوس» واقعا کیست؟

شاید ندانید و شاید به قیافه‌اش نیاید، اما علی ضیا، این مجری دکور خراب کن و سر به هوا در دوران تحصیل از برگزیدگان خوارزمی بوده و اختراع هم به ثبت رسانده است. علی ضیا کار رسانه‌ای را با نویسندگی برای رادیو جوان شروع کرد، آیتم‌های طنز می‌نوشت و  با گویش شیرین کاشانی، آن‌ها را اجرا می‌کرد. او خودش را نمی‌گیرد و با مخاطبینش راحت است، حتی یک بار گفت عادت به نوشیدن چای تیره، باعث کم عقلی‌اش شده است. نوشته‌هایش را اگر خوانده باشید، می‌دانید دست به قلم بسیار خوبی هم دارد، راحت حرف می‌زند و راحت رفتار می‌کند و بزرگترین مشکلش همین است که زیاد فراموش می‌کند، آنتن زنده جای خوبی برای سریع پسر خاله شدن نیست.

برچسب ها
علی ضیا
شوخی علی ضیا
غیب کردن نخ
مهران مدیری
محمدرضا هدایتی
رامبد جوان
نظرات کاربران
کد امنیتی
P-sadeghzadeh
P-sadeghzadeh
٩٥/١٢/٠١
١
٣
گرچه لوس بازی هاش گاهی اوقات خیلی بیش از حد میشه. اما به نظر من همین خودمونی و راحت بودنش و ساختارشکنی هایی که گاهی انجام میده، باعث شده اجراش شبیه به کس دیگه ای نباشه و منحصر به فرد خودشه.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠١
١
٣
خیلی ها میگن میخواد شبیه علیخانی رفتار کنه اما بله حق دارین. منم موافقم که میخواد با راحت بودنش کمی خودمونی تر و متفاوت تر باشه، اما آب پاشیدن روی صورت یکی تو برنامه زنده کار شایسته ای نیست.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١٢/٠١
٢
١
من یادمه زمان کنکورمون، مجری گزینه دو بود. از اجراش خوشم میومد و همونموقع کلی هم هوادار پیدا کرده بود :)) الانم یک مقدار خام و نپخته است! ولی خب الان متاسفانه همه برنامه ها یه جوری شدن که یه حاشیه ای میسازن تا بیننده پیدا کنن. از این گرفته تا حالا خورشید و دورهمی و خندوانه و ... متاسفانه شومَن هامون یک مقدار زیادی بی خلاقیت هستن! نمیتونن بدون حاشیه هایی که مسخره بازی هستن یا زشت یا ... جذاب باشن!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠١
١
١
سال کنکور من بود اولین سال اجراش بود. من که تا میدیدم برنامه شروع شده خاموش میکردم. بدم میومد از برنامه کنکور نه علی ضیا بنده خدا 😂 فکر کرده مدیریه که اب می پاشه خخخ... اون که مدیری بود اخطار گرفت
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/١٢/٠١
٢
٠
به نظر من حتی خیلی وقتا میخواسته ادای احسان علیخانی رو در بیاره که در واقع نتونسته ، چون مردم الان خیلی زود تشخیص میدن کی خودشه و کی داره نقش بازی میکنه..کلا دوست داره از راه های دیگه ای به اون محبوبیت زیاد برسه ، که چون راهشو بلد نیست همیشه شکست خورده و مردم علیه‌ش جبهه گرفتن..
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠١
٣
١
آره خیلی ا گفتن می خواد ادای احسان رو درآره ولی خودش میگه اینطوریا نیس... شایدم نیس! نمی دونم! آره یکم تو زمینه ی بامزگی نابلده :) یکی رو باید پیدا کنه که یادش بده :ی ممنون سمانه جون ^_^
تقی زاده
تقی زاده
٩٥/١٢/٠١
٢
١
به نظر من علی ضیا یه مجریه جوونِ خوبِ شهرستانیه، اجراش هم تو برنامه هایی که دیدم ( از گزینه جوان گرفته تا نیمروز و ویتامین سه و امشب و فرمول یک) خوب بوده، فقط یکم لوسه و جوگیر، اون حرکت آخرش هم با اون جوون بنده خدا درست نبود، اگه من جای اون بودم جلوی دوربین یکی میزدم تو گوشش تا ازین کارها نکنه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠١
١
٠
صد در صد که مجریه خوبیه ولی خب بعضی از کاراش زیادی بی مزس! همین به قول شما آب پاشیدن ... طرف مقابلش خیلی آدم خون سرد و خوبی بود که هم هیچیش نگفت ... ولی دیگه سیلی هم خیلی زیاده :))
تقی زاده
تقی زاده
٩٥/١٢/٠١
١
٠
یه نکته هم خطاب به اون بنده خدایی که عکس مطالب رو میزاره: عکس مطلب هم دیگه خز شده، چقدر آخه از یه شعبده باز و کلاهش استفاده می کنید، اون از کیروش و برانکو اینم از علی ضیا
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٢
١
٠
من یک عکس فتوشاپ کرده بودم ازش، ولی از اون استفاده نکردن ، گویا خیلی نمک قضیه رو زیاد کرده بودم ولی خیلی خوب شده بود :)))
مائده کاشیان
مائده کاشیان
٩٥/١٢/٠١
١
٠
زمانی که تو وبلاگش "هستم" نوشته های خوبی مینوشت،تو رادیو فعال بود،مجری گزینه جوان بود و نیمروز رو اجرا میکرد واقعا خوب بود،اما از یک مدت بعد دیگه مثل قبل نشد و افت کرد!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٢
١
٠
نمی دونم میشه گفت " افت " یا نه ...به نظر همین کارای حاشیه سازش رو حذف کنه مشکل خاصی نداشته باشه ...فقط نمی خواد مثل بقیه مجری های معمولی باشه و دنبال محبوبیت و شهرت بیشتره ...اما راهش رو بلد نیست :)ممنون از حضورت مائده ی خوبم :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/١٢/٠١
١
٠
آخه لوس بودن یه چیزه اینکه فکر می کنه خیلی بامزه ست یه چیز دیگه ست. خیلی لوسه. یعنی من میگم اول لوس بوده بعد دست و پا درآورده. البته کلا رسانه ملی به نظرم اول از اینا یه آزمون لوس بودن می گیره بعد نمره بالا بیارن میارشون واسه اجرا.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٢
٠
٠
تک پسر بوده خیلی تحویلش می گرفتن :ی ممنون از حضورتون جناب محمدپور :)
naser_j
naser_j
٩٥/١٢/٠٢
١
٠
با این که تقریبا این متن رو قبول دارم و به شخصه از خیلی کارای ضیا خوشم نمیاد، و آخرین برنامه ای هم که ازش دیدم همون نیمروز بوده ولی آوردن کلمه "لوس" توی روتیتر خیلی تو ذوق زد و به نظرم بهتر بود با محتوای متن این رو نشون داد. موفق باشید :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٢
٠
٠
تشکر که وقت گذاشتین این یک! دو اینکه، رو تیتر کار من نیست حقیقتا :ی البته پشت انتخاب واژه ی " لوس" یک علت هوشمندانه خوابیده :d
m.babaee
m.babaee
٩٥/١٢/٠٢
١
٠
من هروقت برنامه اش رو میبینم بعد چنددقیقه واقعا حوصلم سر میره شبکه رو عوض میکنم 😊 دیگه وقتی خودش میگه لوسم چیز دیگه ای نمیمونه برای گفتن
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٢
٠
٠
بنده خدا لوس هست ولی خیلی صداقت داره :ی ممنون مناجون ^_^
لیلی
لیلی
٩٥/١٢/٠٤
١
٠
هروقت میبینمش یاد بچه های دو ساله می افتم، خیلی لوس و مسخره و احمقه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٤
٠
٠
بیچاره علی ضیا :)) طفلی اینطوری بزرگ شده انگار :ی لوس مامانشه :)
s_azami
s_azami
٩٥/١٢/٠٤
١
٠
ب نطرم هرکس عقیده خاص خودشو نسبت ب هرچیز یا هرکس داره و لازم نیست نظرشو همه جا بگه و دیگران رو زیر سوال ببره اگر شما چنین نظری دارید لازم نیست با چنین نوشته ای ایشون رو تخریب کنید هرچند کمی چاشنه ی تعریف در آخر صحبتتون بود
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١٢/٠٤
٠
٠
سلام دوست خوبم، من واقعا قصدم از نوشتن این مطلب تخریب نبوده و هیچ وقت هم به خودم همچین اجازه ای نمیدم. علی ضیا موجود با استعداد، قوی و واقعا پرتلاش هست. من همه ی اینا رو گفتم و نوشتم تا بگم علی ضیا پسر خیلی خوبیه، فقط کمی خامه و نرسیده برای همین برای خودش مشکل درست میکنه. چند جا ذکر کردم که علی ضیا از کارایی که کرده قصدی نداشته و فقط افکارش کودکانه طوره یا اینکه نمی تونه خودش رو کنترل کنه" همین " راستی اخر مطلب هم چاشنی نیست، نتیجه و حرفی هست که خواستم نهایتا بگم :) تشکر از اینکه برداشتی که داشتین رو گفتین تا بتونم دفاعیات خود رو ارائه بدم و رفع سوتفاهم کنم ^_^ :ی
پگاه
پگاه
٩٦/٠٣/١٦
١
٠
علیخانی هم با n سال سابقه اجرا هنوز نمی دونه نباید وسط حرف بپره. نمی دونه دختر قهرمان ورزشکار معطل شوهر نیست که بهش می گه اگه آشپزی بلد نیستی منتظر شوهر نباش!! تو نگران اون نباش اون منتظر شوهر نیست.
ناشناس
ناشناس
٩٨/٠٢/٢٨
٠
٠
سلام الهام من تو ویدئویی دیدم که اکبر عبدی گفت هفته پیش این ریا لوسه رفته خواستگاری و میخواد ازدواج کنه که ریا حرفشو قطع کرد. ویدئو مربوط به عید غدیر امساله خبری تو نت نبود حالا میخواد ازدواج کنه؟
ناشناس
ناشناس
٩٨/٠٣/٠١
٠
٠
جواب همه رو میدی جز من؟ مگه چیکار کردم