دولت پولدارها را نمی‌شناسد! / طنز
راهکاری برای شناخت مرفهین بی درد

دولت پولدارها را نمی‌شناسد! / طنز

نویسنده : ناصر جوادی

در حالی که برای دریافت هفتاد و دومین 45 هزار و 500 تومان یارانه‌مان انتظار می‌کشیم و گوش به زنگ نوای خوش پیامک واریز هستیم، عده‌ای از عزیزان مرفه بی درد که این حس یک نواخت و تکراری بی‌درد بودن کم‌کم دارد اذیت‌شان می‌کند، در راستای چشیدن یک مقدار خیلی کم مزه درد، نگران این هستند که مبادا این ماه یارانه‌شان قطع شود. البته همانطور که عرض شد این عزیزان صرفا جهت این‌که یک چیزی برای نگرانی داشته باشند نگران حذف نشدن یارانه‌ها هستند وگرنه این 45 هزار و 500 تومانی که ما کلی برایش چرتکه می‌اندازیم پول آب معدنی‌های نروژی آن‌ها هم نمی‌شود. 

اما از آنجایی که از قدیم گفته‌اند «هرچی سنگه مال پای لنگه» این بار هم شرایط دارد طوری پیش می‌رود که باز هم ما نامرفهین پر درد، استرس و نگرانی‌های حاصل از حذف یارانه‌ها را بچشیم، چرا که عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در خصوص ملاک دولت برای شناسایی پر درآمدها و حذف یارانه نقدی آن‌ها گفته: با قاطعیت و بر اساس اطلاع می‌گویم که برای شناسایی در آمد افراد بر اساس آمار تنها 4.6 درصد از اطلاعات پر درآمدها و 12.5 درصد از کم در آمدها دقیق است!

ضمن تقدیر و تشکر از این سطح بالای شناخت و اطلاعات نسبت به درآمد مردم! با در نظر گرفتن فشاری که هر ماه برای پرداخت یارانه‌ها بر روی دوش دولت است، تصمیم گرفتیم چند راه کار جهت شناسایی افراد پر درآمد ارائه دهیم تا هم دولت محتمل فشار کمتری متحمل شود و هم این‌که در این بین اشتباهی قلم قرمز روی نام خودمان کشیده نشود و 45هزار و 500 تومان یارانه‌مان به فنا نرود.


1. چک کردن اینستاگرام خانوارهای ایرانی: با توجه به این‌که بر اساس یک سنت قدیمی و کهن که از دوران هخامنشیان رایج است ما ایرانی‌ها قبل از خوردن هر غذایی از آن عکس می‌گیریم و به اشتراک می‌گذاریم، می‌شود قیمت متوسط غذاهایی که یک خانواده در ماه عکس آن را در اینستا گذاشته محاسبه کرد تا به میزان تمکن مالی سرپرست خانوار معلوم شود! با توجه به شناخت و تسلط تیم رسانه‌ای دولت بر فضای اینستاگرام می‌توان برای این مهم روی کمک آن‌ها حساب کرد، خصوصا آن عزیزی که روی مبل نشسته بود!

2. بررسی مقاومت مردم در مقابل افزایش قیمت‌ها: مردم در حالت عادی ممکن است میزان واقعی درآمد و ثروت‌شان را نشان ندهند برای این‌که نقاب از چهره واقعی درآمد مردم برداشت باید روز به روز قیمت اقلام ضروری و مصرفی مردم مثل نان، برنج، حبوبات، لبنیات، گوشت و مرغ را افزایش داد، مزیتی که این روش نسبت به باقی راه کارها دارد این است که این‌گونه علاوه بر این‌که خریداران پر درآمد شناسایی می‌شوند و یارانه‌شان حذف می‌شود، اقشار کم در آمد هم دچار سوء تغذیه شده و نسل‌شان منقرض می‌شود و خود به خود تعداد دیگری ازیارانه بگیران کم می‌شود!

3. پهن کردن تور جهت به دام انداختن پر درآمد‌ها: اشتباه نکنید در این روش نیازی به استفاده از تورهای معمولی که برای شکار ماهی استفاده می‌شود نیست، بلکه باید از تور‌های مسافرتی استفاده کرد، بدین شکل که سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها آگهی یک تور مسافرتی ویژه عید نوروز با آپشن حضور در کنسرت ابی و شادمهر را در روزنامه‌های سراسری تبلیغ می‌کند و یارانه تمام کسانی که تماس گرفته و متقضی آن تور هستند را حذف می‌کند!

4. استفاده از روش‌های سنتی: بی‌خیال آمار و درصد و این سوسول بازی‌ها بشوند و با استفاده از روش‌هایی چون «ده بیس سی چهل» یا قرعه کشی، یارانه یک عده را حذف کنند برود پی کارش!

برچسب ها
یادداشت طنز
حذف یارانه
دهک های بالا
مرفه بی درد
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/١١/٢٧
٠
٠
دولت پولدارها...، چی شده؟ تیترت اشتباه نیست؟ خبر موثقه؟
naser_j
naser_j
٩٥/١١/٣٠
٠
٠
نه اشتباه نیست :) دولت نه تنها پولدار ها رو که بی پول ها رو هم نمی شناسد!(براساس خبری که بهانه و جرقه نوشتن این طنز بود و در خود متن هم بخشیش اومده) بله خبر غیر موثق باشه که مطلب تو جیم منتشر نمیشه! :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١٢/٠١
٠
٠
این روشهاتون رو یک مقدار عجیب و غریبتر میذاشتین کاش. یعنی چون مسئله حذف پر درآمدهاست، همینکه بخونم عکسهای اینستا میفهمم منظورتون چی بوده، یا حتی تور رو فهمیدم منظور تور مسافرتیه. یا خودش رو عجیبتر میگفتین که نیاز به توضیح باشه یا توضیحش رو خلاف فکرمون میذاشتین! یه جور تناقض و غافلگیری باید میبود :)
naser_j
naser_j
٩٥/١٢/٠١
٠
٠
ممنون از خوانش و نقد تون، بله میشد بهتر از این پرداخت و منکرش نیستم، یعنی همیشه میشه بهتر بود :)