زن دوم؛ مکانی؛ پرتقال و دیگران!
مروری طنز بر اهم اخبار رورهای اخیر

زن دوم؛ مکانی؛ پرتقال و دیگران!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

در یادداشت امروز با هم به بررسی چند خبر می‌پردازیم:

خبر اول این‌که، چند روز پیش در یکی از کشورهای دور که دقیقا یک دور کامل کره زمین، از این‌جا فاصله دارد، یکی از آدم‌های معروف در فرودگاه توسط خانواده همسر صیغه‌ای‌اش ربوده شده است. اگر به سابقه این شخص مراجعه کنیم می‌بینیم که یک مورد بسیار جنجالی دیگر هم درباره همسر دوم، در کارنامه‌اش دارد. چند روز پیش‌تر هم خبری داشتیم که مردی نیجریه‌ای با 130 همسر در سن 93سالگی بالاخره خون در رگ‌هایش خشک شد و درگذشت. یعنی وضعیت طوری بوده که ژاپن می‌توانسته بیاید از ازدواج‌های ایشان برق تولید کند. به نظر می‌رسد هر کس را در طول عمرش توی خیابان دیده به صرف جنسیت، جلو رفته و گفته: «ببخشید عروس ننه من می‌شوید؟».

اصلا یک تحقیق اساسی باید صورت بگیرد که چرا بعضی‌ها این‌قدر به تولید هوو برای خانم‌های‌شان علاقه نشان می‌دهند. اصلا یکی از شوخی‌های کلاسیک شوهرعمه‌ها در مهمانی‌های خانوادگی شوخی سر زن دوم گرفتن است. یعنی ثابت‌ترین موضوع پس از صحبت درباره آلودگی هوا، کری‌خوانی سرخابی و سیاست‌های آمریکا و انگلیس این روباه پیر، بحث زن دوم گرفتن است. این موضوع عمدتا با پیامک آمدن برای گوشی یکی‌شان آغاز می‌شود. که اولی با خنده می‌گوید: «کی بود؟ زن دومت بود؟» در این شرایط دومی که در مظان این اتهام قرار گرفته، می‌گوید: «آقا ما تو همین یکی‌شم موندیم» خب این فقط در حد شوخی و دورهمی‌ست ولی مواردی هم داریم که طرف این موضوع را به عمل درمی‌آورد. می‌خواهم بگویم خیلی‌هاشان با همین شوخی‌های دم دستی شروع می‌شود. پس چه بهتر که به این مسائل حتی به شوخی هم شده دامن نزنیم.

اما خبر دوم این‌که سوشا مکانی در مصاحبه اخیرش گفته لباس‌هایی که دارد می‌پوشد تا 10 الی 15 سال دیگر در ایران مُد می‌شود. حالا چه می‌شود که 15 سال طول می‌کشد تا ما بفهمیم شلوار باب‌اسفنجی هم مزایایی دارد، دانشمندان از هم اکنون، تحقیق روی این موضوع را آغاز کرده‌اند. یعنی تصور این‌که ده پانزده سال دیگر توی خیابان‌ها پر از باب اسفنجی شود، به تنهایی امید به زندگی بنده را 20 سال پایین آورده است. حتی شوخی‌اش هم قشنگ نیست آقای مکانی! 

سومین خبر هم این‌که آقای احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق همچنان در متن اخبار این روزها حضور دارند. البته ایشان همچنان تاکید می‌کند که قصد نامزد شدن یا حمایت از نامزدی خاص را ندارد و به قول خودش فقط توصیه می‌کند نامزدها چه قبل از ازدواج و چه پس از ازدواج همدیگر را دوست داشته باشند. نمی‌دانم جدیدا چرا یک سری خبرها هستند که کلا هر روز در خبرگزاری‌ها تکرار می‌شوند. مثلا هر روز صحبت از گران بودن گوشت قرمز می‌شود و وعده ارزان شدنش داده می‌شود اما همچنان گران است، یعنی اگر بنا بر مذاکرات با خود این عزیزان چهارپا بود زودتر مسائل‌مان حل می‌شد. یا آلودگی هوا هم از آن خبرهایی است که هر روز در مطبوعات و رسانه‌ها تکرار می‌شود و کلا هست. می‌خواهم بگویم آقای احمدی‌نژاد هم کلا این‌جا آن‌جا هر کجا حضور دارد، البته بدون این‌که قصد خاصی داشته باشد. گویا ایشان فقط قصد کرده که هر از چند گاهی یک اظهار نظری بکند و پشت ما را بلرزاند وگرنه دلیل منطقی دیگری به نظرم نمی‌رسد.

خبر آخر هم این‌که پرتقال‌های امسال آنچنان خشک و بی‌آب‌اند که در دربی از آن به عنوان سنگ برای پرتاب داخل زمین استفاده شد!

پایان/

برچسب ها
یادداشت طنز
دزدیده شدن ناصر محمدخانی
سوشا مکانی
زن دوم
محمود احمدی نژاد
گرانی پرتقال
نظرات کاربران
کد امنیتی
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/١١/٢٤
٢
٠
ارائه خبرها در قالب طنز قشنگ بود فقط اولین چیزی که قبل از شروع متن با خودم گفتم این بود که : " چه تیتر تکراری"، ازین قالب تیتر دیگ خیلی استفاده شده وگرنه کل کار خوب بود. موفق باشید!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/١١/٢٤
٠
٠
بحث تون درباره تیتر رو کاملا قبول دارم. باقیش هم که نظر لطفتونه :)
f_akbari
f_akbari
٩٥/١١/٢٥
٠
٠
جالب اینجاست اکثر خبرهایی که ذکر کردید خودشون نصف بار طنز مطلب رو به دوش میکشیدند.خسته نباشید.
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/١١/٢٦
٠
٠
مرسی :)