دوباره جنگ سرخ با آبی؛ دوباره کری خوانی!
کمتر از ۷۲ ساعت تا شروع دربی زمان باقیست و بازار کری خوانی حسابی داغ است

دوباره جنگ سرخ با آبی؛ دوباره کری خوانی!

نویسنده : صالح یعقوبی زابل

صالح یعقوبی - محمدرضا ناصری نژاد

چرا استقلال خواهد برد؟

بالاخره پس از ده سال حسرت قرمزها برای قهرمانی دارد به پایان می‌رسد، البته به لطف فیفا و ای.اف.سی و فدراسیون فوتبال! شاید همین چند خط سوالات فروانی ایجاد کرده باشد که «آنها فکر می‌کنند قهرمانند؟ یا کار تمام است؟» و فیفا و فیلا و فلان و اینا چه کاری برای پرسپولیس انجام داده‌اند؟ شاید باور نکنید اما تا بوده ما می‌شنیدیم پرونده‌های پرسپولیس در فیفا، آن‌ها را در آستانه محرومیت قرار داده اما ناگهان دو حریف اصلي‌شان در زمانی که نباید محروم شدند! از اشتباهات کمیته بین الملل فدراسیون و ترجمه اشتباه نامه‌های استقلال هم که همه با خبريم، حالا ما از تاثیرات فنی و غیر فنی که این تصمیم بر استقلال گذاشت می‌گذریم و نگاهی می‌کنیم به دربی، البته دربی و موفقیت در آن برای ما خاطراتی حماسی دارد که برای رقیب آرزويي محال است.

اصلا یادآوری کنیم یک خاطره حماسی را؛ در یکی از دربی‌های جذاب و زیبا برای رقیب خوشحال این روزهای‌مان یک تعویض اجباری پیش آمد و پدیده جوانی به نام «شیث رضایی» به زمین آمد که خود خالق حماسه‌های بزرگی چون «آی بدو، آی بدو» شد، احتمالا او را اين روزها با صدای زيبايش! بشناسید، لازم است بگويم بازی فوق را با نتیجه سه بر دو و از قضا با گل دقیقه نود پیروز قربانی بردیم، رقیبی که چند سال پیش از آن در ثانیه 30 از طرف علی سامره مورد عنايت قرار گرفته بود.

همه این‌ها را گفتم تا به این‌جا برسیم که دوستان آنچنان هم خوشحال و سرمست از چند پیروزی در لیگ نباشند و پیش پیش به فکر مرثیه‌ای باشد برای یکشنبه اشکبار قرمز.

فراموش نکنید این استقلال با تیم نیم فصل اول تفاوتش از زمین تا آسمان است و حالا استقلال مهیا می‌شود برای شکست پرسپولیس و ناهموار کردن راه آن‌ها برای ادامه بازی‌های لیگ، مهیا می‌شود برای ستاره سوم آسیا، راستی خبر داشتید فصلی که ستاره دوم صید شد، ابتدا السد را شکست دادیم؟ مهیا می‌شود تا به رقیبش بفهماند فوتبال نود دقیقه است و انتهای فصل که حسرت‌شان برای جام ده ساله شد بدانند هیچ تیمی از پیش قهرمان نیست، مهیا می‌شود تا به همه اثبات کند در تحریم هم می‌شود پیروز بود.

از استقلال این روزها و جوانانش بترسید و خوب به خاطر بسپاریدشان چون آن‌ها اسکلت اصلی تیم ملی را تشکیل خواهند داد، استقلال برای ما استقلالی‌ها یک باشگاه نیست یک نگاه است، یک روش است و البته معنای واقعی عشق، حالا چه عیبی دارد که رقيب حسرت به دل‌مان هم چند صباحی بالا نشین باشد! اگر نباشد هم آن‌ها زیادی عقده‌ای می‌شوند و ما شاید کفر نعمت کنیم ولی بازگشتیم زمانی که باید می‌آمدیم...

 

چرا پرسپولیس خواهد برد؟

«هیچوقت نتیجه بازی دربی قابل پیش بینی نبوده و اصلا نتیجه این بازی هیچ ربطی به جایگاه استقلال و پرسپولیس در جدول ندارد و...» جمله مذکور جمله‌ای است که قبل از هر دربی توسط کارشناسان، طرفداران دو تیم آبی و قرمز و تمام فوتبال دوستان ایرانی گفته می‌شد اما در مورد دربی 84 فقط هواداران خیلی متعصب و خوشبین استقلال چنین جمله‌ای را بیان می‌کنند، البته همین هواداران خوشبین نظرشان در مورد دربی‌های قبلی فقط برد تیم‌شان بود ولی در این دربی به گفتن جمله غیرقابل پیش بینی بودن بازی بسنده می‌کنند. حتی با توجه به بردهای اخیر این تیم در لیگ برتر، چرا که خود استقلالی‌ها هم خوب می‌دانند تیم‌هایی در مقابل استقلال بازنده شده‌اند که دچار بحرانی بوده‌اند در حدی که فصل بعد خود را در دست یک می‌بینند.

مثلا یکی از برد‌ها مقابل تیم ده نفر پیکان صورت گرفت که حتی از آن تیم هم دو گل دریافت کردند و البته تیم السدی را در ضربات پنالتی بردندش، تیمی که جز ژاوی و البته پورعلی گنجی بازیکنی در حد تیم‌های پایین جدول ایران هم نداشت. (البته به شخصه از برد نماینده کشورم در آسیا خوشحالم) اما خب عیار واقعی استقلال مطمئنا در بازی مقابل پرسپولیس مشخص می‌شود.

پرسپولیسی در تمام خطوط تیمی‌اش بازیکنانی را داراست که هر تیمی آرزوی داشتن آن‌ها را دارد. این‌ها را من نمی‌گویم، اگر شما به گل‌های خورده، تعداد شکست و تفاضل گل جدول مسابقات این فصل لیگ برتر ایران نگاهی بیاندازید دیگر جای هیچ حرف و حدیثی نمی‌ماند. پس منصوریان هر چقدر هم قبل از دربی مصاحبه کند و بگوید برای برد تیمش را به زمین می‌فرستد باز هم در روز دربی اتوبوسش را مقابل دروازه مهدی رحمتی پارک می‌کند تا نتیجه دربی برگشت سال گذشته تکرار نشود و البته نوار نباختن‌هایش در لیگ برتر حفظ شود و این فصل را بدون باخت مقابل پرسپولیس سپری کند که فکر نمی‌کنم مهندس‌های فوتبالی مثل سروش رفیعی، محسن مسلمان بگذارند این اتفاق بیفتد و پاس‌های دقیق، مهاجمان پرسپولیس علی الخصوص مهدی طارمی را وادار به گلزنی می‌کند.

با توجه به حضور سیدجلال حسینی، محمد انصاری و حسین ماهینی در خط دفاعی پرسپولیس علیرضا بیرانوند می‌تواند چند جلد کتاب همراه خودش بیاورد و مطالعه کند تا حوصله‌اش سر نرود، البته با توجه به بازی چشم نواز بازیکنان پرسپولیس، او و تمام تماشاگران داخل استادیوم حوصله‌شان سر نمی‌رود، حتی هواداران آبی پوش بعدها برای نوادگانشان از تماشای شکستی می‌گویند که در مقابل یک تیم یکدست و پر ستاره با مربیگری پرفسوری به نام برانکو ایوانکویچ صورت پذیرفت.

برچسب ها
دربی 84
کل کل استقلال پرسپولیس
آی بدو آی بدو
شیث رضایی
شیش تایی ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٥/١١/٢١
٣
١
وااای اقای یعقوبی! به خودمو چشمامو و متن و جیم و شما و همه چی شک کردم! دوباره برگشتم نویسنده رو نگاه کردم کردم و حساب کار دستم اومد..! اما خطاب به اقای ناصری نژاد! اقای ناصری نژاد کری خونی قرمز ابی سرجای خودش، اما خداوکیلی این جملتون( البته به لطف فیفا و ای.اف.سی و فدراسیون فوتبال!) خیلی بی انصافی بود.. بی طرف هم بخواید بازی های پرسپولیس و نظم تیمیشون رو مشاهده کنید، این جایگاه رو با این اختلاف امتیاز مستحق این تیم میدونید نه فدراسیون و فیفا و ... بی قانونی واسه همه باشگاه ها مجازات یکسانی رو از طرف فیفا داره هنوز کسر ۶ امتیاز رو فک نمیکنم کسی فراموش نکرده.. از داوری هم.بخوایم بگیم والا همین فصلم کم مستفیض نشدیم..
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢١
١
٠
والا منم استقلالی نیستم😁واقعا این حجم از بی انصافی پذیرفتنی نیست😆
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٥/١١/٢٢
١
٠
وا!! ینی چی ؟! ینی قرمز هستید و همچین متن لوسی نوشتید؟! :دیییی
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
حالا چرا انقد مطمئنید که من نوشتم :))
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
وا اقای ناصری نژاد اسم شما اون بالاست کنار اسم اقای یعقوبی!! شما جواب کامنتارو میدید! تو پروفایلتون هم همون اسمی ک بالا زدن نوشته شده!! عجبا!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
سلام و یه دنیا تشکر از شما خانوم خاص بابت لطفتون :-). من رو الحمدلله خبر داشتين پرسپولیسی هستم، محمد رضا هم پرسپولیسه خیلی با تعصبیه، اما اینکه پس جریان متن استقلال چیه پس؟ من شب میام که به کامنتا جواب بدم و همونجا اگه بتونم افشاگری میکنم در مورد خیانتکاری که قسمت اول رو نوشته! 😂
Somaye
Somaye
٩٥/١١/٢١
٣
٣
بازی تماشایی بازیکنان پرسپولیس !؟ عجب 🤔 ب امید پیروزی استقلال 😉😁
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٥/١١/٢١
٤
٠
شما فوتبال نگاه میکنی؟!
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢٢
٠
١
بله بازی تماشایی پرسپولیس :D به امید پیروزی استقلال در بقیه مسابقات :))
صالح یعقوبی
صالح یعقوبی
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
پرسپولیس که انصافا زیبا بازی میکنه. اینطور نیست به نظرتون؟
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/١١/٢٢
٤
٠
به نظرم بیشتر از استقلالی ها، طرفدارای تراکتور چشم به برد استقلال دارن:) به امید خروج از بحران و برگشت به روزهای اوج ما به استقلالی ها مدیون خواهیم بود:)) یادداشت اول چارچوب قوی تری داشت به نظرم برای پرسپولیس این فصل یادداشت قوی تری می شد نوشت واقعا بازی هاش بی نظیره. یه رقیب قابل احترام.
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
الان شما دقیقا طرفدار کدوم تیمین؟ تراکتور؟ استقلال؟ پرسپولیس؟ :|
صالح یعقوبی
صالح یعقوبی
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
دقیقا الان واسه منم مجهول موند شما طرفدار کدوم تیم هستین؟ یه نکته ی دیگه هم که واسه من و محمدرضا کلا مجهول مونده اینه که نویسنده یادداشت اول کیه؟!!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
تابلوه که طرفدار تراکتور سازی ام:)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
دو تا پرسپولیسی این مطلب رو نوشتن :|
خآنوم خآصــ
خآنوم خآصــ
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
چی شد دقیقا؟!
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
عه مجتبی یادم رفت بهت بگم تو هم بیا بشیم سه تا پرسپولیسی :D
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/١١/٢٢
١
٤
شاید باورتون نشه خانم خاص ولی در جیم ورزشی نویس اس تق لالی نداریم! همه پرسپولیسی دو آتشه و ایضا رئال مادریدی هستن! فقط متاسفانه یه بد سلیقه داریم بارساییه که ان شاالله اونم به زودی زود سرش به سنگ می خوره عاقل میشه
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/١١/٢٣
١
٠
درود بر اون کاتالونیایی با غیرتی که به کامنت آخرت منفی داده مجتبی خخخخخخ، از اینکه همیشه حق با اکثریت نیست بگذریم به این میرسیم که من تا اندازه ای از رئال متنفرم که باور کن حاضرم بميرم اما حتی برای زنده بودنم تقيه هم نکنم و نگم من مادریدی هستم! بارسا زندگيه منه و مادرید یه تیم به درد نخور و البته مفت خور :| دادا توام میدونی ما پرسپولیسی هستیم اما واسه قسمت اول توطئه شده ها! 😂
sara_dana_29
sara_dana_29
٩٥/١١/٢٢
٠
٠
بازی که اخرش تساویه چرا اینقدر کری میخونید خخخخخ
mamzi
mamzi
٩٥/١١/٢٣
٠
٠
مساوی نمیشه که:D
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/١١/٢٣
١
٠
تا جاییکه یادمه هر دو نفر پرسپولیسی این:|||||||| ینی مطمئنم ک دوتاتون پرسپولیسی این..ی بد سلیقه بینتون رئالی هست ک ایشالا ب راه راست هدایت شه ... ولی اس دق لالی نبودینا:|||||||| متنو چجوری نوشتین دقیقا؟کی قسمت استقلالشو نوشته؟میدادین اقای نادری بنویسن خخخ... ینی یکیتون مثه تتلو اس تقلالی شدین؟ اون ک استقلالی شد بیشتر خوشال شدم تا ناراحت..ولی شماها چرا:||||||||||||| قسمت اول متن اشتباه بود..ضمن اینک تمام امتیازایی ک پرسپولبس گرفته کاملا ب حق بوده.. نتایج بازی ها گویای همه چیز است... بهترین خط دفاعی گویای همه چی هست... تعداد گلا تعداد باختها(البته باخت!) گویای همه چیز هست... دیه کمبود مطلب برا استقلاله باید پرسپولیسو ببرین تو حاشیه؟:|(ایکون عصبانیت) ما میبریممممممممممممممممم هیپ هیپ هورااااااااااا...راستی اقای ناصری نژاد در جریانین امشب بارسا شیش تا زد دیه نه؟:دییی با رئال چ میکنین؟قابل توجه اونی ک متن قسمت استقلاله همیشه سوراخو نوشته...شمام قراره فردا شیش تا بخورین:دیییییی..ممون از هردو=)