منم سیمرغ میخوام!
طنزی پیرامون داوری های بحث برانگیز جشنواره فیلم فجر

منم سیمرغ میخوام!

نویسنده : فرانک باباپور

بیست و یکم بهمن ماه 95 را در حالی شروع می‌کنیم که همه نسبت به داوری جشنواره فیلم فجر اعتراض دارند. عمه‌ام به جای این‌که مثل هر روز عکسی از سفره صبحانه و آرزوی سلامتی برای خودش و فرزندانش و دیگر اعضای گروه به جز زن داداش‌ها بگذارد، عکسی از جوانی‌های بهروز وثوقی را گذاشته و به داوری‌های جشنواره اعتراض کرده. بعد هم گفته یا فردین بهترین بازیگر نقش مرد می‌شود یا شب میایم خونه داداشم اینا! که در این‌جا زن داداش‌ها یکی یکی آفلاین می‌شوند. گذشته از او پسر عمویم هم عکسی از مهتاب کرامتی گذاشته و نوشته: تا بانو مهتاب هست، چرا اسکار را بدهند به دیگری؟ با خواندن این‌ها اول برای شفای فامیل دعا می‌کنم و بعد خدا را هزار مرتبه شکر می‌کنم که عقد من و این پسر عمو در آسمان‌ها بسته نشده بوده. 

البته یک مقداری هم حق دارند. وقتی داوران مسابقه فیلمی را که هیچگونه جلوه ویژه میدانی ندارد، در بین نامزدهای بخش بهترین جلوه‌های ویژه میدانی انتخاب می‌کند و یا نام فیلمی که موسیقی متن ندارد در بخش بهترین موسیقی دیده می‌شود، پسرعموی بنده هم دوست دارد مهتاب کرامتی اسکار بگیرد! اصلا طوری شده من هم امید دارم برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن شوم و سیمرغ بگیرم! 

البته نکته جالب این است که داوران در مخالفت با این خبرها اعلام کرده‌اند فیلم‌ها را دیده‌اند! یعنی کیفیت فیلم‌ها به اندازه‌ای افول کرده که فیلم‌سازان به همین حرف هم راضی می‌شوند و اگر تا الان از داوری‌ها ناراضی بودند با این حرف سری به نشانه نه خدایی ایول، تکان می‌دهند و تازه تشکری هم می‌کنند. البته این تازه مرحله یک جشنواره است و تا غول جشنواره که فراستی قرار است بدون دیدن فیلم‌ها آن‌ها را نقد کند قدری فاصله است که از همین جا خدا بهتون رحم کنه‌ای عرض می‌کنیم، چون هنوز کسی پیدا نشده که چیز داشته باشد -منظورم جرات بود، توی دهانم نچرخید، فکر بد نکنید- خلاف او حرفی بزند.

**

البته اوضاع جهان هم دست کمی از اوضاع جشنواره ندارد. ترامپ هنوز هر روز صبح بیدار می‌شود، بین خواب و بیداری یک چندتا کاغذ برای ساخت دیوار و قطع رابطه و شکایت از یک وضعیتی امضا می‌کند. شنیده‌ها هم حاکی از آن است که هر شب از خواب می‌پرد اول دستی به موهایش می‌کشد و بعد می‌بیند کاغذ و خودکارش سر جای‌شان هستند و بعد می‌خوابد.

برچسب ها
داوری جشنواره فیلم فجر
یادداشت طنز
ترامپ
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١١/٢١
٠
٠
فرانک خوب بود ولی کوتاه بود :ی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١١/٢١
٠
٠
کوتاه خوبه دیگه! من خودم کوتاه دوس دارم :)))
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٥/١١/٢١
٠
٠
دقیقا منتظر همچنین مطلبی بودم خخخ، فقط طنزش یه خورده کم بود.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١١/٢١
٠
٠
بله متاسفانه خیلی کم بود :) یک مقدار ناخوش احوال بودم و البته یهویی شد. البته خب نمیخوام ماستمالی کنم! بد بود :دی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٥/١١/٢١
٠
٠
یادمه یه مدال المپیک هم گرفتین خخخ سیمرغ هم میبخایید؟خخخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١١/٢١
٠
٠
:))))) مرسی یادم انداختین به خودم یه سیمرغ بدم. با تشکر :)) دیگه همه دارن به زور یه سیمرغ میگیرن، ماهم بگیریم دیگه :دی