آشنایی با google contacts و مزایای آن
شماره تلفن هایت را به گوگل بسپار

آشنایی با google contacts و مزایای آن

نویسنده : محمد اخلاقی

هرچند که امروزه تلفن‌های هوشمند همه کارهای ممکن را انجام می دهند، اما فراموش نکرده‌ایم که اصلی‌ترین وظیفه گوشی موبایل برقراری تماس است. در این میان ذخیره کردن شماره مخاطبین به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود. در گوشی‌های قدیمی، تنها ذخیره شماره در سیم کارت یا حافظه گوشی ممکن بود؛ اما در گوشی‌های هوشمند امروزی، امکانات بیشتری برای ذخیره شماره مخاطب وجود دارد، از جمله ذخیره در حساب گوگل. در این مطلب تصمیم داریم تا با امکانات گوگل در حساب کانتکت آشنا شویم.

شاید شما هم تجربه انتقال شماره‌های گوشی قدیمی به گوشی جدید را داشته باشید. در شیوه‌های سنتی از کل شماره‌های موجود در گوشی یک Export تهیه می‌کردند و فایل را به گوشی جدید منتقل کرده و در آن‌جا مجددا عملیات Import را انجام می‌دادند. نرم افزارهای جانبی فراوانی هم برای انجام این عملیات طراحی شده‌اند. اما شاید ساده‌ترین و ایمن‌ترین راه انتقال و ذخیره شماره تلفن‌ها استفاده از حساب کاربری گوگل باشد.

برای این منظوری ابتدا باید مطمئن باشید که در گوشی همراهتان حساب گوگل دارید. برای این کار در بخش تنظیمات گوشی، وارد Accounts شوید، باید حساب گوگل در لیست موجود باشد. در صورت عدم وجود با نام کاربری و گذرواژه جی‌میل‌تان وارد حساب گوگل شوید. در ادامه روی حساب گوگل موجود کلیک کنید. لیستی از نرم افزارهای از پیش نصب شده و قابل همگام سازی را مشاهده خواهید کرد. از تقویم گوگل گرفته تا جی‌میل و گوگل درایو، همگی در آن‌جا لیست شده‌اند. در این میان اگر گزینه Sync Contacts فعال باشد، یک کپی از شماره تلفن‌های شما در حساب گوگل ایجاد خواهد شد. همچنین فعال بودن گزینه Sync people details جزئیاتی مثل تصویر مخاطبان را هم در حساب گوگل ذخیره خواهد کرد. اگر گزینه‌های یاد شده غیر فعال بودند، آن‌ها را فال کنید و تا پایان عملیات پشتیبان‌گیری صبر کنید.

پس از همگام شدن شماره‌ها، به این آدرس مراجعه کنید: https://www.google.com/contacts/

در این آدرس تمامی شماره تلفن‌های شما همراه با عکس و دیگر جزئیات قابل مشاهده خواهند بود. شماره تلفن‌های مشابه یا Duplicates هم شناسایی شده و پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را Merge کنید یا با هم یکی کنید. در این صفحه می‌توانید به ویرایش و حذف و اضافه کردن شماره تلفن‌های‌تان بپردازید و دیگر نگران از دست رفتن شماره‌های‌تان نباشید زیرا همیشه در گوگل باقی خواهند ماند. پس از اضافه کردن هر شماره جدید و همگام سازی، شما، شماره‌ها را در حساب گوگل خواهید داشت.

برای این‌که حسرت از دست رفتن شماره تلفن‌های مهم داخل لیست‌تان را نخورید، همین الان کانتکت لیست‌تان را به گوگل منتقل کنید.

برچسب ها
آموزش کار با google contacts
بکاپ گیری شماره تلفن ها در گوگل کانتکت
ذخیره شماره تلفن ها در حساب گوگل
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
mamzi
mamzi
٩٥/١١/١٩
١
٠
چه خوب.جالب بود
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١١/١٩
٠
٠
خواهش می کنم، موفق باشید
میلاد
میلاد
٩٥/١١/١٩
٠
٠
چقدر کاربردی بود، ممنونم
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٥/١١/٢٠
٠
٠
خواهش می کنم، خوشحالم که مفید بوده براتون