چرا بازیکنا رو میریزی توی رختکن؟!
درباره رفتار غیرحرفه‌ای خداداد عزیزی و پنالتی که به زور و تهدید پس گرفته شد

چرا بازیکنا رو میریزی توی رختکن؟!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

توپ روی دروازه تیم سیاه جامگان فرستاده می‌شود، بازیکن فولاد بعد از یک درگیری در محوطه جریمه، توپ را به سمت دروازه سیاه جامگان شلیک می‌کند. توپ با برخورد به یکی از بازیکنان مشهدی، ریباند می‌شود و داور ضربه پنالتی اعلام می‌کند... . تا اینجای داستان همه چیز عادی پیش می‌رود، تا این‌که خداداد عزیزی که به دلیل نتایج ضعیف تیمش حسابی تحت فشار است، کنار زمین طاقت نمی‌آورد و با اعتراض‌هایش بازی را متوقف می‌کند. حالا خداداد که خوب می‌داند اگر در دقیقه 78 دروازه تیمش باز شود، دیگر بعید است که بتواند بازی را برگرداند، تصمیم می‌گیرد تیمش را به سبک بازی محلات بیرون بکشد و بازی را نصفه و نیمه رها کند. بله درست خواندید، غزال تیزپا، حماسه ساز ملبورن و کلی لقب دیگر که هواداران فوتبال به او دادند، عجیب‌ترین تصمیم را برای مقابله با ناداوری می‌گیرد. نعیم سعداوی، همبازی قدیمی خداداد و مربی فعلی فولاد که نظاره‌گر بیرون آمدن بازیکن سیاه جامگان است، برای آرام کردن اوضاع از بازیکن تیمش می‌خواهد که پنالتی را بیرون بزند ولی خداداد دست بردار نیست که نیست. داور بازی به کنار زمین می‌آید و در جمله‌ای عجیب با این مضمون می‌گوید: «من درحال مدیریت اوضاع هستم، نگران نباشید» ولی انگار قرار نیست مربی سیاه جامگان از خر شیطان پایین بیاید. احتمالا شما هم مثل داور بازی فهمیده باشید که تنها چاره پایان این بلبشو، وتو کردن پنالتی باشد. بله، درست حدس زده‌اید. داور توپ را از روی نقطه پنالتی برمی‌دارد و به صورت جنبال، در اختیار بازیکنان سیاه جامگان می‌گذارد تا همه چیز ختم به خیر شود!

اگر هنوز بعد از خواندن داستان اتفاق عجیب شب گذشته فوتبال ایران، چشم‌های‌تان از حدقه بیرون نزده است، بگذارید با هم مصاحبه بعد از بازی جناب عزیزی را مرور کنیم. آنجایی که آقای مربی می‌گوید مگر این‌جا آلمان است که از من می‌خواهید حرفه‌ای عمل کنم و رفتارهای من را نقد می‌کنید؟ نباید حق تیمم را بگیرم؟ جالب آن‌جاست که خدادادخان حتی نعیم سعداوی را هم با انتقادهایش آباد می‌کند و می‌گوید که مطمئن باشید که اگر پنالتی زده می‌شد، بازیکنان فولاد آن را بیرون نمی‌زدند!

ماجرا آن‌قدر گویا است که جای حرف و حدیثی نمی‌ماند و روایتش برای تاسف خوردن به حال و روز لیگ فوتبال‌مان کافی‌ست ولی برای این‌که حرف‌های‌مان درگلو نماند، بگذارید چند نکته را اضافه کنیم.

آقای عزیزی عزیز که گفته‌اید، مگر این‌جا آلمان است که از من توقع رفتار حرفه‌ای دارید، یادتان نرود که کولی بازی‌ها و تصمیمات عجیب و غریب امثال شما که سابقه چندین ساله حضور در فوتبال ملی دارید، حال و روز فوتبال‌مان را به این‌جا کشانده است. در روزگاری که همه از مدیریت فوتبال کشورمان گله داریم و آن را مسبب اصلی بی‌نظمی و فساد می‌دانیم، این گونه رفتار، کور سوی امیدی که برای حرکت فوتبال به سمت حرفه‌ای شدن در دل‌مان داشتیم را خاموش می‌کند. وقتی مربی تیمش را به دلیل ناداوری بیرون می‌کشد و بعد از بازی نه تنها شرمنده نیست که طلبکار است، چه انتظاری از مدیرانی داریم که نه تنها عکسی با شورت ورزشی ندارند که استعدادی در مدیریت هم درآن ها دیده نمی‌شود. آقای عزیزی، اگر شما که در فوتبال آلمان توپ زده‌اید و هوای حرفه‌ای شدن به مشام‌تان رسیده است، انگیزه‌ای برای حرکت فوتبال به سمت حرفه‌ای شدن نداشته باشید، دور از انتظار نیست، دلال‌هایی که از آب گل آلود فوتبال درآمدزایی می‌کنند، بیشتر از قبل این آب را گل آلود کنند. هواداران عزیز، فعلا خیال‌تان راحت باشد، این‌جا کسی، انگیزه‌ای برای حرفه‌ای شدن و رفتار حرفه‌ای ندارد. 

در انتها هم نظر شما را به صحبت‌های چند سال قبل خود خداداد جلب می‌کنم، وقتی که تیم بیرون کشیدن را مربوط به عهد قاجار می‌داند.

برچسب ها
خداداد عزیزی
بیرون کشیدن تیم فوتبال
حواشی بازی فولاد و سیاه جامگان
نظرات کاربران
کد امنیتی
mamzi
mamzi
٩٥/١١/١١
٠
٠
شاید واقعا میشد به خاطرنادوری های بسیار اخیر به ضرر سیاه جامگان به خداداد حق داد ولی خب این ویدئوی آخری که مصاحبه قدیمی خداداد بود جنبه حق دار بودن موضوع رو خراب کرد:D
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
به هر حال هر ناداوری هم که بشه نباید این مدل برخورد از طرف یک ملی پوش سابق تیم ملی بشه! واقعا از این به بعد دیگه سنگ روی سنگ بند نخواهد آمد
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١١/١١
٠
٠
عجب... ریباند چیه دقیقا؟! :دی
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
ریباند دیگه، یک مدل عینکه که آبادانی ها میزنن به چشمشون خخ
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/١١/١١
٠
٠
:| حالا یکبار مطلب ورزشی خوندیم ها! دیگه نمیخونم عمرا! :/
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
نه بابا باعث افتخاره... شوخی کردم:)
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/١١/١١
٠
٠
واقعا وقتی یکی مث ايشون این کارارو میکن دیگ از بقیه نباید خیلی انتظار داشت.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
بله دیگه واقعا
سعید نایب
سعید نایب
٩٥/١١/١١
٠
٠
همه گفتند خداداد متاسفانه ... . اما هیچ کس نگفت چرا.؟ عادت کردیم هر وقت هجمه سمت کسی باشه ما هم همون سمت جبهه بگیریم. شاید رفتارخداداد خیلی حرفه ای نباشه اما اشتباه داور طوری شد که التماس کرد به مربی تیم حریف که پنالتی رو گل نکنه.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
شاید حرف شما درست باشد که اشتباهات داوری چند هفته اخیر واقعا اذیت کننده است ولی یادتان نرود که هیچ اشتباهی به ما اجازه چنین رفتار غیرحرفه ای و عجیب رو نمیده!
...♥...سمانه صالحی...♥...
...♥...سمانه صالحی...♥...
٩٥/١١/١١
٠
٠
عجب آدمیه ها..ب نظر من حتی اگه تو بازی های قبلی هم علیه سیاه جامگان ناداوری شده بود ، تاوان اونا رو که نباید فولاد بیچاره پس بده...امثال خداد عزیزی و علی دایی رو من که تا بحال ندیدم اگه تیمشون باخته باشه ، بعد از بازی از پنالتی و ناداوری و اینا شکایت نکنن...کارشونه...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/١١/١١
٠
٠
متاسفانه توی ایران، این مدل مصاحبه ها و رفتارها بعد از باخت تیم عجیب نیست ولی در مقابل شما اگه کنفرانس های مطبوعاتی مربی های خارجی رو نگاه کنید، معدود دفعاتی که مشکلات داوری موضوع اصلی حرف ها باشد
محمدصنعتیـ
محمدصنعتیـ
٩٥/١١/١٤
١
٠
چرا قیمه هارو میریزی تو ماستا :))))))))
پربازدیدتریـــن ها
به بهانه سوالات عجیب مهران مدیری از حضار و واکنش عجیب تر آن ها

وقتی مرز بین شوخی و تحقیر را نمی دانیم

٩٦/٠٥/٢٥
چپ دست های عزیز ؛ روزتون مبارک

رازهای جالب در مورد چپ دست ها

٩٦/٠٥/٢٢
از افشاگری مجید افشاری تا شوخی های +18 در خنداننده شو

خنداننده شو ؛ از ابتدا تا پایان

٩٦/٠٥/٢٦
وجود دو هزار کودک مطلقه در ایران ؛ آماری که همه را شوکه کرد

روایتی تکان دهنده از ازدواج کودکان در ایران

٩٦/٠٥/٢٥
با ادبیات فرانسه همراه شوید

معرفی 3 کتاب دوست داشتنی از ادبیات فرانسه

٩٦/٠٥/٢١
نگاهی به بازار صنعت سرگرمی در ایران

از لباس شهرزاد تا چوبدستی دامبلدور

٩٦/٠٥/٢٤
ایلام رتبه اول خودکشی در ایران، خودسوزی در جهان

خودسوزی یک فریاد است!

٩٦/٠٥/٢١
لیست لوازم کوهنوردی + قیمت

لوازم کوهنوردی چی بخریم؟

٩٦/٠٥/٢٢
به بهانه ورود ناامیدکننده «امید» به جمع شبکه های سیما

موازی کاری به سبک سیما

٩٦/٠٥/٢٣
با این 5 اپلیکیشن ؛ سلفی های جذاب تری بگیرید

بهترین اپلیکیشن های سلفی را بشناسید

٩٦/٠٥/٢٣
آشفتگی خواب کوروش از دست سلفی بازها

درها را تا رفتن کیتاروویچ باز نکنید

٩٦/٠٥/٢٤
تلفیق دو دنیای سنتی و مدرن در موسیقی

محبوب ترین گروه های موسیقی تلفیقی در ایران

٩٦/٠٥/٢٦
5 ربات بازی هیجان انگیز برای گروه های دوستانه

معرفی بازی های نوستالژیک در تلگرام

٩٦/٠٥/٢٨
وقتی مسئولین دست روی دست گذاشته اند...

بالاخره برای ورود بانوان به ورزشگاه ها چه باید کرد؟

٩٦/٠٥/٢٨
تبلیغات