راهنمای استفاده بهینه از سلبریتی ها در حوادث
درمان بهتر از پیشگیریست!

راهنمای استفاده بهینه از سلبریتی ها در حوادث

نویسنده : ناصر جوادی

با وجود این‌که چند روز از حادثه تلخ پلاسکو گذشته اما همچنان خبرهای مربوط به این واقعه در صدر اخبار خبرگذاری‌ها و سایت‌ها و کانال‌های خبری قرار دارد و البته خبر گذاری‌های غیر رسمی و گروه‌های تلگرامی فامیلی و تاکسی‌های شهری هم از بازار داغ اخبار و شایعات و تحلیل‌های پسا پلاسکویی بی‌نصیب نمانده‌اند.

اما چیزی که بنده در این یادداشت قصد دارم به آن بپردازم یکی از همین موضوعاتی است که بعد از حادثه پلاسکو به آن پرداخته شد، منظورم بحث حضور افراد غیر متخصص در شورای شهر بود و نظریه پردازان و تحلیل گران فعال در تمام محل‌های رسمی و غیر رسمی فوق الذکر عقیده داشتند اگر مردم در هنگام انتخابات به جای توجه به مدال‌های جهانی و فالوورهای اینستاگرام به کارنامه‌ها و توانایی‌های مدیریتی و اجرایی کاندیداها توجه می‌کردند، می‌شد از وقوع حوادثی مثل پلاسکو جلوگیری کرد. اما به نظر این‌جانب مرگ حق است و جلوی حادثه را نباید گرفت، آن‌هایی هم که می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است اشتباه می‌کنند! اگر از وقوع حوادث پیشگیری کنیم تکلیف آن نیم میلیون عزیزی که هر سال می‌روند کنکور تجربی می‌دهند و کلی زحمت می‌کشند تا دکتر و پرستار و امدادگر و درمان‌گر شوند چه می‌شود؟

بنده با توجه به همین منطقی که می‌گوید درمان از پیشگیری هم مهمتر است اعتقاد دارم وجود سلبریتی‌ها در شورای شهر خیلی هم خوب است فقط باید توانایی استفاده از ظرفیت آن‌ها در مواقع درمان و پس از به وقوع پیوستن حوادث را داشت، مثلا در هنگام وقوع حوادثی مثل حادثه تلخ پلاسکو می‌شود از سلبریتی‌های حاضر در شورای شهر تهران به این صورت استفاده کرد:

عبدالحسین مختاباد: متاسفانه یک تب واگیردار غیر قابل درمانی در میان بسیاری از هموطنان شیوع یافته که بلا فاصله بعد از مطلع شدن از وقوع یک حادثه، زامبی‌طور و موبایل به دست به محل حادثه هجوم برده و مشغول عکاسی و فیلمبرداری می شوند و هر چه که نیروهای امدادی و انتظامی هشدار می‌دهند که برای سهولت در امر امداد رسانی محل حادثه را ترک کنند گوش‌شان بدهکار نیست، بنده احتمال می‌دهم چون عزیزان امدادگر و انتظامی خیلی معمولی و با صدایی که فوق فوقش دو و نیم دانگ دارد از ملت تقاضای ترک محل را می‌کنند، آن‌ها حرف گوش نمی‌کنند، شاید اگر استاد مختاباد در محل حادثه حاضر شوند و با تمام شش دانگ صدایش از مردم بخواهد که به خانه‌های‌شان برگردند، آن‌ها روی استاد را زمین نندازند.

علیرضا دبیر: اگر درخواست ترک محلی که استاد مختاباد در دستگاه همایون از مردم داشتند، موثمر ثمر واقع نشد علیرضا دبیر وارد گود شود و با یک زیر گیری جانانه حریف را خاک کرده و فیتیله پیچ کنان از محل حادثه دور کند!

هادی ساعی: با توجه به تعداد زیاد جمعیت قطعا علیرضا دبیر به تنهایی از عهده دور کردن‌شان بر نخواهد آمد، پس هادی ساعی وارد عمل شده و با تحدید به استفاده از فن «آپ دولیو چاگی» و تکنیک‌هایی که اخیرا در سریال‌های پلیسی یاد گرفته، مردم را از صحنه دور کند!

عباس جدیدی: اگر تلاش‌های آقایان مختاباد، دبیر و ساعی نتیجه نداد و باز هم عده‌ای از مردم عادی در محل ماندند، عباس جدیدی بین آن‌ها رفته و قول می‌دهد که اگر محل را ترک کنند، عکس‌هایش را برای آن‌ها ارسال خواه کرد، همان عکس‌هایی که پرستاران و امدادگران بدون اطلاع او، از نگاه به دوربین خیره شده‌اش گرفته‌اند!

حسین رضا زاده: پس از متفرق کردن مردم و با شروع عملیات آوار برداری می‌توان از وجود و ایضاً زور جهان پهلوان استفاده کرد!

برچسب ها
حادثه پلاسکو
سلبریتی ها در پلاسکو
عباس جدیدی
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M :)
NA30M :)
٩٥/١١/١٠
٠
٠
عباس جدیدی که معرکست به خدا.... واقعا اینا واسِ چی رفتن اونجا؟؟؟ مهران غفوریانم رفته بود :| از ایشون انتظار نداشتم :/
naser_j
naser_j
٩٥/١١/١٠
٠
٠
مهران غفوریان نباید میرفت جای دونفر رو میگیره!