رانندگی تضمینی با گام به گام «قان قان»!
نگاهی طنز به قوانین جدید گرفتن گواهینامه رانندگی

رانندگی تضمینی با گام به گام «قان قان»!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

اخیرا برای آن‌هایی که تازه گواهینامه رانندگی می‌گیرند قوانین جدیدی وضع شد و محدودیت‌های قابل توجهی گذاشته شد که ما پس از تحقیق و جستجو به جزییاتی از آن دست یافتیم که آن‌ها را در ادامه می‌آوریم:
1-  شما در هفته‌ی اول گرفتن گواهینامه قادر خواهید بود توی پارکینگ در حالت خاموش پشت فرمان بنشینید و رانندگی در خیابان را صرفا تجسم کنید. در این مرحله شما مجاز هستید از کلمه‌ی تکرار شونده‌ی «قان‌قان» استفاده نمایید. لازم به توضیح است در صورت بالا رفتن صدای قان قانِ شما از دسی‌بل مشخصی که در آیین‌نامه آورده شده، نمره منفی به شما تعلق خواهد گرفت. بدیهی‌ست در این مرحله قرار دادن سوییچ روی اتومبیل موجب محرومیت یک هفته‌ای شما از رانندگی در شرایط  مذکور خواهد شد. گفتنی‌ست هر گونه تصادف منجر به جرح یا فوت در این مرحله باعث فرستاده شدن شما به آسایشگاه روانی بخش شیزوفرنی‌ها خواهد شد.
2-  در هفته دوم شما قادر خواهید بود سوییچ را روی اتومبیل بگذارید و آن را روشن نمایید اما حق هیچ‌گونه دست زدن به دنده و ترمز دستی را نخواهید داشت. گفتنی‌ست شما در این مرحله قادر خواهید بود از فلشرها، راهنماها، برف پاک‌کن و ضبط ماشین استفاده نمایید. بدیهی‌ست در صورت مزاحمت صدای ضبط شما برای همسایه‌ها سوییچ شما ضبط شده و یک هفته از سوییچ محروم خواهید بود. هر گونه تصادف در این مرحله هم به مانند مرحله یک با شما رفتار خواهد شد.
3-  در هفته سوم و چهارم شما قادر خواهید بود بزنید توی دنده، دستی را بخوابانید و در حالی که از بسته بودن در پارکینگ مطمئن هستید با اتومبیل‌تان آهسته به جلو و عقب حرکت نمایید. همچنین الزامی‌ست که روی یک خط راست عقب و جلو شوید و هر گونه انحراف از خط راست غیرمجاز محسوب می‌گردد. ضمنا هر گونه تصادف منجر به برخورد شما با در و دیوار صرفا بار مالی بر دوش خودتان است و از نظر راهنمایی و رانندگی بلامانع است.
4-  در این مرحله شما قادر هستید اتومبیل را از پارکینگ خارج کنید. گفتنی‌ست از آغاز این مرحله تا پایان ماه سوم وضعیت شما به شکل زیر خواهد بود.
شما از ساعت 24 تا 5 صبح از حضور در کلیه معابر، از ساعت 5 تا 12 از حضور در آزادراه‌ها، از ساعت 12 تا 17 از حضور در بزرگراه‌ها و از ساعت 17 تا 24 از حضور در خیابان‌های اصلی محروم خواهید بود.
همچنین در این مرحله همواره حضور یک نفر با گواهینامه پایه دو در صندلی جلو، یک نفر با گواهینامه پایه یک در سمت چپ صندلی عقب و یک نفر بدون گواهینامه به عنوان ناظر بی‌طرف در سمت راست صندلی عقب الزامی خواهد بود. بدیهی‌ست در صورتی که بخواهید قادر خواهید بود یک مسافر در جای خالی وسط صندلی عقب سوار نمایید که البته می‌توانید با او دربست حساب کنید چون سایر همراهان در سه ماهه اول جزو لاینفک اتومبیل محسوب می‌شوند.
نکته آخر هم این‌که نصب تابلوی «من مبتدی هستم» در جلو و عقب اتومبیل، نصب تابلوی «ممکن است وقتی راهنمای راست می‌زنم به چپ بپیچم و بالعکس» در عقب و طرفین اتومبیل و همچنین تابلوی «هنوز پدال گاز و کلاجم هماهنگ نیست، لطفا صبور باشید» در عقب اتومبیل الزامی‌ست.
امیدوارم ایمن و مطمئن برانید!

برچسب ها
یادداشت طنز
راننده مبتدی
قوانین گواهینامه رانندگی
شرایط جدید رانندگی
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/١١/٠٣
١
٠
ممکن است وقتی راهنمای راست می‌زنم به چپ بپیچم و بالعکس :)) به نظرم تابلوی " من مبتدی هستم " مزایایی هم داره ، کلا کسی نه نزدیکت میشه نه بوق میزنن هر مشکلی هم پیش بیاد دیگران اتومات باید برن رو حالت صبوری -_-
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/١١/٠٤
٠
٠
خخخخخ:) مگ الان این قانوناهست یا بعد از عيده؟!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٥/١١/٠٥
٠
٠
والا ظاهرا تصویب که شده، حالا ابلاغ و اجراش رو نمی دونم.
پربازدیدتریـــن ها
چیدمان هنری خانه در عین سادگی

چطور خانه ای هنری داشته باشیم؟

٩٦/٠٨/٢١
امروز زمان خوبی برای گله مندی نیست...

این داغ را تازه نگه دارید!

٩٦/٠٨/٢٢
توصیه راهگشای وزیر علوم به دانشجویان عاشق

ازدواج با دختر لکسوس دار!

٩٦/٠٨/٢٠
بسته پیشنهادی کتاب برای هفته کتاب و کتابخوانی

به کی؛ چه کتابی هدیه بدهیم؟

٩٦/٠٨/٢٣
ممنون که مهربونی!

زلزله شرمنده محبتتان شد

٩٦/٠٨/٢٥
۶ راه‌کار عملی برای تمرکز بیشتر بر روی کار و‌ مطالعه

چطور تمرکز از دست رفته را بازگردانیم؟

٩٦/٠٨/٢٤
در سایه بی توجهی مسئولین؛ سونامی انحلال در تیم های ورزشی بانوان

بانوان؛ بازنده های همیشگی ورزش ایران

٩٦/٠٨/٢١
بسته پیشنهادی بازی با چاشنی هیجان؛ مخصوص بزرگسالان

معرفی چند بازی فکری دو نفره

٩٦/٠٨/٢٤
قبرستان یا آرامستان؛ مسئله این است!

سرگذشت عجیب قبرستان ها در ایران

٩٦/٠٨/٢٥
معرفی افزونه Popup blocker pro، بهترین راه برای جلوگیری از تبلیغات پاپ آپ

چگونه از تبلیغات اجباری سایت‌ها در امان باشیم؟

٩٦/٠٨/٢٠
گودبای پارتی تلخ کاپیتان در شب ناکامی بزرگ

جام جهانی پا روی چکمه گذاشت

٩٦/٠٨/٢٣
معرفی بازی مشت زنی Real Boxing 2

بوکس را حرفه ای بازی کنید

٩٦/٠٨/٢٢
با فراگیری یک زبان خارجی؛ چطور می توانیم وارد بازار کار شویم؟

بازار کار رشته های زبان خارجی

٩٦/٠٨/٢٧
مصاحبه اختصاصی با رضا مهاجری؛ سرمربی تیم پدیده

پدیده با لشکری مصدوم به مصاف پرسپولیس می رود

٩٦/٠٨/٢٧
تبلیغات